Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Claymore -Tanıtım-

Kullanıcı avatarı
reprove

Resim

Dünyada çok eski zamanlardan gelen insanların yaşamlarını yiyen youma denen yaratıklar vardır. Uzun bir zaman boyunca, insanlar herhangi bir yol olmadan onlarla yaşamak zorunda kalmışlardır. Yarı-insan yarı-canavar olan Claymore olarak bilinen dişi askerler Youma'yı gerçek formuna götürebilen ve bir silah olarak büyük bir kılıcı taşıyabilen gümüş gözlerle insanların Youma olarak adlandırdığı canavarlarla mücadele vereceklerdir.
Bir gün Clare adındaki bir Claymore, gittiği bir köyde küçük bir çocuğun abisini ele geçiren Yoma'yı öldürür. Çocuk ona minnettardır fakat o bunu sadece işi olduğu için yaptığını söyler. Köylü, Yoma çocuğun abisi olduğu için çocuğu köyde istemezler ve köyden atarlar. Clare, onu yanına alır ve yaşamak istediği köyü bulana kadar kendisiyle aşçı olarak yolculuk edebileceğini söyler.

Clare'in bir Claymore olmasının tek nedeni, çok sevdiği, ablası yerine koyduğu Teresa'nın bir Uyanmış Varlık tarafından acımasızca öldürülmesidir. Clare onun kanını kendi kanına enjekte ettirmiş ve Teresa'nın intikamını almak için Priscilla isimli Uyanmış Varlığı bir gün öldürebilmek için örgüte üye olmuştur.
Resim
Celebhol
Favori Anime: -

Claymore konusu olsun, karakterleri olsun, çizimleri olsun çok iyi bir mangadır. Savaşlarda adrenalin hep dorukta olur, karakterin öleceği mi ölmeyeceği mi konusunda hep iğne ucunda hissedersiniz. Rahatlıkla tavsiye ederim herkese.
Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Aynen çok güzel bir seridir kendileri, ancak aylık olması biraz üzüntü verici.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
Kaisys
Favori Manga: Bleach, D Gray Man, Dragon Ball, FMA, High School DxD, Naruto, One Piece
Favori Anime: Bleach, Code Geass, D Gray Man, Death Note, Dragon Ball Serisi, FMA Brotherhood, High School DxD, Naruto, Naruto Shippuuden, One Piece, Yu-Gi-Oh

Geçen başladım seriye güzel diyebilirim. Ancak şu Raki veledini gördüğüm yerde sinir krizleri yaşıyorum. Ama hikayesi güzel savaşlar sürükleyici ve akıcı bir şekilde oluyor.
Resim Ultimate Destroyer, the Ruler of the Force
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
sansamp
Favori Manga: Naruto, Bleach, Beelzebub, Sun-ken Rock
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Stein's Gate, Monster, Gintama, Another, Beelzebub, Tsuritama, Katanagatari, Bakemonogatari, Hellsing

Animesini izledim gayet güzeldi. Ancak mangadan devam etmek istiyorum, sanırım animede 22. bölümden itibaren farklılıklar oluşuyormuş? Hikayenin o kısmından mı devam edeyim yoksa baştan alınacak kadar farklımıdır?
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Baştan başla okumaya bütünlüğün bozulmasın! Anime de izlediğin yerlerde de mangaya göre farklılıklar var.
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

İyi bir seri konunun devamlı güncel kalması ve okumayanların dikkatini çekmesi lazım.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sinner
Favori Manga: -
Favori Anime: -
İletişim:

Seriyi okumaya yeni başladım.45 bölüm okudum.Gerçekten güzel mangaymış.Şimdiye kadar okumadığım için üzüldüm.Aşırı derecede abartılmış yönleri yok.Güzel manga hala başlamadıysanız başlayın.Umarım son bölümlere gelirimde birkaç yorum atabilirim :)
Resim
► Spoiler Göster
galeme
Favori Anime: .

Başlamaya çok niyetlendim şu seriyi. Ama çizimleri öyle bir yapmışlar ki bakamıyorum. Ya benim gözlere sorun var ya da çizimlerde.
Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Animesi hevesinizi kursağınızda bırakır.
Mangasına bakabilmiş değilim.Fırsat olursa bakarım.

“Claymore” sayfasına dön