Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Wolf's Rain

Kanlı canlı Seinen serileri burada tartısabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Resim

Kıyamet sonrası uzak geleceği işleyen, fantastik ve bilimkurgu içerikli bu manga/animeyi Seinen severlerin seveceğine eminim.

Dünya da belli başlı şehir ve ülkeler ayakta kalkmıştır. Korunmayan bölgeler sadece çöldür. İnsanlık açlık ve yalnızlık ile cebelleşmektedir.

Kıyamet öncesi yaşayan Kurtlar bundan sonra ki 200 yıl boyunca görünmemişlerdir. Bunlar bildiğimiz Kurtlar değillerdir. Dünya'da ki mistik güçleri taşıyan gizemli varlıklardan sadece biri olan bir gruptur. Görünüşleri Kurt gibi olsa da Kurtlar insan içine girip, insanlara insan gibi görünebilmektedir.

Bir gün kalan son kurttan biri olan Beyaz Kurt Kiba ortaya çıkar ve şehir şehir gezerek kendine doğaçlama bir şekilde bir ekip toplamış olur. Amaçları ise apokaliptik Dünya'dan kurtulmak ve de Cennete ulaşmaktır. Kiba bunun için bir çiçekten türetilmiş, cennet çiçeği olan genç bir kız görünümlü Cheza'sını bulmak zorundadır.

Bu amaç uğrunda nice dost ve düşmanlar edinirler. Ancak cennetin peşinde ki tek kişi malesef Kiba değildir.

Manga çizimlerinin kalitesi ile dikkat çekmiş Keiko Nobumoto tarafından yaratılan bu seriyi şiddetle tavsiye ederim.

Ayrıca Animesi mangaya ek olarak kendi sonunu yazmıştır. Manga'da sonu biraz daha okuyuculara bırakmıştır Manga-ka, animede de öyle ancak daha detaylar ile. Anime'de müzikleri ise Cowboy Bebop'un efsane tema ve müziklerini yapan Yoko Kanno üstlenmiş durumda. Gördüğüm en iyi intro ve ending'e sahip animelerden biri. Ayrıca Wolf's Rain OST albümü de en çok satan anime bazlı müzik albümlerinden biri olmuştur.

IMDb Sayfası
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Seinen bölümünde kingdom'a bakayım derken gördüm, baktım hiç yorum yapılmamış, ayıp olmuş yani dedim :silly:

Bana göre çok iyi hatta harika bir anime, anime listeme eklerken 10/10 verdiğim az sayıdaki animelerden biri, distopik bir dünyada cennete ulaşmaya çalışan genç insan/kurt arkadaşların hikayesi, herkeşe tavsiye ederim ;)

Bu arada Lady Jaguara'nın şehrine dikkat edin, 1984 kitabından fırlamış gibi, ayrıca günümüz insanlarına ve yaşantısına güzel gönderme yapmışlar, kitapçı amcamızda bundan muzdarip (görmedim, duymadım, bilmiyorum).

“Seinen” sayfasına dön