Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kingdom (Spoiler)

Kanlı canlı Seinen serileri burada tartısabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Animesinin 3. sezonundan ses soluk var mı la ?
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Kısa Lm yazdı:Animesinin 3. sezonundan ses soluk var mı la ?
Kingdom serisini 3-4 kez okumuş ve tüm yönleriyle iyisiyle kötüsüyle araştırmış biri olarak herhangi bir haber yok. Boşuna arama derim. Hem zaten o kalitede bir animesi olmasa da olur.
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

2015 yazında animesinin 2 sezonunu da izledim. Buradaki başlığı geri döndüm. İngilizcem olmadığı için bir kez daha 2. sınıf bir insan gibi hissettim. Neyse artık çeviren bir grup olursa Allah onlardan razı olsun.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
argon45
Favori Anime: -

Uzun zamandır (çokta uzun değil) takip ediyorum Kingdom'u. Animesini izleyerek başlamıştım, ardından da mangada güncele gelmiştim. Hikaye olsun karakterler olsun çok iyi bağlıyor, buna benzer başka bir seri okuduğumu da hatırlamıyorum, çok iyi yalnız bir şey farkettim ki bu şey tüm seriyi çöpe atmama sebep olmak üzere.

İlk bölümden bu yana "Ben, gelmiş geçmiş en güçlü büyük general (cennetin altındaki en büyük general) olacağım" diyen ana karakter, ilk savaşından bu savaşına kadar hep aynı şeyi yaptı; kendisine söylenenleri yerine getirmek. "General" olma adına herhangi bir parıltı göstermedi açıkçası Shin. Ya Ten'i ya Kyou Kai'yi dinlemek zorunda her zaman. Yani oturup bi sakin kafayla düşündüğünüzde Shin'in yaptığı tek şeyin normal insanlardan çok daha fazla olan gücünü kullanarak düşman generallerini öldürmesi olduğunu farkedersiniz, hepsi bu. O düşman generale ulaşmaktı, orduyu yönetmekti, plan oluşturmaktı vb. asıl general kalitesi olabilecek işler hep diğer ikisinin işleri.

Yani Hara (mangaka) biraz daha böyle devam ederse açıkça Kingdom'u "kendi potansiyelini öldüren seri" haline getirecek. Zaten eleştirdiğim kısmı yeni Vol'ün kapağına bakarak da anlayabilirsiniz, gelecekteki büyük generallerin hepsinin resimleri var ama Shin diğer ikisi ile birlikte. Ayrıca son çıkan bölümle de şimdiki bölümlere kıyasla bu durumun (Shin'in beynini kullanmamasının) en tepe noktasına ulaştığını da görürsünüz. O ikisi olmasa çöp yani. Bu durum düzelmediği sürece Shin ister general ister büyük general olsun seride, beceriksiz olarak kalacak hep.
Resim
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

argon45 yazdı:Uzun zamandır (çokta uzun değil) takip ediyorum Kingdom'u. Animesini izleyerek başlamıştım, ardından da mangada güncele gelmiştim. Hikaye olsun karakterler olsun çok iyi bağlıyor, buna benzer başka bir seri okuduğumu da hatırlamıyorum, çok iyi yalnız bir şey farkettim ki bu şey tüm seriyi çöpe atmama sebep olmak üzere.

İlk bölümden bu yana "Ben, gelmiş geçmiş en güçlü büyük general (cennetin altındaki en büyük general) olacağım" diyen ana karakter, ilk savaşından bu savaşına kadar hep aynı şeyi yaptı; kendisine söylenenleri yerine getirmek. "General" olma adına herhangi bir parıltı göstermedi açıkçası Shin. Ya Ten'i ya Kyou Kai'yi dinlemek zorunda her zaman. Yani oturup bi sakin kafayla düşündüğünüzde Shin'in yaptığı tek şeyin normal insanlardan çok daha fazla olan gücünü kullanarak düşman generallerini öldürmesi olduğunu farkedersiniz, hepsi bu. O düşman generale ulaşmaktı, orduyu yönetmekti, plan oluşturmaktı vb. asıl general kalitesi olabilecek işler hep diğer ikisinin işleri.

Yani Hara (mangaka) biraz daha böyle devam ederse açıkça Kingdom'u "kendi potansiyelini öldüren seri" haline getirecek. Zaten eleştirdiğim kısmı yeni Vol'ün kapağına bakarak da anlayabilirsiniz, gelecekteki büyük generallerin hepsinin resimleri var ama Shin diğer ikisi ile birlikte. Ayrıca son çıkan bölümle de şimdiki bölümlere kıyasla bu durumun (Shin'in beynini kullanmamasının) en tepe noktasına ulaştığını da görürsünüz. O ikisi olmasa çöp yani. Bu durum düzelmediği sürece Shin ister general ister büyük general olsun seride, beceriksiz olarak kalacak hep.
Anime dede böyle bir sorun yaşadığı için civciv kız yanına gelmişti. Bende o zaman düşünmüştüm, bi geçmişteki güçlü generallere bak her açıdan iyiler. Birde Shin'e bak.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Özetle Shin'in şuan ki durumu :

[thumbnail]http://i.hizliresim.com/4bWQB0.png[/thumbnail]
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Animeye yeni başladım ama efektler çok kötü. Ama seriyi çok beğendim. Mangadan devam etmek istiyorum. Animenin bitişi mangada hangi sayıya denk geliyor bilen var mı?
Resim
argon45
Favori Anime: -

Tam olarak hatırlamıyorum ama 250-260'lardan sanırım yani 2. sezonu da izlediğini varsayarsak ama önerim mangayı başından okumandır. Animede bazı kısımlar değiştirilmiş ve 1-2 arc da atlanmış durumda çünkü. Anime 2. sezon kısmen düzeliyor ama yine yeterli değil.

Mangaya başla, tarihe-savaşa meraklıysan seversin muhtemelen ama yukarıda yazdığım, yazdığımız eleştirileri göz önüne alarak başla bence. Sende hak vereceksin zaten.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

argon45 yazdı:Tam olarak hatırlamıyorum ama 250-260'lardan sanırım yani 2. sezonu da izlediğini varsayarsak ama önerim mangayı başından okumandır. Animede bazı kısımlar değiştirilmiş ve 1-2 arc da atlanmış durumda çünkü. Anime 2. sezon kısmen düzeliyor ama yine yeterli değil.

Mangaya başla, tarihe-savaşa meraklıysan seversin muhtemelen ama yukarıda yazdığım, yazdığımız eleştirileri göz önüne alarak başla bence. Sende hak vereceksin zaten.
Sağ olasın hacı. Aslında komple mangadan okumak istiyorum ama İngilizcem çok iyi değil. O yüzden anime bitince zor da olsa mangadan devam etmek istiyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Zamanında başlamaya çok niyetlendim, ama o sıralar çevirmiyordu kimse. Bi bizim grup niyetlenmişti, o da 2-3 sayı sürdü sonra salladılar.

Şimdi çevrilmiş, vakit bulur bulmaz başlamak istediklerim arasında.
Resim

“Seinen” sayfasına dön