Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Gantz 383 (FINAL) Tartışma

Kullanıcı avatarı
kilitkilit
Favori Anime: Animatrix

Ateist manga dine dönünce anlamıştım sonundan bir hayır gelmeyeceğini. Öylede oldu.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim
Kullanıcı avatarı
Northerner Vishnu
Favori Manga: Bleach, Berserk, One Piece, Gantz, Noblesse, Feng Shen Ji, Naruto, City of Darkness, Ability, Veritas, Ben Bir Piyanoyum, Vinland Saga.
Favori Anime: Bleach, Berserk, Gantz, Great Teacher Onizuka, Detroit Metal City, Naruto Shippuuden, One Piece, Highlander.

Kardeşim şimdi kusura bakma da, yapacağın finali s.keyim. Ulan seri böyle sikimsonik bir şekilde hiçbir olay gerçekleşmeden final yaptı, hani sanki yarıda kesilmiş gibi oldu, nedir bu amk?! Gantz kadar ayrı ve sikici bir seri daha görmedim, Berserk var bi, bu ikisi hayvan gibi çarpışır. İkisi de insanı karanlığa boğuyor ama mangakanın mallığı dolayısıyla Berserk gömmüş atmış. Tekrar diyorum, insanları böcek gibi gösterdi, hiçbir karakteri geri getirmedi -ki bütün seri boyunca o koca memeli kızın, kishimitonun ve kurononun büyük sevgilisinin geri gelmesini bekledim- ( ayrıca sakurai öldüğünde çok üzülmüştüm, onu geri getirmeyen aklını s.keyim ... ) olağanüstü birşey göstermedi, ne bir epiklik ya da ne bir ilginç olay yoktu normal birer insan gibi çekildiler içeri, mutlu son demişsiniz siz buna ama, herkes geberdi bunun neresi mutlu son amk?!
Resim Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Zuko
Favori Manga: Fullmetal Alchemist Berserk Vagabond Dorohedoro Vinland Saga
Favori Anime: Fma Cowboy Bebop Steins Gate Seirei no Moribito GITS Samurai Champloo Gundam Haibane Renmei Kaiba Texhnolyze Welcome to Nhk

Seriyi 1haftada bitirdim çok sürükleyiciydi. Devlerin istilasından itibaren seri düşüşe geçti. Son 20-25bölümde resmen sıçtı. Berserk ve Vagabond'dan iyi diyenler vardı ciddi ciddi. Final dediğin biraz epik olur,hüzünlü olur devi öldürdüler,gantz patlad aşağı atladılar ve hoppa kahramansınız. Bir serinin nasıl sikildiğin görmek istiyorsunuz Gantz'ı kesinlikle okuyun.
Chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Çok güzel başlayıp ne kadar kötü bitirileceğini gösteren ender mangalardan.İlk bölümleri gayet güzelken sonraları iyice cıvıtan bir mangakaydı.Vampir konusu geçen arctan sonra iyice saçmaladılar bana göre.
Kullanıcı avatarı
ZeRull
Cellat
Cellat
Favori Manga: Berserk-Vagabond-Bakuman-
Favori Anime: Bakuman-Death Note-Kimi Ni Todoke

Bu seride bitti ya la acaba çizer yeni seriye başlamayı düşünüyo mu?
Resim
Kullanıcı avatarı
KyoukaSuigetsu
Favori Manga: Bleach/Gantz/AkameGaKill
Favori Anime: Bleach/CodeGeass/DeatNote/TokyoGhoul

Normalde güzel bi seriydi aslında.Ama son 20-25 bölüm tae-chan tae-chan..Tae-chanı sikesim geldi.Gantzda başta tanrı yoktu evet.Ateist bir seriydi.Sonra tanrılar ortaya çıktı siz aslında bi bok değilsiniz, 2 mb lık mp3 dosyası gibisiniz dediler.Reenkarnasyon'a inanç var.Neyse inancı geçelim.Güzel okumuştum müzikle falan iyiydi yani.Sonra istila mistila derken bi baktım bok olmuş etraf.Sayfalar tae-chanla başlıyor tae-chan la bitiyor falan.Arkadaşlara bazen suratını keselim çok yakışıklısın kanka hayal et, gibi şakalar yaparım.Gantz'ada şimdi aynısını söylüyorum surat olmadı çirkin oldu keşke hiç olmasaydı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Animeyi bitirdim de, mangada kaçtan başlamam lazım?
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Ben zaten bu mangayı hiç anlamadım. İlk defa bir mangayı anlamlandıramadım açıkcası.
Başından sonunda kadar tae-channnn kei channnnnn konuşma balonları ile doluydu. Ne bir umutsuzluk hissettim mangada ne de başka bir duygu. Bol bol güldüm yemin ediyorum. Hele kei ağladıkça beni bir gülme tuttu.
Kadın karakterlerin hiçbirini sevmedim. Bir tek maria fena değildi. Oda çok konuşmadığı için olsa gerek. Reika'ya ayrılan tüm paneller israftı bana göre. Onun kadar bencil birini görmedim. Zaten ölür bu diyordum öldü de allahtan.
Ama öte yandan erkek karakterlerin çoğunu sevdim. Kei her ne kadar başlarda bana gına getirse de sonlara iyi toparladı. Ancak Reika'nın ölüsünü gördüğünde onun sevdiğini anlaması falan yine bozdu. Saçma geldi yani. Mangaka iyi türk filmi izlemiş anlaşılan.
Ama benim favorim en sondaki devle dövüşürken ölen (kei yi kurtarmaya çalışan) sarı kafalı,kısa boylu çocuktu. Öldü diye üzülmüştüm ama gantz sağolsun verisini tekrar yükledi. :D
Bu kadar arkası boş bir manga görmedim. İki tane heykel çıktı "aslında sizler verisiniz" dedi bitti gitti. :D
Ama arka plan çizimleri ve silahların tasarımları harbiden on numara beş yıldızdı. Çizimler konusunda beğenmediğim tek şey karakterlerin suratlarındaki ifadelerin heykelden farksız olması birde canavarlarda aşırı derecede mürekkep kullanılmasıydı. Böyle olunca manga hem çok karanlık oluyor hem de dövüşlerin nasıl gerçekleştiğini anlayamıyorsun. Böyle boş geçtiğim birçok sayfa oldu.
Birde canavarlar üzerinde fazla oynandığı için gerçekliğe daha yakın duruyor ama bu seferde diğer karakterler üzerinde oynanmadığı için onlar yama gibi duruyor. Bu da manga içindeki bütünlüğü bozuyor.
..................
Ayrıca çevredeki insanların tepkileri de beni benden aldı. Bu kadar memnuniyetsiz bir halk görmedim. Ama bu konuda mangakayı tebrik ediyorum. İnsanlığın açgözlülüğünü anca bu kadar iyi anlatabilirdi.
Onun haricinde okuduğuma pişman değilim. Çünkü silah tasarımlarına hayran kaldım. :D
Son olarak çeviren arkadaşları da çok çok tebrik ediyorum. Yeri geldi çok güldüm esprilere. :D
Final belki biraz daha uzatılabilirmiş yani sırıtmazmış ama olsun buda fena değildi.
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Bu mangayı geçen sene okumuştum. Biteli çok olmamıştı herhalde, zaten bittiğini duyduğum için okumaya başlamıştım galiba.

Neyse hayatımda okuduğum en güzel mangalardan biridir bence. Bitişine rağmen. Bu seri galiba 14 yıllık falan bir seri. 14 yılda gençler yaşlanıyor, yaşlılar ölüyor, bebekler büyüyor. Dolayısıyla serinin sonlarına doğru yumuşamasını doğal karşıladım. Ancak bu serinin dine döndüğüne falan kesinlikle katılmıyorum. Hatta her sorunun cevaplandığı odada olan olaylar bana göre materyalizmin ve determinizmin anlatımında bir tavandır, resmen çoluk çocuğa anlatır gibi anlatmış Hiroya Oku. O zamanlar hem House MD izliyor hem de bu mangayı okuyordum, dinden hala nasıl çıkmadım bilmiyorum :)

Bu arada Hiroya Oku bu sene (2014) InuYashiki isimli yeni bir mangaya başladı. Maalesef bu mangayı Japonca'dan İngilizce'ye çeviren bir grup yok, tek bir İngilizce sayısı var maalesef. Ancak bazı İspanyolca (ya da Portekizce?) çevirileri var, ama onları da İngilizce'ye çeviren yok. Yazık oluyor.
Kullanıcı avatarı
KyoukaSuigetsu
Favori Manga: Bleach/Gantz/AkameGaKill
Favori Anime: Bleach/CodeGeass/DeatNote/TokyoGhoul

Drag yazdı:Bu arada Hiroya Oku bu sene (2014) InuYashiki isimli yeni bir mangaya başladı. Maalesef bu mangayı Japonca'dan İngilizce'ye çeviren bir grup yok, tek bir İngilizce sayısı var maalesef. Ancak bazı İspanyolca (ya da Portekizce?) çevirileri var, ama onları da İngilizce'ye çeviren yok. Yazık oluyor.

Mangafoxta var.
Resim

“Gantz” sayfasına dön