Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vagabond ~ Tanıtım ~

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Seininen serilerinin temelinde 'gerçekçilik' yatar. Gerçekçilikten kastım hayatın sadece iyi yönlerini değil, kötü yönlerini de içinde barındırmalarıdır. Kol bacak kopar, ölüm olur, cinayet olur, tecavüz olur, katliam olur olur yani. Vagabond'da tecavüz var mıydı hatırlamıyorum ancak bu tarz eserleri atlayarak okurum gibi bir kafayla okumak sağlıklı değil. Özellikle Vagabond için bu tarz bir yaklaşım direk seriye hakaret. Okuyup okuyabileceğin en iyi seinen serilerden birisidir kendisi.
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

kehribar yazdı:
oZzIiI yazdı:
kehribar yazdı:Vagabond a başlamak istiyorum bir kaç sorum var.

Vagabond da hiç tecavüz sahnesi varmı?
Varsa kaç tane?

Berserk gibi yazarın fantezilerine mağruz kalmak istemiyorum.
Atlaya atlaya okumakta fayda var.
Hatırladığım kadarıyla yok. Ama sen yine de okuma

Niçin? Berserk i hafif bokladım diye dediysen, kişisel görüşüm böyle yazar bazı noktalarda sonuna kadar gitmiş, insan rahatsız oluyor. Şiddete eyvallahta tecavüz konuları midemi kaldırıyor.
Ehuehu onu takma sen. Sevdiği birkaç kült seriye laf atılırsa forumda kan çıkarabilecek türden biri o. Bu arada seride ne ararsan var. Ona göre başla derim.
tuzruhu
Favori Manga: Berserk, one piece, toriko, bleach
Favori Anime: Ghost in the Shell, Hellsing, Berserk, Shingeki no Kyojin, Onizuka

ToG güncele geleyim ilk işim buna başlamak :woohoo:

:onionhead038.gif:
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

İlk 220-230 sayısı, yani 2. Yoshioka arc'a kadar olan kısım için, en sevdiğim manga diyebilirim. Sonrasında eski temposunu yakalayamadı, düzenli çıkmadığı için de iyice unutturdu kendini. Musashi ve Kojiro'ya yüklense de insanlar, serinin en baba karakterleri Inshun, Seijuro, orak ve mızrak ustası olan adam, Kanemaki Jisai falandı bana göre.
Resim
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Outlaw yazdı: 27 Eyl 2017 16:09 serinin en baba karakterleri Inshun, Seijuro, orak ve mızrak ustası olan adam, Kanemaki Jisai falandı bana göre.
Bu dediğin karakterleri unutttum be. :laugh: Inoue'ye ne oldu ki acaba? Öldü mü kaldı mı?
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@MRTFR,

Inshun, hani Musashi'yi dövüşte topuklatan Öteki Kyoto'nun en iyi kılıç ustası Seijuro reis, Jisai'de Kojiro gavatının hocası.

En son 2015'de bi dönüyorum beyler dedi, 2-3 sayı falan çıkarttı sanırım sonra kayıp. Haberini paylaşmıştım hatta, sevindirmişti milleti kayboldu gavat. :D Ne kadar doğru bilmiyorum ama, tekrar araya girdikten sonra final arc için tarihsel araştırmalar yapıyorum falan demiş diye duymuştum.
Resim
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

En baştan tekrar okumam lazım. Epey unutmuşum seriyi.

Bu arada bunu sevenlere Blade of the Immortal'ı öneririm. Epey güzel seridir.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Benim de öyle. Öneri için sağol.
Resim
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Serinin mangakası olan takehiko inoue, sanırım sıkılgan ve bir işin sonunu getiremeyen tipteki insanlardan biri. Kendisi harika ötesi bir mangakadır. Fakat Slum Dunk'ta da o bitmemişlik hissi vardı. Vagabond serisinde ünlü japon kılıç ustası olan Musashi Miyamoto'nun hayatı anlatılmaktadır. Yani kendisi tarihi bir karakter o yüzden hikayenin sonunu o ya da şu şekilde nasıl biteceğini tahmin edebilirsiniz. Sasaki Kojirō ile olan vs final bölümü olabilir. Ama hayali bir seri olsaydı insanı üzen bir durum olurdu bu serinin sonunu okuyamamak.

Vagabond'un yanı sıra Real adlı bir manga daha çiziyormuş ama onun durumu da Vagabond'unkine benzer. Kısaca adamın karakteri buymuş demek ki napalım. Oda gibi disiplinli ve çalışkan biri olsaydı müthiş olurdu.

Bu arada izlememiş olan varsa Musashi Miyamoto'nun hikayesini anlatan I,II ve III film vardır. Tavsiye ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

*UnforgiveN* yazdı: 19 Şub 2021 01:37 Serinin mangakası olan takehiko inoue, sanırım sıkılgan ve bir işin sonunu getiremeyen tipteki insanlardan biri. Kendisi harika ötesi bir mangakadır. Fakat Slum Dunk'ta da o bitmemişlik hissi vardı. Vagabond serisinde ünlü japon kılıç ustası olan Musashi Miyamoto'nun hayatı anlatılmaktadır. Yani kendisi tarihi bir karakter o yüzden hikayenin sonunu o ya da şu şekilde nasıl biteceğini tahmin edebilirsiniz. Sasaki Kojirō ile olan vs final bölümü olabilir. Ama hayali bir seri olsaydı insanı üzen bir durum olurdu bu serinin sonunu okuyamamak.

Vagabond'un yanı sıra Real adlı bir manga daha çiziyormuş ama onun durumu da Vagabond'unkine benzer. Kısaca adamın karakteri buymuş demek ki napalım. Oda gibi disiplinli ve çalışkan biri olsaydı müthiş olurdu.

Bu arada izlememiş olan varsa Musashi Miyamoto'nun hikayesini anlatan I,II ve III film vardır. Tavsiye ederim.
Kojiro'dan çok İnşun, Seijuro'yu sevdiğimden final dövüşünü yazmaması bana koymadı. Ama anime manga tarihinin en çok beklenen dövüşlerinden biriydi, bari 4-5 sayı ayırsaydı oraya.

Benim için serinin zirvesi Kyoto 2 idi. Ondan sonraki kısımlar ek. Vereceğini verdi seri oraya kadar.
Resim

“Vagabond” sayfasına dön