Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Veritas Tanıtım

Kullanıcı avatarı
Noedyan
Favori Manga: Naruto, Breaker
Favori Anime: Naruto, Darker Than Black

Valla okutuyor kendini ama bir çok açıdan da gözüme battı bu manga. mesela ışık ve yıldırım öğretisi tamamen serinin bug'lı tekniği.neden mi? çünkü diğer herkes über şeyler yapmak için dünyanın ki'sine sahip olmak zorundayken bu öğretiyi takip edenler az bir ki harcayarak çok güçlü teknikler kullanabiliyorlar. ki kullanımı tamamen tersine işliyor yani, az ama öz olsun bu öğreti için söylenmiş sanki. sonra burası biraz kişisel tabiki ama ben esas oğlana hiç ısınamadım, kuduz itler gibi dövüşüyor sadece.çok sığ bir karakter bir dövüş sanatına yakışmıyor çünkü adı üstünda sanat ve bu adam kalas bildiğin. ikinci olarak adamlar yoktan ateş/yıldırım yaratıyor efenim bir el hareketiyle insanları patlatıyorlar ama dünyanın sanki böle bir olayadan haberi yok. hani breker'da olduğu gibi bir murim-hükümet anlaşması murim insanı-normal insan farkı göz ardı edilmiş. etrafta doğaüstü denebilecek şeyler yapan kişiler var birisi bile youtube'ye çıkmamış :)ha okutuyor mu okutuyo Allah'ı var ama bir çok konuda çiğ kalmış sanki.
Kullanıcı avatarı
DuMaN6
Favori Manga: NARUTO,Veritas,Slam Dunk,Gantz,Fairy tail,Sankarea,elfen lied...
Favori Anime: Naruto Sp,bleach,Fairy tail,

Haci sen o yildirimlari kici boklu sasukenin elinde devamli gordugunden sana baya geliyor, burda adam bizden biri hani kage bunshin yapip kopyasiyla 40 turlu raseen gan yapan naruto gibi digil calismis ugrasmis 60 lik ki lerle biyere varamamis adamlarin ustune basip gidiyor tabi seri devam ederse daha neler gorucik bilmiyom ama guzel manga en sevdigim 4 manga arasinda haci gelecegi var bu manganin dehset bisi :evil:
Resim

Vesselam....
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Noedyan yazdı:Valla okutuyor kendini ama bir çok açıdan da gözüme battı bu manga. mesela ışık ve yıldırım öğretisi tamamen serinin bug'lı tekniği.neden mi? çünkü diğer herkes über şeyler yapmak için dünyanın ki'sine sahip olmak zorundayken bu öğretiyi takip edenler az bir ki harcayarak çok güçlü teknikler kullanabiliyorlar. ki kullanımı tamamen tersine işliyor yani, az ama öz olsun bu öğreti için söylenmiş sanki. sonra burası biraz kişisel tabiki ama ben esas oğlana hiç ısınamadım, kuduz itler gibi dövüşüyor sadece.çok sığ bir karakter bir dövüş sanatına yakışmıyor çünkü adı üstünda sanat ve bu adam kalas bildiğin. ikinci olarak adamlar yoktan ateş/yıldırım yaratıyor efenim bir el hareketiyle insanları patlatıyorlar ama dünyanın sanki böle bir olayadan haberi yok. hani breker'da olduğu gibi bir murim-hükümet anlaşması murim insanı-normal insan farkı göz ardı edilmiş. etrafta doğaüstü denebilecek şeyler yapan kişiler var birisi bile youtube'ye çıkmamış :)ha okutuyor mu okutuyo Allah'ı var ama bir çok konuda çiğ kalmış sanki.
Şİmdi bu yorumda 2 falso var
1. Gang'a laf söylemen!! Dövüş Gang'a yakışmıyor demek naısl bir cehalettir. Evet cehalettir. "Kuduz itler gibi dövüşüyor"
demişsin doğru zeki ve kuduz itler gibi. Erkek gibi dövüşüyor. The Breaker'ın kürdan kollu veleti gibi ya da sasuke, naruto, ichigo gibi ağlıya ağlıya felsefik felsefik dövüşen kız kılıklı tiplere alışmışsınız. Yapmayın kurutlun bu zevksizlikten bu yolun sonu eş cinselliktir.
2. Karşılaştırma yaptığın mangada şehirin göbeğinde zilyon tane şey oluyor. Veritas'ta Her şey belirli bölgelerde geçiyor saçmlaık ararsan The Breaker veritasın çok altında kalır. Ayrıca Veritasta "sevdiklerini korumak" "adeleti sağlamak" "suçluları durdurmak" gibi saçma ve gerzekçe güçlenme sebebleri yoktur The breakerda narutoda ve ya bleachte olduğu gibi kendinden çok çok daha güçlü adamlardı böyle gerzekçe duygularla indiremezsin. Veritasta dövüş kazanmak için kavga etmeyi bilmen güçlü olman acımasız olman gerekirse hile yapman gerekir.

Veritasın özellikle Gang gibi bir karaktern eleştirisini, yaparken biraz daha detaylı düşünmek gerekir
Byakko

@Noedyan

Güzel eleştiri olmuş ama katılmadığım ve yanlış anladığın iki noktayı açıklayayım.

1- Öncelikle "az ki - çok güç" mantığı o serideki hemen hemen tüm sanatlar için geçerli ama diğer sanat varisleri okulda eğitim gören çocuklar ve okulun mantığı da "bastır kiyi, aksın" şeklinde olduğundan sen yanlış anlamışsın. Yoochun gibi gelenekçi adamlar bunun böyle olmadığını hep vurguluyor. Yani I.Y.Ö. bonuslu bir sanat değil başındaki adam bir dahi: Yoochun

2- Gang'ı beğenmiyor olabilirsin. Sen kendince cool takılan, kızlara gider yapan karakterleri seviyorsundur ama gerçek hayatta kavga ve o anda bahsi geçen duyguları veritas - özellikle gang - çok iyi yansıtıyor. Bu seriyi bu yüzden çok seviyoruz.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Byakko yazdı:@Noedyan

Güzel eleştiri olmuş ama katılmadığım ve yanlış anladığın iki noktayı açıklayayım.

1- Öncelikle "az ki - çok güç" mantığı o serideki hemen hemen tüm sanatlar için geçerli ama diğer sanat varisleri okulda eğitim gören çocuklar ve okulun mantığı da "bastır kiyi, aksın" şeklinde olduğundan sen yanlış anlamışsın. Yoochun gibi gelenekçi adamlar bunun böyle olmadığını hep vurguluyor. Yani I.Y.Ö. bonuslu bir sanat değil başındaki adam bir dahi: Yoochun

2- Gang'ı beğenmiyor olabilirsin. Sen kendince cool takılan, kızlara gider yapan karakterleri seviyorsundur ama gerçek hayatta kavga ve o anda bahsi geçen duyguları veritas - özellikle gang - çok iyi yansıtıyor. Bu seriyi bu yüzden çok seviyoruz.

Çok iyi açıklamıssın, adamlar alışmış karizma takılan ya da baştan ezik olan ana karakterlere gang bünyede ters tepiyor tamamen, adam hem güçlü hem komik!
Bu serinin devamı gelse tadından yenmez
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Noedyan yazdı:Valla okutuyor kendini ama bir çok açıdan da gözüme battı bu manga. mesela ışık ve yıldırım öğretisi tamamen serinin bug'lı tekniği.neden mi? çünkü diğer herkes über şeyler yapmak için dünyanın ki'sine sahip olmak zorundayken bu öğretiyi takip edenler az bir ki harcayarak çok güçlü teknikler kullanabiliyorlar. ki kullanımı tamamen tersine işliyor yani, az ama öz olsun bu öğreti için söylenmiş sanki. sonra burası biraz kişisel tabiki ama ben esas oğlana hiç ısınamadım, kuduz itler gibi dövüşüyor sadece.çok sığ bir karakter bir dövüş sanatına yakışmıyor çünkü adı üstünda sanat ve bu adam kalas bildiğin. ikinci olarak adamlar yoktan ateş/yıldırım yaratıyor efenim bir el hareketiyle insanları patlatıyorlar ama dünyanın sanki böle bir olayadan haberi yok. hani breker'da olduğu gibi bir murim-hükümet anlaşması murim insanı-normal insan farkı göz ardı edilmiş. etrafta doğaüstü denebilecek şeyler yapan kişiler var birisi bile youtube'ye çıkmamış :)ha okutuyor mu okutuyo Allah'ı var ama bir çok konuda çiğ kalmış sanki.
Bence kendinle gurur duymalısın,veritasa böyle bi eleştiriyi dünyada çok az kişi yapabilir.Ozz ve byakko gereken düzeltmeleri yapmışlar fakat dövüş sanatlarından ne anladığını ben çözemedim ve gerçek hayatta hiç kavgaya girdin mi nereye vurman gerektiğini düşündün mü, hiç kafanı çalıştırdın mı bir zordan çıkmak için ?Ben çok yakın buldum kendime gangryoungu , manganın başında şu lafı ''kenpachi'' gibi birisi olduğunu belli etti ''2 ye 1 diye bir şey yoktur 2 yumruğun 1 yumrukdan üstün olması vardır'' ve çok büyük bir keyifle okuduğumu hatırlıyorum veritası japon shounenleri gibi barış,adalet,arkadaşlar gibi şeylerin bokunu çıkarmadığı için de özellikle teşekkür ediyorum mangakasına fakat guesong broya yapmayacaktı onu :/ ..
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

İşin en acı tarafıda bu mangada "gay"sel karakterler olmadığı için devam etmiyor olması. The breaker'daki gibi dostluğun, adeletin, aşkın gücü işlenseydi devam eder miydi? büyük ihtimalle
Kullanıcı avatarı
Lequi
Favori Manga: Vagabond,Bakuman, Beelzebub, Zippy Ziggy, Veritas
Favori Anime: Kurozuka,One Piece

Veritası ilk okuduğumda ana karakterin tipine baktım ve bu eleman piç bu manga beni sarar demiştim. Okuduğum mangalar arasında ilk değişik bulduğum ana karakter Gang. Ben, o "kuduz it gibi dövüşüyor" diye takip ediyordum bu mangayı. Çizim olarakta her türlü mangaya ayar verir.
Sordum: Nerdedir yerin? Nedir senin değerin?
Yedi kıral vurulmuş, ne bu ceylan gözlerin?
Hangisine varırsın bu yedi ünlü erin?
Şöyle dedi bakarak göklere derin derin:

Kıralların taçları beni bağlar büğü mü?
Orduları açamaz gönlümdeki düğümü.
Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü...
A T S I Z
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Deadman Wonderland,
İletişim:

Lequi yazdı:Çizim olarakta her türlü mangaya ayar verir.
bu biraz fazla olmuş birader. Vagabond, Berserk.... bir kaç tane daha örnek vardır. Çizim konusunda Veritasın üstünde olan
Kullanıcı avatarı
Lequi
Favori Manga: Vagabond,Bakuman, Beelzebub, Zippy Ziggy, Veritas
Favori Anime: Kurozuka,One Piece

Berserki bilmem ama Vagabond dediğin gibi çok üst düzeyde ve daha bir çok manga olabilir çizim kalitesi üst düzey.Öyle dememin sebebi, bazılarının çizimlerde en iyi Bleach mantığına verdiğim cevaptır.
Sordum: Nerdedir yerin? Nedir senin değerin?
Yedi kıral vurulmuş, ne bu ceylan gözlerin?
Hangisine varırsın bu yedi ünlü erin?
Şöyle dedi bakarak göklere derin derin:

Kıralların taçları beni bağlar büğü mü?
Orduları açamaz gönlümdeki düğümü.
Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü...
A T S I Z

“Veritas” sayfasına dön