Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Gerekli Şeyler Protestosu

Burada yeni çıkacak serilerin duyuruları yayın tarihleri gibi haberleri verebilir, onlar hakkında konuşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Birde babam açtı bana bu şirketi diyor yaa, yahudi bir babamız olamadı bizim :woohoo: Yeryüzünde fakir bir yahudi var mı acaba çok merak ediyorum, bilen veya duyan var mı diye tüm dünyada ilân vermek isterdim. Çünkü varsa öyle biri veya birileri bilmek ve tanımak isterdim :silly:

Telif hakkı olayına arkadaşlar deyinmiş zaten, hepsine katılıyorum. Almışlar en çok tutulan 5 seriyi parayı kıralım hesabı, diğer kült seriler yok. O kadar fedakarsanız shounen jump dergisini Türkçe'ye çevirip çok ucuz cüzzi bir miktara satın, millet sebeplensin.

Manga grupları ile işbirliği yapmıyorlar, halbuki hazır var çoğu serinin çevirisi, adamlara bir güzellik yapın onlarda versin size çevirilerini değil mi yani. Böylelikle anında güncele yetişirdiniz.
Kullanıcı avatarı
Arang
Favori Manga: Akatsuki no Yona
Favori Anime: Kamisama Hajimemashita
Kaichou Wa Maid-Sama
Hataraku Maou-sama!
Tonari no Kaibutsu-kun
Kuroshitsuji
Higashi no Eden
Shingeki no Kyojin
Angel Beats
Durarara!

Okumuştum face de, insanların emeklerini hırsızlık olarak degerlendiren bir zihniyeti ciddiye almaya gerek yok, zaten tepkiler üzerine çark etmiş gibiydi beyefendi, korece ogrenecektim ama japonca ogreneyim once, herşey sizler için :whistle:
"İyi kalpli olmak, mükemmel olmaktan daha iyidir."

H. Jackson Brown
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Bu adamlar böyle ahkam kesiyorlar ama,mangapanda ve mangareader gibi siteler varken hiç bir bok olmaz,manga-tr'ye artistlik yapmaya benzemez o iş.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

One Piece koleksiyonu yapıyordum bu heriflerden. Tekrar düşünsem iyi olacak artık.
Kullanıcı avatarı
Kaptan Aysurat
Favori Manga: One Piece,Fairy Tail,Claymore,Naruto;Bleach,Berserk,Black Clover
Favori Anime: One Piece,Fairy Tail,Black Clover
İletişim:

Birkaç hafta önce koleksiyon niyetine alıyım diyordum ama bu tavırlarıdan sonra hayatta almam almaya çalışanıda almaması için ikna etmeye çalışırım.
Madem Türkçe yapmıyoruz o zaman Azerice yaparız far görmüş tavşan gibi kalırlar.
Sonuna kadar pratesto ediyorum.
Hayat denen şey bir nehirdir ve herkes büyük denize ulaşmaya çalışır.Bedenlerimiz tekne ruhlarımız Kaptandır.Bu hayatta hangi rotayı seçeceğimize bir Kaptan olarak kendimiz karar vermeliyiz.
Kullanıcı avatarı
quelpascquelreg
Favori Anime: wnhk,Hsd
Kino no Tabi
Konum: Vatanım dünya dinim iyi olanı yapmaktır.Thomas Paine.

Gerekli şeyler sadece satış yapabilme haklarına sahip,o bahsedilen mangaların Türkiye'deki çeviri haklarını almamışlar(çevirmekte sıkıntı yok yani).Zaten almış olsalardı emin olun uyarı tehditlere başvurmaz direk yasal işlemi başlatırlardı.Bu konuda https://www.japonca.com.tr/gerekli-seyler-protesto/ linkteki yorumlara da bakabilirsiniz,yetkililerden bilgi almış bazı arkadaşlar.Gerekli şeylerin ürünlerini paylaşmadığınız sürece size laf etmeye hakları yok.Oradan alacağınız ürünleri başka adreslerden temin edebilirseniz çok iyi olur arkadaşlar,sırf daha fazla para kazanmak için böyle ucuz alçakça yollara başvuran bu insanlara bi cevap olur.
Thou shalt not kill,make them wish they were dead.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Keske tum ceviri gruplari ceviriyi biraksalar da turk okuyucu ingilizce ogrenmeye baslasa. En azindan su manga zimbirtisi bir ise yarardi.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

ugur_tatli yazdı:Keske tum ceviri gruplari ceviriyi biraksalar da turk okuyucu ingilizce ogrenmeye baslasa. En azindan su manga zimbirtisi bir ise yarardi.
Ne yani Türkçe okunan manga bir işe yaramıyor mu?
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

MRTFR yazdı:
ugur_tatli yazdı:Keske tum ceviri gruplari ceviriyi biraksalar da turk okuyucu ingilizce ogrenmeye baslasa. En azindan su manga zimbirtisi bir ise yarardi.
Yaramiyor, insanlari asosyallestirmelerinden baska bir seye yaradigina sahit olmadim daha. :laugh:
Kullanıcı avatarı
MRTFR

ugur_tatli yazdı:
MRTFR yazdı:
Yaramiyor, insanlari asosyallestirmelerinden baska bir seye yaradigina sahit olmadim daha. :laugh:
Bu site ile tanışmamı sağladı bundan büyük fayda mı olur? B)

“Manga & Anime Haberleri” sayfasına dön