Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

2015 Manga Satış Rakamları

Burada yeni çıkacak serilerin duyuruları yayın tarihleri gibi haberleri verebilir, onlar hakkında konuşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Cruzz
Favori Anime: Yok

One Piece'in son arcı çok uzadı ve sıkmaya başlamıştı baya baya, yinede iyi satmış sıkıcı geçen bu arca rağmen. :)
Kullanıcı avatarı
wadef
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter, One piece, Doraemon

Benim anlamadıgım olay su. Japonya'da yasıyorum ve pek manga satısları felan arastırma fırsatım olmadı. Ama gecen shounen jump aldım icinde 6-7 manga var. Tamda sansıma One piece 800 varmıs.Herneyse, simdi ben marketlere girince bakıyorum adamlar ayaküstü bakarken okuyolar. Bazende otobuste gidip gelirken görüyorum telefondan okuduklarını. Simdi bu mangalar jumpin satısına gore mi hesaplanıyor. Oyle olsa aynı dergideki diğer mangalarda esit olur. Ve ayrıca adamlar zaten jumptan okuyolar bide gidip mangaya para verirlermi? Verirler ama bu kadar kişi olurmu garip. Ayrıca daha benden baska One Piece okuyan japon gormedim. One piece okuyom diyince garip garip bakıyolar ve hemen baska bir manga tavsiye ediyorlar :D

Birisi aydınlatabilir mi?
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

wadef yazdı:Benim anlamadıgım olay su. Japonya'da yasıyorum ve pek manga satısları felan arastırma fırsatım olmadı. Ama gecen shounen jump aldım icinde 6-7 manga var. Tamda sansıma One piece 800 varmıs.Herneyse, simdi ben marketlere girince bakıyorum adamlar ayaküstü bakarken okuyolar. Bazende otobuste gidip gelirken görüyorum telefondan okuduklarını. Simdi bu mangalar jumpin satısına gore mi hesaplanıyor. Oyle olsa aynı dergideki diğer mangalarda esit olur. Ve ayrıca adamlar zaten jumptan okuyolar bide gidip mangaya para verirlermi? Verirler ama bu kadar kişi olurmu garip. Ayrıca daha benden baska One Piece okuyan japon gormedim. One piece okuyom diyince garip garip bakıyolar ve hemen baska bir manga tavsiye ediyorlar :D

Bu sayılar mangaların volume(birden fazla bölümün kitap hallerinde basılmış şekilleri) satışlarına göre hesaplanıyor.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

wadef yazdı:Benim anlamadıgım olay su. Japonya'da yasıyorum ve pek manga satısları felan arastırma fırsatım olmadı. Ama gecen shounen jump aldım icinde 6-7 manga var. Tamda sansıma One piece 800 varmıs.Herneyse, simdi ben marketlere girince bakıyorum adamlar ayaküstü bakarken okuyolar. Bazende otobuste gidip gelirken görüyorum telefondan okuduklarını. Simdi bu mangalar jumpin satısına gore mi hesaplanıyor. Oyle olsa aynı dergideki diğer mangalarda esit olur. Ve ayrıca adamlar zaten jumptan okuyolar bide gidip mangaya para verirlermi? Verirler ama bu kadar kişi olurmu garip. Ayrıca daha benden baska One Piece okuyan japon gormedim. One piece okuyom diyince garip garip bakıyolar ve hemen baska bir manga tavsiye ediyorlar :D

Senden başka kimse okumuyor ama yıllardır 1. oluyor.Milyonlar satıyor ilginç :laugh:
Concord
Favori Anime: ..

Kabul edelim op şu anki kalitesinde yeni başlamış bir seri olsa 1. sürekli kalmazdı. Ama yılardır orada olduğu için şu anki satış rakamlarını başarısızlık olarak nitelendirmek hiç anormal değil.

Büyük bir imparatorluğun çöktüğü ama hala diğer devletlerden güçlü olduğu zamanlar gibi şu an ki op. Ki kolay kolay da yıkılmaz, iliklerine işledi çünkü milletin.

Anime 3-4 sene önce bu kadar etkilemiyordu sanki. Listenin ilk 10u anime etkisi altında ilk 10 diyebilirim. Bazı seriler güzel ama 3-4 sene önce animesi olmasa da veya animesi köşede bir şey oslada ilk 10u gören seriler vardı sanki

Kingdomu orada görmek beni çok sevindirdi, çevirmen bekliyoruz biz hala.
Resim
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Concord yazdı:Kabul edelim op şu anki kalitesinde yeni başlamış bir seri olsa 1. sürekli kalmazdı. Ama yılardır orada olduğu için şu anki satış rakamlarını başarısızlık olarak nitelendirmek hiç anormal değil.

Büyük bir imparatorluğun çöktüğü ama hala diğer devletlerden güçlü olduğu zamanlar gibi şu an ki op. Ki kolay kolay da yıkılmaz, iliklerine işledi çünkü milletin.

Anime 3-4 sene önce bu kadar etkilemiyordu sanki. Listenin ilk 10u anime etkisi altında ilk 10 diyebilirim. Bazı seriler güzel ama 3-4 sene önce animesi olmasa da veya animesi köşede bir şey oslada ilk 10u gören seriler vardı sanki

Kingdomu orada görmek beni çok sevindirdi, çevirmen bekliyoruz biz hala.
2011 listesi
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... eries/2011
2012 listesi
http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... eries/2012

O zaman da durum pek farklı değilmş
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Balmung Fusalion
Favori Anime: gintama

Ben Türkiye'de one piece okuyan japon tanıyom onlar okumamazlıktan geliyodur :laugh: :laugh:

“Manga & Anime Haberleri” sayfasına dön