Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Webtoontr Çeviri

Kendi grubunuzu tanıtımını ve yayınlamakta olduğunuz çevirileri burada duyura bilirsiniz.
laniakea
Favori Manga: one piece
Favori Anime: one piece

Resim

ToG serisinin Türkçe'ye kazandırmak için toplanmış acemi bir grubuz.Diğer bir çok grubun katkıları ile 2. sezonun 78. bölümüne kadar getirdiler ve uzun zaman boyunca bölüm gelmeyince bizde böyle güzel bir serinin güncele olabildiğince hızlı bir şekilde gelmesi için bir grup kurmaya karar verdik.Bölümlere aşağıdaki link ten ulaşabilirsiniz;
http://webtoontr.com/

Resim
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Kolay gelsin. Takip edeceğim.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
laniakea

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Slendermanvarisi03
Favori Manga: Bleach Tower of God Hunter x Hunter The Breaker New Wave
Favori Anime: Fate Zero Bleach

Ben bu serinin ilk kısmını okumuştum şimdi 2.cisine başladım 2.serisi devam ediyor mu onu soruyum dedim ve Kolay gelsin bende takip edicem
Resim
laniakea

Evet devam etmekte. 208. bölüm bugün çıktı, ama türkçe olarak grubumuz 167. bölümü daha yeni yayınladık.
Kullanıcı avatarı
Slendermanvarisi03
Favori Manga: Bleach Tower of God Hunter x Hunter The Breaker New Wave
Favori Anime: Fate Zero Bleach

Tekrardan teşekkür ederim cevap verdiğin için
Resim
laniakea

Önemli değil.
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Muhteşem bir haber
Hızlıca güncele geleceğinize güvenim tam. Ekstradan aldığınız raw kaynaları belirli bir süreden sonra the company olmayacak. Ve the company nin çevirdiği yerden sonra orjinal çevirisini üstlenen yerden devam ediyor. Ve onlarda blog yazıları falan koymuyorlar. Ama the company çeviri grubu bu durumu bildiğinden çevirileri sadece script olarak veriyor. Sizin de çevirilere kalite açısından o scriptler üzerinden devam etmenizi istiyorum.
http://www.thcmpny.com/category/bym/towerofgod/
Bu link the company nin tog bölümü linki.
2. Sezon 110. Bölüme kadar kendileri çevirmişlerdi zaten. Zaten bu bölümden sonra orjinal çevirisini üstlenen grup geldi ve bunlar bırakmak zorunda kaldı. Ama linkten de anlayacağın gibi dosya olarak veriyolar çevirileri. Sizin burdan çevirmeye devam etmeniz daha mantıklı olur.
Şimdiden kolay gelsin :)
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Valla açtım okudum hepsini. Elinize sağlık hacılar. Hızlısınız, güzel bir şey bu. Umarım yakında güncele yetişirsiniz. Harbiden takipteyim. :lol:
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Şimdi baktım da çevirileri orjinal çevirisini üstlenen gruba göre yapmışsınız. Ama the companye göre çevirin çevirilerinizi. Baştan başlasanız 0 dan derim ki haklısınız istediğiniz kaynağı kullanırsınız. Ama siz çevirilmiş bir seeiyi devam ettiriyorsunuz. O yüzden önceden nasıl çevrilmiş ve hangi kaynak kullanılmış dikkat etmelisiniz. En basit örnek türkçe okuyan lar leesoo olarak tanıdığı bir karakteri şimdi sizin çeviride shibisu olarak görüyor. Ve shibisu karakterinin kim olduğu hakkında zorluk çekerler. Onun leesoo olduğunu anlayamaya bilirler. Ekstradan khun-koon gibi şeyler de var.
Çeviri kalitesini bahsetmiyorum bile company bu konuda 1 numaradır.
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace

“Türk Anime/Manga Çeviri ve Fansub Grupları” sayfasına dön