Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mabushi Majo Çeviri Grubu

Kendi grubunuzu tanıtımını ve yayınlamakta olduğunuz çevirileri burada duyura bilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
neobi
Favori Manga: skip beat, Dengeki Daisy, High School Debut, Strobe Edge, Lovely Complex, AA,
Bloody Kiss, Beast Master, Meripuri, Ouran High School Host Club
Favori Anime: skip beat, şeker kız candy, naruto, One Piece, Nana, Bakuman, Special A, Blood+,
Ouran High School Host Club, School Rumble, K-on, Kaichou Wa Maid Sama,Death Note
La Corda D'Oro

Acacia yazdı:Ellerinize sağlık, kolay gele.

Bu kadar seriyi bir arada götürmek bana çok gereksiz geliyor, yaptığınız şeye saygı duyuyorum ama gereksiz.
Size göre öyle olabilir bize göre ise gayet eğlenceli bir durum.
Acacia yazdı: Yoksa 30 küsur seri ile guncele ulaşmak çok büyük bir iyimserlik olur. Umarım kendinizce mantıklı düşünceniz vardır.
Neden büyük iyimserlik olsun ? Söylediğiniz olayda imkansız bir durum göremiyorum ben. Bir çok seri güncel durumda şuan zaten. Umarm mantıklı düşünceniz vardır demişsiniz ama bu yazdıklarınız sizin bu olaya bakış açınız sadece. Sizin için mantıksız olsa da bizim için mantık çerçevesinde 2 senedir.
Acacia yazdı: Yoksa grup kapandı mı o kadar seri yarıda kalmış olacak. Takipçileri ver yansın edecek. Ki hiç kimse ilerde ne olacağının da kesin teminatını da kolayca veremez.
Serilerimiz içerisinden hiç birini takip ettiniz mi ? Yazdığınızdan etmediğinizi düşünüyorum. İlk olarak bir çok serimiz x, y, z fangrubunun başlayıp yarım bıraktığı serileri. Bu durumu sevmediğimiz için kurulduk. Hepimiz de dünkü çocuk değil aksine işini gücünü eline almış insanlarız. Bi heves uğruna bu işe de girmedik. Aman başlayalım nasılsa sıkıldık mı atarız bir köşeye diye bir düşüncemiz de yok. Bu düşüncelerinizi bence bu projeleri yarıda bırakan insanlara yöneltmelisiniz. Yıllardır bu işin içinde olup da bir çok seriyi bırakıldığı yerden alıp ilerleten insanlara değil.
Neyse yine de teşekkürler...
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

2 sene az değil maalesef ve herşey istendigi gibi giderse öyle.

Diğer taraftan sadece seinen veya shounen serileri seven ve takip eden birisi olarak serilerinize sadece ismen denk gelmiş olmam normal. ancak verdiginiz guncelde bir çok seride ilk 10 bölümün dahi bitmemiş olduğunu gormem nedeniyle yazdığım şekilde düşünmem çok normal.

Serilerin yarıda kalma konusunda da sizden farklı düşünceye sahip değilim. Ancak az alıp guncele geldikten sonra diğerlerine başlamak daha iyi olur bana göre.

Neyse amacım olumsuz bir etki bırakmak değil, sadece farklı düşüncemi belirtmekti. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
neobi
Favori Manga: skip beat, Dengeki Daisy, High School Debut, Strobe Edge, Lovely Complex, AA,
Favori Anime: skip beat, şeker kız candy, naruto, One Piece, Nana, Bakuman, Special A, Blood+,
Ouran High School Host Club, School Rumble, K-on, Kaichou Wa Maid Sama,Death Note
La Corda D'Oro

Acacia yazdı:2 sene az değil maalesef ve herşey istendigi gibi giderse öyle.

Diğer taraftan sadece seinen veya shounen serileri seven ve takip eden birisi olarak serilerinize sadece ismen denk gelmiş olmam normal. ancak verdiginiz guncelde bir çok seride ilk 10 bölümün dahi bitmemiş olduğunu gormem nedeniyle yazdığım şekilde düşünmem çok normal.

Serilerin yarıda kalma konusunda da sizden farklı düşünceye sahip değilim. Ancak az alıp guncele geldikten sonra diğerlerine başlamak daha iyi olur bana göre.

Neyse amacım olumsuz bir etki bırakmak değil, sadece farklı düşüncemi belirtmekti. Kolay gelsin.
Düşüncenize saygı duyuyorum herkes tabii ki olumlu veya olumsuz görüşlerde olabilir, bunu bir şekilde ( gayet kibar yada gayet bilmiş bir tutumla ) dile getirebilir.
Serilerimize ismen denk gelmiş olmanızda normal. Herkes shoujo sevecek diye bir kaide yok. Herkesin shounen ve seinen sevecek diye bir kaidesi olmadığı gibi :) Verdiğimiz güncelde on rakamlı tüm mangalar neredeyse yeni başlamış seriler çok normal değil mi ? İşte bunu bilmediğiniz için bu şekilde bir düşünceniz var. Ona bakarsanız serilerimizde 158'i bulan serilerimiz de var, dediğim gibi güncele getirdiklerimiz de. Ama bunu tamamen göz ardı etmişsiniz nedense düşünceleriniz de. Bu yüzden açıklama gereğinde duydum.
Güncele gelindikten sonra diğerlerine başlamak daha iyi olur bana göre demişsiniz aslında evet gayet normal bir düşünce bir ara benim için de öyleydi fakat sürekli aynı seriyle uğraştıktan sonra çok fazla sıkılmaya başladım. O şekilde devam etseydim korkarım uzaklaşacaktım. Bu sebeple çeşidi bol tutup bir nevi kendimi garantiye aldım.
Teşekkürler bu arada.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

En çok sevdiğim grup bunlar. Gerçi hiç bir mangasını okumasamda işim gereği giriyorum. Çıkasımda gelmiyo.
Başka manga forumlarına girince ter kokuyo, mabushiye girince parfüm kokuyo :P miss misss:D
Bu arada 1.yaşınız hayırlı olsun. Nice yeni yaşlara.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kullanıcı avatarı
homosapiens
Favori Manga: Koizora, Bokura Wa Itsumo, Pupa, Abilit, One Piece
Favori Anime: Another, Elfen Lied, Magi

Hohoho iyi geceler efendim herkeslere. İlk yorumum olacak galiba değerini bilin cadılar :P Ortaya konuşacağım ben, üstüne alınmak isteyen lütfen hiç çekinmesin. :whistle:

Çok manga verdiğimizi söyleyen olmuş, çok şaşırdım bir o kadar da güldüm. Bunu iltifat olarak kabul edeyim ben hemen, keza hiçbir günceli boş geçirmeyen bir çeviri grubu olduğumuzdan gayet isabetli gözlemlerde bulunulmuş ancak kaç manga yayınlayacağımız izin verin de bizim insiyatifimizde olsun. Öyle ki biz en azından birkaç da olsa bölüm veriyoruz. Aylar öncesinden gelecek programa manga isimleri yazıp hiç çevrilmemelerine ne demeli. O kadar fazla manga var ki, birkaç tanesini bile okusanız yeni bölüm telaşı içine girmenize gerek kalmaz çünkü vaktinizi doldurmaya fazlasıyla yeter. Ayrıca blogta yeni bölüm soranlara da dediğim gibi, yeni bölümleri beklerken illa bir şey okunmak isteniyorsa kitaba ne dersiniz? :dry:

Wa Maid Sama konusunda da emin olun blogta en çok üstüne düşülen mangalardan biri. Çünkü insanlardaki Usui aşkı dolmuş taşıyor, sel aldı gidiyor. :laugh: Zaten yeterince üstüne düşülen ki bence şımartılan bir manganın daha ne kadar üstüne düşülebilir de fazla fazla bölüm verilebilir ayrıca edit konusunda bir şey diyemem (cehaletimden) ama çeviri konusunda bile o kadar çok ayrıntısı var ki, insanı cinnetin eşiğine getirir. Bu yüzden sabır en iyi seçenek bence, hem sonunda nurani ışık var ya da belki de Elf Diyarında bir köşk. :P

Ayrıca artık shoju'dan kusacak gibi olanlar için elimde mis gibi Pupa var böyle kesmeli, biçmeli çok fena sayko :P Sitede 4 bölümü yayınlandı. He belki 10 bölüm değil ama vallahi günceli daha 8'de yoksa vermez miydik hemen. :whistle: Takipte kalın efendim ama ricam istekte ya da eleştiride bulunurken karşınızdakinin de insan olduğunu unutmayın. Yahu vallahi bende içime oksijen çekiyorum, gerçekten. :blush:

Son olarak biz parfüm değil tütün kolonyası kullanıyoruz, prensip meselesi. B) Burnunuz sizi yanıltmış sanırım. :P
En son homosapiens tarafından 02 Kas 2013 04:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter X Hunter
İletişim:

Teşekkürler serilerinize bakıyorum ama şuanlık sadece Yankee-kun to Megane-chan'ı okuyorum. Diğer serilerinize de inşallah sonraları okuyacağım.
Yankee-kun to Megane-chan'a bir editör bulun bence valla acıdım kıza :D Hem çeviri hem edit gerçekten çok zor iş.
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Yazdiklarimda grubu eleştirme amacım yoktu sadece farklı olan düşüncemi ifade etmekti ama hemen 'nasıl ben bu yazanı elestiririm' moduna girilmiş, yazık. Bu şekilde cevap görünce 'Shoujo cevirenlerden başka ne beklerdim ki' diyesim geliyor ama hepsi aynı kategori içerisinde olmadığı için demeyeyim.

iki farklı şey yazdığımda, yazdigimi anlayacak idrake sahip ama ne dediğimi anlamayan tiplerle uğraşıyorum. Böyle olunca gerçekten üzülüyorum. 4 ay değil isterse 1 yıl olsun eğer bir seri listedeyse ve kimse o seriyi goturecek göte sahip değilse seri kalır öyle. Maalesef ki biz önümüze çıkan herkese de seri vermiyoruz. Nedenini bilmeden oturduğunuz yerden sallamayin, ki ben sizin hakkınızda yazarken 'umarım kendinizce mantikli düşünceniz vardır' nezaketinde yaziyorum ama görüyorum ki manga aleminde comezlere denk gelmişim ve ne yazdığımı anlamadan ve işleyişi tam bilmeden laf çarptıklarını sanıyorlar.

'Herşey, çok seri götürmek değil asıl başka önemli noktalar var' deyip uzun uzun ne olduklarını yazardım daha ama yazmaya useniyorum, anlamazsin muhtemelen.

Neyse velaslı kelam, herkes kendi işine baksın. Benim öle dilim uzun değil daha da uzatmak istemem, böyle tartışmalardan da erken sıkılırım. Kendinize cici bakın.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mabushi işini düzgün yapıyor severim. Ne kadar mangalarıni okumasam da.

Kolay gelsin hanımlar, neobi selam :-D
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
homosapiens
Favori Manga: Koizora, Bokura Wa Itsumo, Pupa, Abilit, One Piece
Favori Anime: Another, Elfen Lied, Magi

Acacia yazdı:Neyse velaslı kelam, herkes kendi işine baksın. Benim öle dilim uzun değil daha da uzatmak istemem, böyle tartışmalardan da erken sıkılırım. Kendinize cici bakın.

Diğer yerleri hiç görmemiş gibi davranıyorum çünkü ön yargı ve sevmediğim kelimelerle dolu. Herkes herkesi beğenmek ya da takip etmek zorunda değil. İşimizi doğru yaptığımıza dair içimiz rahatsa ve kendimize güveniyorsak başkalarının söylediği çok da mühim olmamalı. Yayınladığımız mangaları şimdi ve gelecekte takip etmezsiniz olur biter, az ve öz kişi her zaman daha iyidir. Bu cümleleri uzatmak için değil, bitirişi iyi yapmak için yazıyorum. Her ne kadar sanal alem dahi olsa kırmamak, kırılmamak çok önemli. Kendinize mukayet olun efendim, çalışmalarınızda başarılar. :)

Diğer arkadaşlara da teşekkürler. Arada güzel sözler duymak insanı şevklendiriyor. Afiyet, şeker, bal ile olsun. :blush:
Resim
Kullanıcı avatarı
neobi
La Corda D'Oro

Acacia yazdı: 4 ay değil isterse 1 yıl olsun eğer bir seri listedeyse ve kimse o seriyi goturecek göte sahip değilse
Woaaaa nezaket anlayışınız bu mu sizin? Mümkünse bize nezaket göstermeyiniz o zaman... Diğer yazdıklarınıza gelince hepsine tek tek değinmek isterdim fakat hem gereksiz seviye düşüren tartışmaları sevmediğim, hemde sitenin sahibi saygı duyduğum bir arkadaşım olduğu için susuyorum.
Ve grup arkadaşlarım lütfen artık bu tarz ne yazarlarsa yazsınlar cevap vermeyiniz. Malum reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bırakın konuşsunlar...

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Mabushi işini düzgün yapıyor severim. Ne kadar mangalarıni okumasam da.

Kolay gelsin hanımlar, neobi selam :-D
hehe eyvallah :D İlk muhabbetimiz burda olucakmış demek forumda, oysa ki ben ban konusuna gelip ilk ordan yazmak istemiştim kkkkk

“Türk Anime/Manga Çeviri ve Fansub Grupları” sayfasına dön