Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Hikaye Yarışması

Mangaturk içerisinde yapılan yarışmalar burada!
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Konu limiti yokki. Sadece bir karaktere forumdan bir kişinin ismini ve yer adı olarak herhangi bir kasaba köy şehir salon vs. gibi yerlerden birinin adı mangatürk olacak onun dışında bir kısıtlama yok. 5 sayfa olayında takılacak bir şey yok bence. Sonuçta hikaye yazıyoruz rahatça sığdırılabilir. Tasarladığım hikaye 100 sayfayı geçer düşündüm ne yapabilirim diye konudan kıstım karakterleri attım konuşmaları az tutup betimleme yapmadım oldu bittiye getirdim. Zaten 5 sayfa olacağı için herkesin çok bir beklentisi yoktur. Hatta yazmadan önce senin notlarınıda okudum. :blush: İlk defa bir şeyler yazıyorum.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Dr.M yazdı:
Bilip bilmeden konuşanlar listesinde bu da hercai, Hep bir afaki konuşmalar, her şeyi kesin kes bilmeler. Ben beş sayfa yazdıktan sonra, onu doldurur da yazarım, ama iyi olur mu beş sayfa bir öykünin giriş gelişme sonucunu sığdırabilir mi? gibi sorular yok, tabi beş sayfadan az hikayeler var ama karakteri az olayı az, burada sen illa forumdan bir hikaye olsun ama sınırda 5 sayfa olsun dersen çıkmaz.
Ben ne demişim orada? Sen yazdın, bitirdin, yolladın da Admin kabul etmedi mi dedim. Yazını bitirmemişsin, sormuşsun sadece. Bu benim dediğim şey değil. Hadi diyelim ki sen 8-10 sayfada öykünü bitirdin, admin de önceden dediği gibi kabul etmedi. O zaman bir öyküyü bitirdikten sonra onda hiçbir oynama, uzaltma ve kısaltma yapamıyorsan o senin sorunundur. Hemen her büyük hikaye yarışmasında ortalama 5 sayfa sınırı koyarlar zaten, standarttır. Ayrıca gönderilerin hangi fontta olacağı da belirtilmemiş. Yani akıllıca seçilecek bir font ile epey yer de kazanılabilir. Bahanelere sığınmaya kişileri rencide etmeye çalışmaya gerek yok. Mod olup da insanları ezmeye çalışan bir egoistlikle karşı tarafa yaklaşmaya hiç gerek yok. Dağları ben yarattım havası bana sökmez.

Dr.M yazdı: Ben bir giriş yazdım üç buçuk sayfa sürdü, İsmail'in cenazesine gelen modları tanıttım sadece celebin gözünden biraz muhabbet oldu etti mi sana 3 buçuk sayfa kalan 1 buçuğa hangi olayı hangi şeyi sığdırayım. İsmailin gömülmesi sığar anca, Ali İmam olur ismailin cenaze namazını kılar öyküyü öyle bitiririm.
Adam ille de 5 sayfa olsun dememiş ki, en fazla 5 sayfa olsun demiş. Yazdığın kadarını yollasan olurmuş. Acaba kim yazılanları okumadan ahkam kesiyormuş?
Diabolus Ipsum Amans yazdı: -Hikaye Word dosyasına 12 puntoluk karakterlerle yazılacak 5 word sayfasını geçmeyecek.
Dr.M yazdı: Dediğim şeyi söylüyorum zaten iki sebebi var demiştim...

YA bu öykünün sayfa limitini kaldıracaksın herkes mangatürkü öyle yazacak
Ya da konu limitini kaldıracaksın herkes yazmak istediği hikayeyi beş sayfada yazacak

Olay bu, havadan ahkam kesmeye gerek yok.
Burada ahkam kesen kişi ben değilim. Zamanında da çok gereksiz bir şekilde bana ban atmıştın. O zaman bile üslubumu bozmamıştım. Senin seviyene inip de terbiyesizleşmeyeceğim. Sana bu küçük dünyanda mutluluklar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Dr.M yazdı:Loki

Defalarca modlar tarafından yapılan uyarılara rağmen, Güncel Haberler başlığına üçüncü sayfa haberlerini yazmakta ısrar etmesi nedeniyle 1 haftalık uzaklaştırma almışlardır. Unutmayın arkadaşlar bazı kurallar boşuna konmuyor, umarım bir dahaki sefere dikkatli olursunuz.

buradan

Adamın banlanma sebebi bu, o yüzden kendisinin afaki konuşmalarına bakıp ciddiye almayın. Hikaye konusunda söyleyeceğim öykünün girişi üç buçuk sayfa sürmüş diye belirtmişken, hala font uğraşından ve öyküyü beş sayfadan kısa yazabilirsin diyen adamla öykü tartışması yapamam. Zira kendisinin yaşı kadar öykü incelemişliğim vardır. O yüzden kendisi benim seviyeme inemez aşağıda olduğunu sandığı şeyin yukarıda olduğunu fark etmediğinden bunu yapması da oldukça zor...
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Valla mert bu konuda loki ve ben haklıyım. hiç kusura bakmayın. 5 sayfa yazanlar nasıl yazdı babalar gibi...

Sizin onlardan ne fazlanız ya da eksiğiniz var, one shot manga çizerleri var, miss gibide konuyu ana fikri falan anlıyorsun....

Tembelliğe, vurdumduymazlığı, siklememeyi savunma bari.
5 sayfadan olusan 5 tane hiakyeyi 3 günde yazarım ben. 3 Gün... 30 günde hatta 45 günde yazamayan/ yazmayan kişileri savunmak komik duruma düşmektir.
Yoksa sayfa azdı falan
Konu sınırı yok, karakter sınırı yok. eee düşündüm bunları insan okuyacak yani ben okuyacam. 10 sayfa olsa 300 sayfa olacak değerlendirmesi boku püsürü var + benim işlerim var...
Ad hominem yapma karşındaki insana mert, elinden geliyorsa, forumda toplasaydın 10 kişiyi öykü yazdırıp yarışmaya katsaydın. Karşındakinin yaşı kadar öykü inceledin de ne oldu? Ödüllü yarışmaya katılan kişi sayısı 5.
45 günde.
Bana masal anlatmayın birader, ben roman okuyucusuyum.

Yarışma sonuçlanmıştır. Hikayeleri falan bu gece açıklıcam beyler. Ödül alan kişileri de yazacam.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

birileri aciklanan konunun linkini bana pm atsin cepten girince goremiyorum bisey. forumda yolunu kaybetmis hipopotam gibi geziyorum lan :@
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Monk yazdı:birileri aciklanan konunun linkini bana pm atsin cepten girince goremiyorum bisey. forumda yolunu kaybetmis hipopotam gibi geziyorum lan :@
Daha açıklamadı.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kilitli

“Yarışmalar!” sayfasına dön