Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Edward "WHITEBEARD" Newgate FC

Anime&Manga ile ilgili Fan'ı olduğunuz herşey ile igili klüp kurabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

[thumbnail]http://img819.imageshack.us/img819/6339 ... ttousa.jpg[/thumbnail] Edward Newgate (Whitebeard, The Strongest Man In The World) Edward Whitebeard, Beyaz sakal korsanları kaptanı, ve Dünya'nın en güçlü adamıdır. Korsanlar kralı Gol D. Roger'in büyük hazinesi "One Piece"e en yakın olan korsan olarak görülmektedir. Grand Line'ın ikinci yarısı olan "Yeni Dünya"yı yöneten "Yonkou"dan biridir. Ayrıca Gol D. Roger döneminde ona denk olabilecek tek korsandır. Whitebeard'ı ilk olarak Shanks'ın gönderdiği bir mektubu yırtarken ve Shanks'ın kendisinin gelmesini söylerken görmüştük.
Portgas D. Ace'i kurtarmak için girdiği Marineford Savaşı'nda 267 kılıç darbesi, 152 silah yarası, 46 top mermisi darbesi almasına rağmen ölürken bile yıkılmamıştır. Bu darbelere rağmen bütün korsanlık hayatı boyunca hiçbir zaman kaçmadığı için sırtında bir tane bile yara bulunmamaktadır. Edward Newgate'in ölümü, bütün anime tarihinin en destansı ölümlerindendir.

Görünüşü

Whitebeard, normal bir insanın beş katı büyüklüğündedir. Kaslı bir yapıya sahiptir. Vücudunda birçok yara bulunmaktadır. Göğsündeki yaralardan biri Gol D. Roger yüzünden olmuştur. Sırtında, her Beyazsakal Korsanında olduğu gibi, "Beyaz Bıyıklı Kurukafa" vardır.
Resim
Kafasına bir bandana takar. Omuzlarında bir kaptan ceketi vardır ve bu ceket bütün sırtıyla beraber dövmesini de kapatır. Bol bir pantalon giyer ve bu pantalonların altına da geniş siyah botlar giyer.
Whitebeard, savaşta değilken bir takım serumlara takılıdır ve bu ilerlemiş yaşı yüzündendir.

Resim

Kişiliği

İtibarına, gücüne ve önsezilerine çok güvenen, korkusuz bir adamdır. Tavsiye ve öğüt dinlemeyi hiç sevmez. Sonralardan aslında çok düşünceli biri olduğu görülmüştür. Yaptıklarının mutlaka bir nedeni vardır ve bu neden genelde ailesini korumak istemesidir. Ayrıca gençlerin geleceğin anahtarı olduğuna inanan bir kişidir.
Geçmiş hakkında konuşmaktan çok zevk alır. Ayrıca karşısındaki insanları çocuk gibi görür. Alkolik bir yapısı vardır ve istediği zaman içmenin ona hiç bir etkide bulunamayacağına inanmaktadır. Çabuk sinirlenen bir yapısı vardır ancak içki içtiği zamanlarda çok sakindir. Yaptığı hiç birşeyden pişmanlık duymaz. Bağışlayıcı birisidir ancak tayfasından birini öldüreni asla bağışlamaz. Ahlaki değerlere sahip olmadan yaşanılamayacağını düşünür. Onun gibi ahlaka önem veren bir adamın gemisinde ki tek ahlaksız kişi Karasakal'dır. Tayfasına çok önem verir. Kendine ait bir gülüş tarzı vardır. "Gurararara" diye güler. Bunun şeytan meyvesi olan "Gura Gura No Mi" ile alakası olduğu düşünülmektedir.

Resim

Güçleri

Edward Newgate, Deprem meyvesi olan "Gura Gura no Mi"yi yemiştir. Bu meyve, en güçlü Paramecia tip meyve olarak gösterilmiştir ve Logialar kadar güçlüdür. Bunun nedeni de tek doğal afet meyvesi olmasıdır. Sengoku, bu güçle Dünyayı bile yok edebileceğini söylemiştir.
Gura gura no mi sayesinde Whitebeard, havayı bir cam gibi kırabilir ve bu sayede deprem oluşturacak kadar büyük şok dalgaları yaratabilir.

Resim

Resim

Ayrıca Whitebeard havayı tutulabilir bir şey gibi tutarak tsunamiler de oluşturabilir.
Resim

Gura Gura No Mi sayesinde Whitebeard, Marineford adasını ortadan ikiye ayırmıştır.
Karasakal'a da bu meyve sayesinde büyük zararlar vermiştir.
Resim
Beyazsakal öldükten sonra Gura Gura No Mi'yi Karasakal çalmıştır.
Resim

Haki
Kenbunshoku Haki

Whitbeard, Kenbunshoku Haki'si ile uyurken bile Ace'in saldırılarını durdurmuştur. Savaş sırasında Crocodile'ın sinsi saldırısını da farketmiştir.Ancak, Squardo'nun saldırısını görememiş ve savaşa dahil olamadan derin bir yara almıştır.
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mdi7b ... 2_1280.jpg
[/thumbnail]
[thumbnail]http://24.media.tumblr.com/tumblr_mdi7b ... 1_1280.jpg
[/thumbnail]
Busoshoku Haki

Busoshoku Haki'si ise çok ileri bir seviyededir. Bu sayede Logia türü meyveye sahip olanlarla adeta dalga geçmiştir. Crocodile'ı ve Ace'i rahatça yenmiştir. Shanks ile kılıç çarpıştırdığında göğün yarılmasıda bu Haki türü ile olmuştur. Savaş sırasında Amiral Akainu'yu da bu gücü sayesinde iki vuruşta yamultmuştur.
[thumbnail]http://images1.wikia.nocookie.net/__cb2 ... blanca.png[/thumbnail]

Haoshoku Haki
Ayrıca Beyazsakal, Haōshoku Haki'ye de sahiptir. Ancak savaşta kullanırken görülmemiştir. Savaş sırasında Ace'i öldürecek cellatlar üzerinde bu gücü kullanacakken aniden nükseden bir rahatsızlığı yüzünden yapamamıştır.

Silahları

Beyaksakal dövüşerinde ağır mızrak tipi bir silah kullanır. Adı Bisento'dur. Beyazsakal bu mızrağını Shanks'ın saberiyle tokuşturup göğü ikiye bölmüştür. Beyazsakal, Bisento'yu Busōshoku Haki'si ile birleştirip kullanmaktadır. Bu sayede Amiral Akainu'nun çok sıcak olan lav saldırılarını durdurabilmiştir. Beyazsakal Bisento'yu meyvesinin gücüyle de birleştirebilir ve inanılmaz yıkıcı saldırılar yapabilir.
[thumbnail]http://images.mcanime.net/images/fansub ... 8958_0.png[/thumbnail]

Ölümü

Edward Newgate'in ölümü dillere destandır. Ace'i kurtarmak için girdiği Marineford savaşında, 267 kılıç darbesi, 152 silah yarası, 46 top mermisi darbesi ve lav meyvesi yemiş olan Amiral Akainunun güçlü saldırıları sonucunda ölmüştür. Ancak bu darbelere rağmen, vücudu düşmeyi reddetmiştir.
Resim

Resim
Resim

Amiral Akainunun Ace'i öldürmesi üzerine onun işini 2 darbede bitirmiş, ama bunun sonucunda çok büyük yaralar almıştır.
Resim Resim Resim
Resim Resim

Ölümünde Anime ve Manga Arasındaki Farklar

Mangada, Amiral Akainu Whitebeard'ın yüzünün yarısını yok etmişken, animede sadece bıyığının bir kısmını yok etmiştir.
Resim
Resim

Resimler
► Spoiler Göster
Videolar
► Spoiler Göster
Bannerlar
► Spoiler Göster
Ve bonus olarak:
Resim

Kurucu: madaraninsolsharingani

Üyeler:
Acacia
Tector
scream
D'versorio
Frostguard

Dr.M
Dimitripipisipis
Quincy
Eleutherios
Ryuuma

harakiri
YuriBoyka
ShiRoHige
GaaRa
GreenMask
reshado
Tsun4m1
Articuno
Dexter
PH03N1X
Tenkaichi
Single
hean_burak
WHITE
Yegt-sama
Zuko
MRTFR
3harflee
oZzIiI
Uzumaki Clan
Outlaw
Sae
Sword Way
.^.sharingan.^.
nara_fkd[
chaos
Everset
Phinks(Özledim lan ibne nerdesin.)

Not: Banner konusunda yardımcı olun lütfen bir taneyle olmaz bu iş. :D
En son Outlaw tarafından 13 Nis 2018 19:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 38 kere düzenlendi.
Resim
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Ekle beni hacı..Şimdiye kadar OP de görünen en sevdiğim ilk 5 karakterden biri.
Tector
Favori Anime: --

Ekle dostum en baba karakterdir anime aleminin ilk sıralarda olalım.
Güzel hazılamışsın.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

@Tector ve Collector
İkinizi de ekledim arkadaşlar.
Resim
galeme
Favori Anime: .

Yaz beni. Bu kulübün simgesi de benim imzamdır. ;)
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani

@galeme
Ekledim ve imzan güzelmiş :lol:
Resim
scream
Favori Manga: op
Favori Anime: op

Op ve anime alemindeki en karizma adamlardan biri. Beni de eklersen sevinirim hacı.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani

@scream
Ekledim dostum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Ekle benide dostum. :)
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani

D'versorio yazdı:Ekle benide dostum. :)
Hay hay panpa hemen. :lol:
Resim

“Fan Kulüpler” sayfasına dön