Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mangatürk Çizim Ekibi

Çizim, renklendirme gibi şeyleri burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
songena2
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Gintama, Chihayafuru

Fan art yapan cogu kisiden iyi duzeyde ama, gercekten emek vermis disiplinli calismis kisilere gore kendimi zayif gorurdum.

Bu yaz oturdum cizgi calistim. Anatomi calistim ama cok zorlaniyordum. İnternette anatomiden once obje cizmeyi ogrenmem gerektigini ogrendim. Sonra biraz obje cizip yine anatomiye gectim. Daha iyi anatomi cizimi yaptim ama konik hatalarim cikiyordu. :D Tonlamalarimi hep sevdim. B)

Cizgide zorlaniyordum kurstan once. Simdi de zorlaniyorum ama calisinca iyiye gidiyor. :laugh:

Blogda demistim yine diyim. Kursta Mimar Sinan Guzel Sanatlar Lisesi mezunu ogrenci var. Gecen yil kazanamamis sinavi. Guzel sanatlar lisesinde de hokus pokus yok. :D Amele gibi desen kasmiyolar. Cunku bol bol zamnlari var rahatca calisiyolar. Amele gibi kasan hazirlik kursuna gidenler oluyor. 1 yilda cok sey ogretiliyor cunku.

Neden bu kadar melankoliksin? Hani anladigim kadariyla ciddi bir psikolojik engelin yok. Disa vurum yorumlarini, fan art konunu gorunce burada ben uzuluyorum lan. Su yazima baktin mi?
http://songenaninkutusu.blogspot.com.tr ... ugu-3.html
Dogustan kolu dirseklerine kadar olan biri var, ve bu kisi dirseklerini birlestirerek cizim yapmayi ogrenmis. Hicbir carenin olmadigi bir engelin olmasi hic kolay degil gercekten... Okuldaki resim hocasina anlattim, o sekilde cizmenin cok daha yorucu olcagini soyledi. Bilekten cizmek icin kendini kasma bence. :D Hatta kagidin sabit durmasin, cizim yapmadigin elinle cevir kagidi. Kagidin parmak iziyle dolmasi da onemli degil. Yeter ki ozgur ve rahat ol.

Ki obje calismadan etmeden anatomiyi cozmussun. Cok zamanini almis olsa bile resimde zor bir sey basarmissin. Bu konuda saygi duyuyorum sana. Ama kendine cok eziyet ediyorsun. Burda ben uzuluyorum lan. :(

Resim icin ilk ihtiyacin olan, asiri karamsarligi birakmak.

Simdi yaziklarima baktim da... Hakkinda pek bir sey bilmeden bilmis bilmis tavsiye vermisim. :D kusura bakma bunun icin. :blush:
Resim

“Fan Art's” sayfasına dön