Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

* Uzun vakitler önce bir yarışma içinde yazdığım bir öyküyü, burada paylaşıyorum Fanfiction çünkü konu bizi Mangaturk'ü içeriyor ama zamanlama konusu bundan yaklaşık bir buçuk yıl öncesine tekabül ediyor. O zamanki şartlar dahilinde yazılmış bir hikayedir. Konu Mangaturk bir kasaba olursa ve aniden Diabolus ölürse ne olur şeklindeydi.

İyi okumalar.

Karanlığın Şafağı

Gecenin içinden ona doğru akan soğuk bir keskinlik, vücudunu sarsıyordu.

Ceketinin yakasını kaldırıp sırtını soğuk rüzgara dönerken öfkeliydi. O ölmüştü, Sonunda ama eksik… Kaşının üzerinden alnına doğru ilerleyen yarasını kaşıdı, sonra içinden küfrederek ellerini cebine soktu. Mangatürk, zorbalarından birini devirmişti ama önünde iki büyük engel vardı; Meclis üyeleri. İki meclis üyesini kavga ettirtip, azl edilmesine sebep olmuş, birini de tehdit ederek sürgüne göndermişti. En sonunda efendileri de düşmüştü ama sırada iki meclis üyesi vardı, ondan sonra Mangatürk özgür kalacaktı.

Karanlık; solgun, derin ve rahatsızdı. Bu karanlık ufak mumlarla dağıtılmaya çalışılsa da, mumların küçüklüğü gölgelerin daha da büyümesine sebep oluyordu. Mumlar eriyor, ufalıyor giderek ışığı küçültüyordu. Odadaki ışık, uzun bir masanın üzerine konulmuş olan ölüyü çok az aydınlatıyordu, yatan top sakallı genç adamın yüzünün yarısı karanlıktı diğer yarısı ise ışıktan sapsarı gözüküyordu.

Korkunç bir yüz diye düşündü Celebhol, Yaşarken böyle görünmüyordu. Keçi sakalını kaşırken çaktırmadan yanında duran Acecia’ya baktı. Ellerini açmış dua okuyordu, alaycı bir şekilde gülümsememek için zor tuttu kendini, Başkan Diabolus her nerdeyse, hiçbir duanın ona ulaşacağını sanmıyordu. Diabolus ölmüştü evet, bu üzücüydü ama Celebhol gerçekçiydi başkan öldüyse yeni başkan seçilmesi gerekiyordu. Karşısında dua eden esmer, kavruk adam ne kadar saf gözükürse gözüksün, daha şimdiden plan yapmaya başlamıştı. Mangatürk’ü yobazlarla dolduracak.

Derin bir nefes aldı gözleri dışarıda gürleyen yağmurdaydı. Birkaç gündür süren yağmur ve fırtına kasaba yolunu tamamıyla kapamış üç elektrik direği devrilmişti. O yüzden öğleden beri elektrikler kesikti, akşama doğru bu duruma Diabolus hemen el koymak için harekete geçmek gerektiğini söylemişti.

Sözleri hala aklındaydı;“ Eğer elektrik gece boyunca gelmezse, troller dehşet saçar ve ben buna izin verecek değilim!” Troller, suçlulara ve hırsızlara İsmail’in verdiği bir lakaptı. Çoğunlukla Trollerle Acecia ve kendisi ilgileniyordu. Çünkü Diabolus her şeyden önce bu durum konusunda hassastı. O yüzden Mühendis Deathwing’i alıp akşamüstü direklerin yanına gitmişler, ölümde Diabolus’u orada yakalamıştı Başkan, aniden göğsünü tutarak yere düşmüş arabayla onu güç bela hastaneye yetiştirmişlerdi, ama Doktor Muaet’in yapacak bir şeyi yoktu. Teşhis belliydi; Akut myokard enfarktüs yani kalp krizi.

Yine de Celebhol’ün içini şüphe kemiriyordu, Acacia uzun zamandır Diabolus’un din konusunda aldığı tavırdan hoşlanmıyordu üstelik bunu saklamıyordu da. Ayrıca bu konuda yaptıkları toplantılarda Acacia’nın tavrı da sertti yine de bu yüzden Diabolus’u öldürebilir miydi? İnsanların bazı konularda ne kadar bağnaz olduğunu bilemezsin Ve bu olayın ani müdahale etmeye uzak bir yerde kasaba dışında gerçekleşmesi ise tesadüf müydü? Bunu düşündüğü an kafasında bir düşünce belirdi, tesadüf diye bir şey yoktur.

O sırada, salonun kapısı derin bir gürültüyle açıldı içeriye birkaç kişi girdi. En önde giren kişi, Kasabanın İmamlarından Valheru idi, Yanında eski sabık adamlardan azledilmiş meclis üyesi Dr.M geliyordu. Valheru, beyaz tenli açık sar saçlları önüne düşen bir adamdı. Yeşil kıyafetinin üzerine geçirdiği yeleğinde yirmi bir rakamı dikkat çekiyordu.

“Gerçekten öldü mü?” dedi sesi çatallı ve zor çıkıyordu yüzündeki ifade çökmüş bir yaşlı adam gibiydi.
Celebhol başını salladı, sadece. Acecia, ise üzgün bir ifadeyle Valheruyla kucaklaşırken. Dr. M sessizce yanına geldi, mumun ışığı gözlüklerinin üzerinde yansırken yüzü yerde yatan Diabolus’a dönüktü, Ağzı tuhaf bir ifadeyle gerilmişti. Kısa saçları bir fırça gibi kafasına yapışmıştı yüzü taştan oyulmuş gibiydi.Bir an duraksadıktan sonra hızla Celebhol’e doğru döndü.

“Nasıl olmuş Celeb?” dedi sert bir sesle, sesindeki otoriter hava hissedilir gibiydi. Valheru, Acecia’nın en sabık adamıydı. Din konusunda ise ondan taraftaydı, eğer bir münakaşa çıkacaksa tarafı belliydi ama bu yüzündeki ışıktan gözleri bile belli olmayan bu adamın neler yapacağını kestiremiyordu. Fakat burnunun dikine giden, acımasız ve taviz vermeyen bir adamdı. Bu yüzden de Monk ile manasız bir kavgaya tutuşmuş, meclis üyeliğinden atılmıştı.

“Evet?” dedi tekrar Dr.M “Nasıl olmuş?”

Bu sözler Celebhol’ü kendine getirdi. “Kalp krizi ama otopsi yaparsak belki başka bir sebep de bulabiliriz.”

“Otopsi olmayacak?” dedi Acecia sert bir sesle araya girerek “Muaet gerekeni söyledi zaten, Diabolus’un cesedine saygısızlık etmeyeceğiz. İslami değerlere uygun bir biçimde gömülecek.”

Celebhol bir anlık öfkeyle bir şey söyleyecekti ki, Dr.M’in sertçe kolunu kavradığını hissetti. Susarak Dr.M’ye “Bazı şeyleri konuşmak için az kişiyiz Acecia. Bir şey yapılacaksa herkesi beklemeli ve herkesin karaına uygun bir biçimde kuralına göre yapmalıyız.”

Acecia’nın gözleri kısıldı ama Valheru başını onaylarcasına sallıyordu. Celebhol ise bu işin odlu bittiye getirilmemesine sevinmişti. En azından bu sefer kuralcı olması bir işe yaradı. Yine de Dr.M’nin bu davranışı bazı şeylerin olmasını sadece geciktirirdi. Sonucunda Diabolus gene salak saçma bir dini ritüelden dolayı oldu bittiye getirilerek gömülecekti. Ve ne olduğu hiç belli olmadan Diabolus toprağa karışacaktı. Katilin de planı bu muydu?

Celebhol öfkeyle dişlerini sıktı artık şüphesi kalmamıştı Diabolus kesinlikle zehirlenmişti...

2. Karartma Geceleri
► Spoiler Göster
3. Karar Arifesi
► Spoiler Göster

4. Karanlığın İçindeki Yanılsamalar
► Spoiler Göster

5. Karanlık Gerçekler
► Spoiler Göster

6. Gecenin Ziyaretçisi
► Spoiler Göster

7. Karanlık Veda
► Spoiler Göster
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

sonda bittim ben :lol:

Celebhol öfkeyle dişlerini sıktı artık şüphesi kalmamıştı Diabolus kesinlikle zehirlenmişti...
Diabolus kesinlikle zehirlenmişti...
kesinlikle zehirlenmişti...
zehirlenmişti...
[thumbnail]http://img3.wikia.nocookie.net/__cb2014 ... t_say-.jpg[/thumbnail]
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

Dr.M yazdı:... Diabolus ölmüştü ...
Ne Diabolus öldü mü !? Olamazzz, olaaamazzzz, kesinlikle olamaz ...
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Yarışmadaki Hikayeler için:

Hikayeler

Edit : Bunların arasında Dr M'ninki yok galiba başka bir yarışmamıydı o yoksa. :blink:
Resim
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Shirohige yazdı:Yarışmadaki Hikayeler için:

Hikayeler

Edit : Bunların arasında Dr M'ninki yok galiba başka bir yarışmamıydı o yoksa. :blink:

Ben yollamamıştım ya assolist gibi geç yolluyorum ben =)
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
Pinco
Capsci
Capsci
Favori Manga: Tenten
Favori Anime: kurtlar vadisi pusu

Devamı gelicek mi kendimce bu konu hakkında teorilerim var da :D
Resim
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Katil usak.. Sonrada bahcivan usagi sey etmis...
Polis , asker vs. nerede [emoji102] [emoji102]
Dini rituel...[emoji120]
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Hikayede ben olmadığım için 0/10
Resim
Kullanıcı avatarı
eylem
Favori Anime: Soul Eater , Naruto

Hahahhaha devamini bekliyoruz. Hikaye tur bazindan dram ama beni guldurdu :laugh:

Quasar merak etme hikayeye sende dahil olacaksin buyuk ihtimal. Buyuk troll Quasar.
Kullanıcı avatarı
Amaranth
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Güzel olmuş,bazı yerler de yazım hataları var onları görmezden geliyorum.
Hikayeye başlangıç olduğunu düşünerek karakterlerinin içinde bulunduğu durumdan ve özelliklerinden epey bahsetmişsin.Hikayen durum odaklıydı ben pek olay göremedim açıkçası ,dediğim gibi hikayenin girişi olması dolayısıyla böyle bir tavır sergilediğini düşünüyorum.
Hikayeye devam edersen takip edenlerinden olabilirim.Devamının çok daha akıcı olacağı kanaatindeyim.Başarılar ve kolay gelsin.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Fan Fiction” sayfasına dön