Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Büyük İttifak

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Resim Fransa Krallığı
Resim İtalya Krallığı
Resim Alman İmparatorluğu
Resim Büyük Britanya Krallığı
Ülkeler bunlar, silah icat edilmemiş. Top gülleleri çok az sayıda var. Geçmiş tarihlere Fantastik bir yolculuk olacak. Fransa, İtalya, Almanya ve Büyük Britanya birleşmiş ve tüm dünyayı ele geçirmeye başlamışlardır. Daha fazla bilgiyi Pilot Bölümde vereceğim.
En son Portgas D Ace tarafından 18 Ara 2014 20:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Bi cacık anlamadım.
Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Geçmiş tarih denmiş ancak ne kadar geçmiş olduğu belirtilmemiş. Seçilecek olan yıllara göre çok güzel veya çok kötü bir hikaye çıkabilir.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

@Light
Hacı hikayeyi kabaca anlattım. Diğeri için ise başvuru yapacak isteyenler. Atıyorum ; Baş Karakter Dolu(misal verdim he, dolu falan değil.), Sağ Kolu veya Villain'e başvuracak, karakter ismi, avatarı gibi şeyleri yazacak o kadar.

@villain
Hacı bir bakmam lazım. İşte silahların icat edilmediği bir yıl seçeceğim. Ama biraz fantastik olacak. M.Ö 213 falan düşünüyorum. Ama gerçek Tarih akışına göre değerlendirme yapmayın. Yılı seçme sebebim o yılların şartlarını baskın hale getirebilmek için. Tabii ne kadar yaparsam yapayım bu fantastik bir kurgu.
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

1. Bölüm İlk Adım
Dünya'nın bir çok ülkesiyle aynı kaderi paylaşıyorlardı artık. Ülkeleri "Büyük İttifak" tarafından işgal edilmişti. Doğu taraflarında Azerbaycan'ın kıyısında küçük bir bölge'den başka bir şey kalmıştı ellerinde. Üstelik Kralları esir alınmış ülke'deki bir çok üst düzey yetkili öldürülmüştü. Bu savaşa aynı anda hem Fransa Liderinin hemde Alman İmparator'unun katılması ağır gelmişti, zaten çok güçlü bir orduya sahip olan ittifakın, üstüne 2 lider ile gelmesi ekonomik sıkıntı'da olan ülkenin işini bitirmişti.

"Ne yapacağız şimdi, ülkemiz elimizden gitti. Bir çok vatandaşımız ya esir altında yaşıyor yada onlara boyun eğmediği için köleliğe mahkum edildi." dedi siyah uzun saçlı adam. Haklıydı çünkü bu savaşta ülkesi kaybetmiş, bir çok ordu mensubu idama mahkum edilmiş, bir çok vatandaş köle tüccarlarına satılmıştı. Geri kalanlarsa esir hayatı yaşıyordu, bu Türkler için katlanılamaz bir şeydi, çünkü tarih boyunca özgürlüklerine düşkün olmuşlardı. Bu tutsaklık onların ölmesi demekti. Bunu herkes gibi o kişi'de biliyordu. Bu kişi ülke çökmeden önce, Kuzey Doğu bölgesinden sorumluydu. Aslında bölgesini en iyi savunan komutanlardan birisi oydu, zira en az hasarı ülkenin Kuzey Doğu bölgesi almıştı. Ancak bu onun içini rahatlatmaya bir türlü yetmiyordu karşısındaki kişi Fransa Lideri'de olsa o savaştan ya galip ayrılacaktı, yada canını verecekti. İkisi'de olmamıştı gururuna yediremediği ama arkadaşlarının canını kurtarmak için verdiği bir kararla, doğu bölgesine kaçmıştı.

3 Ay kadar geçmişti. Sığındıkları yer Doğu Bölgesinin sorumlusu olan Kai'nin çok iyi tanıdığı bir yerdi, burası yabancı bir kişi tarafından bulunabilecek bir yer değildi. Kaldı ki Türkiye veya başka bir ülkenin sınırları içerisinde yer almıyordu. Çok küçük bir bölgeydi burası topu topu 4 ev vardı. Burayı önceden Yahiko yaptırmıştı bunu kendisinden baş ormancı istemişti. Burada görünen evlerin birisinde kendisi kalıyordu, diğer ikisinde parayla tuttuğu adamlar, sonuncusunu ise depo olarak kullanıyordu. Ormandaki kuru ağaçların bitmesiyle bu ormanda işte kalmamıştı. Yaş ağaçlara ise kimse dokunmuyordu. Bu işlerine yaramıştı bu sayede ufak bir bölgeyi az da olsa büyütme şanslarına sahiptiler.

"Ülkenin bu hale geldiğine hala inanamıyorum." dedi Kenji, genel asi tavrından eser yoktu bu adamın. "Evet arkadaşlar ülkenin özgürlüğünü geri kazanmalıyız, plana ihtiyacımız var." dedi Ulqi uzun saçları pencere arasından gelen rüzgar ile dalgalanırken. "İlk olarak bir orduya ve teçhizata ihtiyacımız var, teçhizat işini bana bırakın ordu işini içinde bir planım var. Yagami'yi ve Kira'yı kurtaralım ilk önce. Güney Doğu'da köleliğe mahkum edildiklerini duydum." dedi Ace kendinden emin bir şekilde. Parmağıyla işaret ederek Erza'yı, Rolo'yu, Gennosuke'yi ve Maes'i işaret ederek. "Bununla siz ilgilenin" dedi. Maes biraz endişelenmiş gibi görünüyordu. "Yeterli olacak mıyız ? Kai'de bizimle gelirse daha güçlü oluruz." dedi ardından sarı saçlarını gözünün önünden çekti. "Bölge Liderleri hala aranıyor, onlar için fazla dikkatli davranıyorlar, benim içinde tabii. Kendi içimizde güçlü bir ordu ve teçhizat elde etmeden ortaya çıkmamızın kimseye faydası olmaz. Özellikle seçtim ikisini, Kira kılıçlar konusunda uzman, özel kılıçlardan elde etmemizi sağlayacaktır." dedi Ace aslında o'da savaşmak istiyordu ama yapacağı bu hareket yüzünden koca bir planı alt-üst ederdi.

"Peki ya, Minato" diye seslendi Asuma. "Minatoyu kurtarmak için yeterli değiliz, onun tutulduğu yer, Batı Koyu çok sıkı tutulan bir yer" dedi ve iç çekti Ace. Ülkenin bir çok üst kademe üyesi ya tutsaktı yada köleydi. Özellikle Jiraiya, Britanya'da Kraliyetin en çok güvendiği hapishanelerden birisinde tutuluyordu.

Bazı Anime karakterlerinin isimlerini seçtim, fakat karakterleri burada daha farklı olacak.
Resim

Resim

Resim
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 00:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

Gol D. Roger yazdı:Nacizane fikrim :

Fazla karakter var betimlenmemiş. Bu yüzden hayal ettirmiyor hikayen neler olup bittiğini.
Teşekkür ederim. Tavsiye ve fikirlere her zaman açığım. Zira daha deniyorum, ilk hikayem olacak ama pek bildiği bir şey yok.
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

MÖ. 200'lü yıllarda henüz keşfedilmemiş bir dünyayı ele geçiren imparatorluklar vs Azerbeycan kıyısında yaşayan Japonlar tarafından evlat edinilmiş Türkler... Hmm ilginç. Merak ettim hikayenin nereye gideceğini. :)
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

Oralara çok takılma, isimlerini Türk isimleri olmayabilir ama takdir edersin ki, yüz yıllar öncesi. Ayrıca 1071 bile olmadan şuan yaşadığımız topraklara Türkleri soktum. Takılmak istediğinde çok nokta var ama bu absürt bir hikaye sonuçta.
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Ha absürd bi hikaye olacaksa absürd olmuş cidden. Başarılı. :D

Neyse dediğim gibi, bi kaç bölüm daha görmek lazım önce. Nereye gideceğini hakkaten merak ediyorum.

“Fan Fiction” sayfasına dön