Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sıkı Bir MangaTürk Hikayesi

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ThePumpkin
Favori Manga: Hunter x Hunter, Toriko, Kingdom
Favori Anime: Ergo Proxy, Hunter x Hunter, Cowboy Bebop
İletişim:

Çok yavan. Yani dostum eleştiriye öneriye kapalıyım demişsin ama bu şekilde hiç bir ilerleme kaydedemezsin. Genelde yeni yazmaya başlayanların çokça düştüğü hataların neredeyse hepsine balıklama atlamışsın. Hikaye anlatmak için yola çıkmışsın ama yazarlık yapmışsın sadece. Gerçekten iyi bir hikayede yazar aradan çekilir, okuyucu karakterler ve olaylar ile baş başa kalır. Sürekli bir açıklamalar silsilesi, yazarın yorumları gibi algılanan cümleler, yetersiz, güçsüz ve ayağı yere sağlam basamayan betimlemeler. Bütün çukurlara düşebilmeyi başarmışın. Hele hele günümüzde, neredeyse anlatılabilecek, insana dair tüm hikayelerin anlatıldığı şu günümüzde önemli olan tek şeyin artık hikayeyi sunuş biçimi olduğu şu günümüzde böyle hatalar yapmak, ve üstüne eleştiriye açık olmamak tam olarak nedir bende bilemiyorum. Birde karakterler var tabi. Karakterleri var eden onların olaylar karşısındaki tepkileri ve konuşma tarzlarıdır. Dialoglardır. Dialoglarını okurken bir duvarın monoloğunu okuyormuş gibi hissettim. Sanki üst üste rastgele boca edilmiş bir kaç kova boya senin duvarını boyamış, sende bize renk çeşitlerinden bahsediyormuşsun gibiydi. Ama olması gereken bir çok duvarın bir çok farklı renkte bir birlerine karışma, ele geçirme çabasıdır. Yani karakterler arasında kesin çizgiler ve sınırlar bulunmalı, karakterlerin belirgin özellikleri ön plana çıkartılmalı ve temeli sağlam doldurulmalı. Ayrıca tüm bu değişkenler dialoglara, konuşma tarzlarına da yansımalı. Tüm karakterler robot gibi aynı dili kullanıyor. Bir tek diablusta biraz fevri bir tavır yakalayabildim, gerisi tornadan çıkmış civatalara benziyorlardı.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 22:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
İkarus
Favori Anime: Van pis forevır

Gayet genişletilebilir bir evren seninkisi. Umarım ilk bölümdeki ekşın açlığımızı diğer bölümlerde giderirsin :D (kendi hikayesinde bile doyurmayan adam söyledi bunu)
Gol D. Roger

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 22:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Kratos
Fırtına Gardiyanı
Fırtına Gardiyanı
Favori Manga: Legend of Maian, Witch Hunter, To-love-ru, To-love-ru Darkness, Popcorn Avatar, Onihime VS, Sora no Otoshimono
Favori Anime: Anime izlemem

Kepse kahkaha attım [emoji23] [emoji23] bekliyoruz pampa, sen cin olmadan adam çarpmaya çalışan olursa boşver onları, teknik acıdan değerlendirmeye çalışmak güzel kafa amatör bir yazarı.
'

Resim

Vengeance shall be mine, like a god
And it shall consume me, like a slayer

Resim
Kullanıcı avatarı
Ormancı
Favori Manga: One Piece, Toriko, D.Gray-man, Vagabond, Berserk, Holyland, Kokou no Hito, Liar Game
Favori Anime: Death Note, Ghost in the Shell, Shingeki no Kyojin, Darker than Black, Steins Gate, Tokyo Ghoul, Psycho Pass, NHK ni Youkoso

Haber başlıklarını ışık hızıyla açan afrozatmacayı yadetmen güzel olmuş. Devamını bekliyorum.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Quasar The Magnificent
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: FMA Brotherhood

Bütün eleştirilerin asıl sebebi hikayede Quasar olmaması.
Resim
Resim
( ͡° ͜ʖ ͡°)Copyright © All Rights Reserved( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gol D. Roger

► Spoiler Göster

“Fan Fiction” sayfasına dön