Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

İntikam (9.Bölüm 13.04.14)

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Bu yazacağım fanfiction ile ilgili bir açıklama sadece. Forum ilk açıldığında da burada paylaşmıştım fakat forum sıfırlanınca gitmişti ve ben de saf saf yedeğini almayınca hikaye öylece kalmıştı. Hikaye genel hatlarıyla aklımda gerçi o zamanlar farklı olaylar şeklinde yazmıştım ama şimdi ana konu aynı olmakla birlikte bazı olayları manganın güncel seyrine göre de uyarlayacağım ve hikayeyi baştan yazacağım. Bugün ilk bölümü yazarım sanırım okuyup beğenenler olursa yorumlarını esirgemezlerse sevinirim :)
Bölüm 1: Harekete Geçiliyor
► Spoiler Göster
Bölüm-2 : İntikamın 1. Ayağı
► Spoiler Göster
Bölüm 3: Naruto-Sasuke vs Mizukage
► Spoiler Göster
Bölüm 4: İntikam İlerliyor
► Spoiler Göster
Bölüm 5 : Beklenmedik Geri Dönüşler
► Spoiler Göster
Bölüm 6 : Savaş Başlıyor – Kumogakure
► Spoiler Göster
Bölüm 7 : Savaş Başlıyor- Sunagakure
► Spoiler Göster
Bölüm 8 : Madara'nın Efsanevi Öğrencisi
► Spoiler Göster
9. Bölüm - Ölümüne Mücadele Okuyanlar yorumlarını bırakırsa sevinirim :)
En son Hokage_Minato tarafından 13 Nis 2014 14:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 17 kere düzenlendi.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
İletişim:

İNTİKAM BAŞLIYOR

Bölüm 1: Harekete Geçiliyor

4. Ninja Dünya Savaşı bitmişti. Aradan geçen 7 yıl içinde hiçbirşey eskisi gibi değildi. Juubi diriltilmişti ve savaş Tobi tarafından kazanılmıştı. Tabiki Tobi her şeyi tek başına yapmamıştı. Savaş meydanında Juubi ile ölümsüz bir Madara’nın yardımı birleşik ninja ordusunun sonunu getirmişti. Bütün Ninja dünyası ele geçirilmişti sonsuz tsukuyomi ile. Artık herkes bir piyondu yani ruhları ile değil bedenleri ile yaşıyorlardı. Köyler juubi’nin eşsiz gücüyle yok edilmişti ve kendi isteklerine göre köyleri yeniden şekillendirmişlerdi. Yani yeni ninja dünyası kurulmuştu. Başta edo tensein ölümsüzlüğünü alan ve Juubi’yi kendisine mühürleyen Madara. Tobi diğer köylere içinde zaten kötülük olan güçlü ve bir acımasız Ninjaları getirmişti. Juubi’nin tam formunda geri döndürelemesi sebebiyle genjutsu tam anlamıyla hakimiyet kuramıyordu. Bazen bilinci yerine gelenler oluyordu ama bunlar da hemen öldürülüyordu ne kadar güçlü olursa olsun. Madara’nın ve Tobi’nin ordusu karşısında kontrol dışında olsa bile kimse duramazdı. Genjutsudan kurtulmayı başaran ve bu kaderi değiştirecek olan 2 ninja dışında…

Madara her ne kadar sonsuz genjutsuya güvense de yine de tedbiri elden bırakmak istemiyordu ve ana şehri herhangi bir dış saldırıya karşı korumak için mühürlemişti. Böylece tüm ninja dünyasını kendi isteğine göre şekillendiren Madara ve Tobi bütün karşı çıkma olasılıklarını yok etmişlerdi ve böyle düşünüyorlardı her şey artık kusursuzdu. Ta ki kaderi değiştirecek olan 2 ninjanın intikamlarını almak için harekete geçmelerine kadar.

Etrafı bariyer ile mühürlenmiş gizli sığınakta 2 ninja konuşuyorlardı.

- Hazır mısın ?
- Evet. Bu kadar sene kendimizi koruduk, fark edilmedik. Tabi fark edilmememiz de öldüğümüzü düşünmelerinin de katkısı vardı. Bu süre de güçlendik ve intikamımızı almak için birbirimize söz verdik.
- İntikamımızı alacağız. Tüm ninja dünyasını eski haline döndürmek için her şeyi yapacağız. Bu bizim yapacağımız son şey bile olsa. Bu artık bizim ninja yolumuz Sasuke.
- Evet Naruto. Hayatı artık kendi gözlerimle görüyorum. Herşeyi orochimaru sayesinde değil seninle son dövüşümüz olan ölümün kıyısından döndüğümüz o an anladım. Bu saye de gözlerimde ki perde kalktı. Çok geç oldu bu farkındayım ama bu kaderi değiştirmek artık bizim tek amacımız.
- Birlikte Tobi ve Madara’yı öldüreceğiz ve önümüze çıkan her engeli aşacağız. Planları kusursuz gibi görünüyor bizim de öyle. Bunun için Ana şehre girmemiz gerekiyor.
- Bunun için ele geçirmemiz gereken 5 parşömen var. Bu mührü kırmamız için yeterli.
- Evet. Öncelikli amacımız onları bulmak. İlk gideceğimiz yer eski Kirigakure. Yola çıkıyoruz…
En son Hokage_Minato tarafından 02 Ağu 2012 17:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
İletişim:

Bölüm-2 : İntikamın 1. Ayağı

Ninja dünyası yeniden oluşturulduktan sonra köyler yeniden kurulmuş ve başlarına zaten kötü olan güçlü ninjalar getirilmişti. Tobi’nin özel olarak seçtiği Ninjalar içlerinde zaten kötülük ile yaşıyorlardı ve bu yüzden genjutsuya bile gerek kalmıyordu. Kirigakure’nin başında olan Mizukage, kendini oldukça beğenmiş, halka canı sıkılınca işkence yapan psikopat bir ninjaydı.

Bugün, genjutsudan kurtulan bir ninjayı yakalatıp cezalandırmak için özel olarak kage odasına getirtmişti. Ona türlü türlü işkenceler yapıp zevk alacağını düşünerek korkunç bir kahkaha patlatmıştı fakat bunun son kahkahası olacağından zerre kadar haberi yoktu.

Koridorda 2 ninjanın kolları arasında yarı baygın olan mahkum, mizukage’nin odasına getiriliyordu.

-Mizukage’nin işkence günü bugün.
-Bu adamın neyine işkence yapacaksa. Hahahaha...

Kapı çalınıp içeri girildi.

-Şuraya bırakın ve dışarda ben bunu öldürene kadar bekleyin. Yüzünde şeytani bir gülümseme vardı.

Ninjalar dışarı çıkmış ve kapıda bekliyorlardı. İçerden gelen çığlık seslerini duyduklarında onlarda kahkalarla eşlik ediyorlardı. Birden koridordan kendilerine doğru gelen kurbağayı fark etti biri. Diğerine dönerek;

-Bu da ne böyle bunu burada ne işi var ?
-Haha. Bize de işkence için bu düştü.
-Hahaha. Haklısın.

Kurbağaya doğru yaklaşan ninja kunaisini çıkarıp tam kurbağayı kesecekken kurbağa birden geri zıpladı ve ninjaya doğru bakarak elini yere vurdu.

-Kuchiyose no Jutsu!!!

Ninja ne olduğunu anlayamadan çenesine sisin içinden gelen sert bir diz darbesi almıştı ve havaya fırladı. Havada yere düşecekken sarı saçlı bir ninjayı üstünde gördü ve ardından kalbinde derin bir acı. Kunai tam kalbine saplanmıştı. Diğer ninja şoktan çıkamamıştı olan biten olaylar karşısında donakalmıştı. Tam bağırıp alarm verecekken bir çok shuriken vücuduna saplandı ve koridorun diğer ucuna doğru fırladı ve duvara çarptı. Ayağa kalkıp ağzını açtığı sırada kırmızı gözlere sahip bir ninja birden önünde belirip eliyle ağzını kapamıştı.

-Konuşmana gerek yok. Tsukuyomi!!!
En son Hokage_Minato tarafından 02 Ağu 2012 17:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Okurken hoşuma gitti; devamında da uzun, ayrıntılı ve daha akıcı bir şekilde yazmaya devam edersen güzel bir hikaye ortaya çıkacak gibi duruyor. Senin hikayene müdahale etmiş gibi olmayayım ama arada bir flash back yaparsan hikaye daha güzel olur bana göre. Naruto-sasuke vs sini açıklamak güzel olurdu mesela. Biliyorum Flash Back yapmak zor ama belki de yapabilecek birikime sahipsindir.

Bölüm 1:
Hikayedeki olaylara gelince; şu anlık çok ciddi bir şeyler olmadığı için çok bişey yazamicam. Naruto-sasuke yi, tobi-madara ya karşı çizmen hoş olmuş.Bu durumda acaba Bee ye ne olmuş Hachibi alındı mı die soruyu akla getiriyor haliyle. Ayrıca ana şehrin diğer ülkelerden bağımsız bir şekilde olması biraz farklılık katmış olaya. Bu şehre giriş mührünü kırmak için 5 parşomen olayı hikayenin hareketli olmasına neden olacak gibi. Tobi değlde Madara nın Juubi yi kendi içine mühürlemesi olayın akışını etkileyecek gibi. ikili birliktelikler olunca son boss olayı olacak mı sorusunu akla getiriyor ama eğer bu olayın akışı iyi bir şekilde sürdürülürse gerek yokmuş gibi duruyor.

Bölüm 2:
Ninja dünyasını yeniden kurulması ve bu ülkelerin başına psikopat ninjaların getirilmesi klişe ama tabi gereklilik olmuş gibi. Her köyün başındaki ninjanın farklı çizilmesi güzel olur heralde. Mizukage nin işkence gününün olması güzel ama daha farklı da anlatılabilir tabi.
Kurbağayı giriş için kullanıp bodoslama dalmamaları da ayrıca güzel.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
İletişim:

Yorumların için çok teşekkür ederim ayrıntılı bir şekilde yorumladığın için de ayrıca teşekkürler. Flashback olayını düşünüyorum o yüzden ilk bölümde naruto-sasuke konuşmasında " seninle olan seninle son dövüşümüz olan ölümün kıyısından döndüğümüz o an" kelimelerini kullandım. Merak olsun okuyanlar için :evil: Flashbacki kafamda şekillendiriyorum ve oldukça uzun olacak gibi görünüyor haliyle bazı olaylar geliştikten sonra flashbackin güzel bir zamanlama ile olmasını istiyorum.

1. bölüm için açıklanmayan çok şey var haklısın ilerki bölümlerde tamamlamayı düşündüğüm şeyler bunlar. Flashback ile olsun veya olaylar gelişirken bir açıklama ile olsun bunları yazacağım.

2. bölüm için; hikayenin açıkları oluyor haliyle bunları biliyorum o yüzden bazı yerlerde aşırı bir mantık hatası olmaması için ayrıcalık tanımam gerekiyor bazı insanlara. Örnek olarak Mizukage ve bunun gibi bir çok ninja olacak. Nedeni de genjutsu altında olsa Madara bu saldırıyı hemen anlayabilir o yüzden ta en başta hemen farkedilip planların iptal olması gibi birşeyi istemedim. O yüzden başlarda kontrole gerek olmayan kötü karakterli ninjalar koyma fikrim var. Her biri de farklı güçlerde ve karakterlerde olacak. Yine de aklımda hala daha fazla soru işareti var acaba başka şekilde olabilir miydi diye :laugh:
En son Hokage_Minato tarafından 02 Ağu 2012 17:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Acacia

Düşündüğün şeyleri hikayende kullanırsan çok iyi olur.Flash back i ileriki aşamalarda kullanacak olman iyi.
Tamamen hatasız olacağını beklemiyorum zaten ama şöyle hikayende iyi ve yaratıcı bir kurgu olursa çok daha etkileyici olur kanısındayım. Bazen bilinen kalıplar kullanmanda sorun yok da benim çekincem bunları sürekli hale getirecek olman. O yüzden Mizukage örneğini verdim. Ama zannımca sen farklı bir şeyler yapacak, farklı karakterler çıkaracaksın.

Genjutsu olayını atlamışım, bence genjutsu dan kurtulma şansının olması çok güzel düşünce. Juubi, neden Tobi ye değil de Madara ya mühürlendi merak ediyorum açıkcası. :cheer: :cheer: :cheer:

Hikayeni okurken baya hızlı bitti, bölümleri daha uzun yazarsan biraz daha fazla okuma imkanı elde etsek. Bu arada gelecek bölümleri bekliyorum hacı. :)
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
İletişim:

Madara'ya mühürleme sebebim tobi'nin onun öğrencisi olmasını düşünmemdir. Tobi için hala kim olduğunu bilmediğimizden kendi düşüncem şeklinde hikayeye aktardım ama ilerki bir kaç haftada tobi'nin açıklanacağı dedikoduları var. Eğer açıklanırsa ona göre de karakteri tam oturtabilirim. :side: Aslında 2. bölümde mizukage ile olan savaşını da yazıyordum fakat gece gece daha fazla kurgulayamadım. Güzel bir kurgu olmasını istediğimden bölümü orada kesmeyi daha uygun gördüm. Bölümleri bundan sonra daha uzun yazmaya çalışırım ve yeni bölümü de 1-2 güne koyarım hacı ;) Takip ettiğin için de ayrıca teşekkürler :side:
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
İletişim:

Bölüm 3: Naruto-Sasuke vs Mizukage

Naruto omzunda minik kurbağa ile Sasuke’ye doğru geliyordu. İkisi kage odasının kapısına kadar yürüdüler ve durdular.

-Gamatsuchi, sen artık gidebilirsin. Görevini başarıyla yerine getirdin.
-Naruto-kun. Kendine dikkat et. Ardından puf sesi ile kurbağa ortadan kayboldu.
-Sasuke dediğim şeyi iki ninjayada uyguladın mı?
-Evet onlar tamamdır.

Ardından göz göze geldiler, Sasuke elini katanasına götürdü. Başlarının tek bir hamlesiyle kapıyı kırarak içeri daldılar. İçeri dalmalarıyla Mizukage’nin o şeytani gülümsemesini fark etmeleri bir oldu.

-Boommm!!!

Büyük bir patlama ile kage odasının içi toz duman olmuştu. Mizukage kahkasını atarak;

-Yine mi genjutsudan kurtulan aptallar…Peh peh peh sizi fark etmeyeceğimi mi sandınız…

Siyah duman dağıldığında patlayan kunailerin yerinde devasa kemikler Sasuke ve Naruto’yu koruyordu. Mizukage’nin gözleri bu sefer fal taşı gibi açılmıştı.

-Susano’o..Buna inanamıyorum.. Siz ölmüş olmalıydınız!!!
-Çene çalmaya vaktimiz yok.

Naruto çoktan rasenganı ile Mizukage’nin arkasında belirmişti. Rasengan ile Mizukage’ye vurdu ama Mizukage’nin bedeni su gibi dağıldı. Naruto bunun bir su klonu olduğunu anlamıştı.

-Arkanda Naruto!
-Biliyorum biliyorum…

Mizukage, Naruto’nun arkasında çoktan el mühürlerini yapmıştı.

-Suiton: Mizurappa

Mizukage, Naruto’ya doğru büyük bir su kütlesi yollamıştı. Naruto su kütlesine karşı koyamadı ve duvara çok sert bir şekilde çarpmıştı. Sasuke, Susanooyla birlikte Mizukage’ye saldırdı. Susano’nun yumruğu Mizukage’ye vurduğunda yine su gibi dağılmıştı. Mizukage birden Naruto’nun önündeki su birikintisinden oluştu ve şeytani sırıtmasıyla birlikte elini silah şekline getirmişti ve Naruto’ya bakıyordu.

-Suiton: Mizudeppō no Jutsu!

Su mermisi Naruto’nun kalbini delip geçmişti. Mizukage kahkaha atarak Sasuke’ye döndü “ Biri gitti.” dedi fakat arkasında Naruto puff diye kayboldu. Mizukage bunun ne olduğunu anlamıştı. Sasuke bu fırsatta el mühürlerini tamamlamıştı. Mizukage geçte olsa bunu fark ettiğinde hemen savunmaya geçmeye çalıştı.

-Katon: Gōkakyū no Jutsu!!
-Suiton: Suijinheki!!

Ateş topunu, su duvarı ile karşılamayı başarmıştı lakin hesaba katmadığı başka bir şey daha vardı. Naruto el mühürleri yaparak Mizukage’ye dönmüştü.

-Fūton: Reppūshō!!

Ateşe çarpan kuvvetli rüzgar, ateşi daha da kuvvetlendirmişti. Mizukage’nin su duvarını buharlaştırarak doğruca mizukage’nin üstüne giden dev ateş topu Mizukage ile birlikte kage odasının duvarını yıkıp geçmişti…

--------------------

Madara, birden bir hareketlilik olduğunu anlamıştı. Tobi’ye dönerek;

-Zetsu’yu Kirigakure’ye yolla.. Kontrol etsin..
-Tamamdır.

--------------------

Mizukage’nin kolu ve bacağında ağır yanıklar oluşmuştu. Bunları gördüğünde çok sinirlendi ve Naruto’ya dönerek;

-İlk sen öleceksin!!!

Naruto, Sasuke’ye baktığında Sasuke ne yapacağını biliyordu.Sasuke gözlerini Mizukage’ye diktiğinde, Mizukage çoktan bağırarak Naruto’ya doğru saldırıya geçmişti. Fakat ani bir karar değiştirerek hızlıca el mühürleri yapıp yere doğru vurdu.

-Doton: Tsuchi Kairō

Sasuke’nin durduğu yerin altında bir göçük oluşmuştu ve Sasuke aşağıya doğru düşüşe geçmişti. Sasuke yere düştükten sonra, göçüğü aynen kapatmıştı Mizukage ve Naruto’ya doğru başka el mühürleri yapıp tekrar saldırmıştı.

-Suiton: Ja no Kuchi

Sudan oluşturduğu yılan ile birlikte Naruto’yu tam gövdesinden yakalıp duvara fırlatmıştı. Ardından Naruto’yu başından yakalayıp kafasını çok sert bir şekilde duvara vurmuştu.

-Şimdi işkence zamanı!!! Genjutsum altına girmeye hazırlan hahaha!!!

Naruto’nun yüzünde hafif bir gülümseme vardı.

-O kadar emin olma. Sen zaten genjutsudasın. Yoksa bana vurabileceğini mi sanıyordun.
-Ne demek istiyorsun sen!!
-Ölmeye hazırlan Mizukage. Seninle işimiz bitti.
-Kapa çeneni seni gerizekalı.

Mizukage eline kunaisini almış tam Naruto’ya saplayacaktı ki, başında çok şiddetli bir ağrı oluştu ve öylece kaldı. Başını ellerinin arasına aldı, çığlık atar derecede inliyordu. Gözlerini tekrar açtığında, Naruto ve Sasuke karşısında duruyordu. Az önce yaptığı tekniklerin etrafa verdiği zararlardan hiçbiri yoktu.

-Bu da neyin nesi ? Ne yaptınız bana!!
-Mangekyou Sharinganın genjutsunu duymuş olman gerekirdi. Bize saldırıya geçtiğinden itibaren Sasuke’nin genjutsuna yakalandın. Artık ayağa kalkamazsın felç geçirmiş olmalısın.

Sasuke ağır ağır Mizukage’nin yanına geldi.
-Yaptığın onca işkencelerden sonra kolay kolay ölmeyi bekleme. Tsukuyomi’nin müthiş acısını tatmaya hazırlan…Tsukuyomi!!!

--------------------

Sasuke, Mizukage’nin cansız bedenini yere bırakmıştı. Naruto elinde parşömen ile Sasuke’ye dönerek;

-Parşömeni aldım. Planımızda ki gibi Mizukage’ye uyguladın mı?
-Merak etme her şeyi uyguladım.
-O halde 2. Parşömeni almaya gidiyoruz …
Acacia

Üçüncü bölümde güzel ve daha da uzun olmuş eline sağlık.

Bu bölümle birlikte iki şey dikkatimi çekti. Birincisi; sasuke-naruto sağlam 2 dost olmuş ve birlikte dövüşmeleri güzel, hoşuma gitti açıkcası. Arkadaşlıklarını bu kadar pekiştiren ne açıkcası iyice meraklandırıyor. Flash back ler uzun olacak gibi ama güzel olacaktır.

ikincisi; acaba diğer karakterlerin hikayeye dahil edilip edilmeyeceği idi. Ne düşündüğünü bilemem, belki daha sonraki bölümlerde böyle bişey düşünmüşsündür ama sabırsız olduğumdandır belki de bu merakım. Bu şekilde devam etse de sorun olmaz lakin biraz daha çeşitlilik olsa sanki daha iyi olabilir. Kurgusu zor olacak o şekilde ama olsun denemen iyi olabilir.

Vs ye gelince; Mizukage ile vs lerinin daha uzun süreceğini düşünüyodum ama Naruto ile Sasuke nin güçlerini düşününce kısa sürmesi daha mantıklı ve olasıymış.
Naruto ya güldüm, yine rasengan ve türevlerini kullanmış değişen bişey yok. Sasuke koptu götürüyor genjutsuyla rakibi kolayca indiriyor. Hem çizim olmayınca acaba rinneganı elde etmiş mi yoksa halen sharingana mı sahip bu bir soru işareti olarak kaldı.
Madara nın harekete geçmesi de olayları daha karmaşık hale getirecek bakalım önümüzdeki bölümlerde ne olacak.

Bu merak ve sorularımın gelecek bölümlerde cevabı verilir diye umuyorum.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
İletişim:

Öncelikler beğendiğin için teşekkürler. Evet birlikte iyi bir ikili yapmaya çalıştım onları. Flashbackte herşey belli olur Sasuke'nin değişimi ve savaşta neler olduğu :evil: Daha aklımda olan birçok şey var inanıyorum ki ilerki bölümlerde belirli bir düzende koyduğumda hem konu bütünlüğü hem de güzellik bakımından iyi olacaktır. Diğer karekterler hakkında birşeyler düşünüyorum merak etmen güzel ve bütün sırlarımı ilerki bölümlerde ortaya dökecem :)

vs. konusunda haklısın ben de sonradan okuyunca kısa mı olmuş dedim ama nerdeyse iki bölümlük yazdım diye düşününce yeterli dedim çünkü daha yazılacak çok şey var ve bu karşılaşmada güçlerini göstermek açısından da bir başlangıç olmuştur diye düşündüm. Naruto'ya haksızlık etme fuuton da kullandı :laugh: Sasuke'nin güçlerini ilerki bölümlerde daha iyi anlayacağız çünkü ilk savaştan bütün güçleri daha doğrusu aklımda tasarladığım bütün güçleri sergiletmek istemedim. Bu vs. de sasuke'ye biraz daha fazla ağırlık verdim diğer savaşta da naruto'ya daha fazla ağırlık vermeyi düşünüyorum da diyebilirim.

“Fan Fiction” sayfasına dön