Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kendinizi Dışa Vurun

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Eyvallah geçmiş olsun dilekleri için ahali ama bende semptom olmadı pek fazla kolay atlattım o yüzden. Bakanın açıkladığı asemptomatik pozitif vakalardan birisiyim sanırım. : ))

Şimdi şunu tam anlamadım herkes başka şey söylüyor bilen varsa uyandırsın beni de. Karantina 10 gün sonunda bitiyor bu hastalık bulaşma özelliğini mi kaybediyor yani millete benden hastalık geçmez değil mi dışarı çıkar isem?

@Dia
Ağır geçirmeyeceğinin garantisi olsa bi' şekilde bulaştırırdım sana başkan. : )) Ama belli olmuyor işte daha dün akşam yakın arkadaşımın babaannesi vefat etti bu hastalıktan. Meseleyi ciddiye almak lazım.

Ankara'nın durumu cidden çok kötü yav şaka maka. Neden İstanbul'dan bile bu denli fazla anlamak mümkün değil.
The real Dark Wanderer
Favori Anime: Mangaturk

ugur_tatli yazdı: 07 Eki 2020 01:08
The real Dark Wanderer yazdı: 06 Eki 2020 22:44 Tekrardan merhaba belki hatirliyorsunuzdur ismim semih ara sira girip selam veririm diye tekrardan kayit oldum hepinize hayirli forumlar.
Senin niye uyeligin duman oldu? Lmao

Alp'li Gunes'li discord grubumuz var, gelmek istiyorsan link atayim.
Hesabi ben sildirdim ama simdi pisman oldum ativer sen linki sizin icin yillar sonra tekrar discord kurdum
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Attim linki ozelden. 🐿️
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

BUNU AKLIMDAN NASIL SİLEBİLİRİM?

Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Rofl meme konusu acmanin zamani geldi mi acaba. Caps konusu vardi ama o da baya outdated.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Hacılar size bir sorum olacak. Hala anlamlandıramadığım bir durumdur bu.
Ben küçük yaşta Türkiye'ye geldim. Anlayacağınız üzere Türk vatandaşı değilim. Yine kullandığım yazım dilinden anlayacağınız üzere Türkçe'yi iyi bilmekteyim. Uzun yıllar Türkiye'de yaşamanın verdiği bir durum bu. Okul ve toplum eğitimimin çok büyük çoğunluğu Türkiye'de geçti. Türkiye'de yaşayan insanların büyük çoğunluğu müslüman olduğu ve müslümanların temiz ve titiz insanlar olduğu öğretildi hep bana. "Temizlik imandan gelir" cümlesini hep duymuşumdur. Doğa ile uyumludur, doğayı kirletmez gibi. İlk ve orta okulda hep bunlar anlatıldı. Hatta öğretmenlerimiz şöyle bir anekdot anlatırdı; "Orta çağ Avrupasını bok götürürdü, camdan dışarı atarlardı oysa o dönemde Müslümanlar günde 5 defa temizlenirdi". Bu ve buna benzer bir sürü bilgiler verildi. Açık konuşmak gerekirse bana öğretilen bütün bu bilgilerin doğru olduğuna inandım o zamanlar.

Konuya girecek olursam, Corona olayından dolayı artık spor salonuna gitmekten hep çekindim o yüzden evde bulununan ağırlıklarla evin bahçesinde spor yapmaya başladım ki yazları genelde hep bahçemde spor yaparım. Etraf hep 4-5 katlı apartmanlarla çevrili. Ve sürekli bizim bahçeye, kola şişeleri, izmaritler, saç, plastik ambalajlar vb. bir sürü çöp atılıyor. Kimin attığını göremediğim için pek bişe yapamıyordum. Fakat spor yaparken de üstüme çöp atılmaya devam ediyor. Kafamı çevirdiğimde ortada kimse yok. Hangi hayvan attı diye sesleniyorsun, ortaya çıkan kimseye yok. Pek tabiihak vereceğiniz gibi bu insanların hemen hepsi ağızlarından Allah, kitap gibi cümleleri dilinden düşürmezler. Yani imanlı insanlar olarak adlandırabileceğimiz insanlar sınıfına gidiyor. Tıpkı küçüklüğümde bana öğretilen gibi. Ayrıca komşu ile ilgili bir sürü hadisler de mevcut.
Bu durumu nasıl açıklıyorsunuz ya da açıklayabilir misiniz ? Çünkü ben açıklayamıyorum. Kafayı yemek üzereyim. Insanlıktan çıkmadan nası çözebilirim bu soruyu ? Bunu yapan bir kişi olsa münferit bir olaydır der geçerdim ama birden fazla hane olduğunu adım gibi eminim.
Bu durumu kendimce 2 ayrı başlıkta değerlendirmeye çalıştım yine olmadı. İnsani değerler üzerinden ele aldım. Yani 3. ya da 4. kattan aşağıya çöp atmak hoş bir hareket değil. Yapan insan için bile değil. Ayrıca çevreyi de kirletmiş oluyorsun. Bahçede yaşayan ben olduğum için dolaylı da olsa bana gösterilen değer çöp değerinde oluyor. Onu da geçtim aşağıda biri varken üstüne birşey atıldığında kendini çöp gibi hissediyorsun. Daha acı bir şey söyleyeyim az daha kafama saksı düşüyordu. Bir adım daha atmış olsaydım öbür dünyayı boylamış olacaktım. Komşuya dedim mal gibi yüzüme bakıyordu. Hadi bu insanlar temel insani eğitimden nasibini alamadı hani olur ya böyle bir olasılık olabilir.
O yüzden din üzerinden ele aldım. En başta da vurguladığım gibi. Çünkü Türkiye'de bundan nasibini almaman gibi bir olasılık yok. Soruyorum size nerede bu müslüman kardeşlerimiz ? Bana anlatılanlar yalan mıydı ? Ben bu sorunumu nasıl çözebilirim ? Siz de böyle bir sorun yaşadınız mı ? Ya da siz de aşağıya çöp atıyor musunuz çöp kutusu dururken ?
Teşekkürler.

Ha beğenmiyorsan sktir çeken olabilir ki saygı duyarım. Bu konu hakkında ciddi düşünüyorum fakat bu korona olayı işleri iyice batırdı.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

@Unforgiven

Kanka cevabı yanlış forumda arıyorsun birçoğumuz müslüman bile değil ve ayrıca ultra muhalifiz. Bahsettiğin tayfanın varlığının, tuttukları tarafın farkındayız ve onlardan ölümüne nefret ediyoruz. Şahsen ben bunlara ek olarak yurdum insanından genel olarak nefret eden bir doomerım. :D

Konuyla alakasız orta çağ avrupasını bok götürdüğü doğru. Osmanlı ve Selçuklular bunun sayesinde Avrupa'nın yüzyıllarca içinden geçti.
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

_[Emre]_ yazdı: 20 Eki 2020 17:16 @Unforgiven

Kanka cevabı yanlış forumda arıyorsun birçoğumuz müslüman bile değil ve ayrıca ultra muhalifiz. Bahsettiğin tayfanın varlığının, tuttukları tarafın farkındayız ve onlardan ölümüne nefret ediyoruz. Şahsen ben bunlara ek olarak yurdum insanından genel olarak nefret eden bir doomerım. :D

Konuyla alakasız orta çağ avrupasını bok götürdüğü doğru. Osmanlı ve Selçuklular bunun sayesinde Avrupa'nın yüzyıllarca içinden geçti.
Peki sen nasıl başa çıkıyorsun bununla ? Yani ortada bir tutarsızlık söz konusu değil mi ? Böyle davranılmayacaksa bunları empoze etmenin ne anlamı var ?
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

*UnforgiveN* yazdı: 20 Eki 2020 17:34
_[Emre]_ yazdı: 20 Eki 2020 17:16 @Unforgiven

Peki sen nasıl başa çıkıyorsun bununla ? Yani ortada bir tutarsızlık söz konusu değil mi ? Böyle davranılmayacaksa bunları empoze etmenin ne anlamı var ?
Çıkamıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=rpo9uv-QNbQ
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Unforgiven,

Ben kapıcılık yapıyorum. Her gün nelerle uğraştığımı bir ben biliyorum başka kimse bilmiyor. Daha az önce yaşlı orospunun teki bana durduk yere binanın içinde avaz avaz bağırdı. Aşağı indim oradan ayrı bir orospu yok niye çöp kapağını düzgün koymadın diye laf etti. Neymiş elleyemezmiş çöp kapağını.

Bir insanın çöp atmaktan ne beklentisi olabilir amk? Ülke böyle amk evlatlarıyla kaynıyor ne desek az.

Soruna gelirsek kim başa çıkabiliyor ki biz çıkalım?
Resim

“Salon” sayfasına dön