Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Japon Anime ve Mangalarında Türkiye ve Türk Kültürü

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Concord
Favori Anime: ..

Hetaliada ülkeleri karakter yapıyorlar türkiyede 2. sezonda güzel bir yer alıyor;
https://www.youtube.com/watch?v=0CigPZQ7jx4
https://www.youtube.com/watch?v=72Ye8A3_6CU

hyouka bide tonari no kaibutsu kun dada türk yemekleri geçiyordu.

Kapadokyada pamukaleye giden karakterlerde çok gördüm. Aklıma gelene bakemonogatari hayete no gotoku.

Adamlar eski köklü kültürlerden neyi koysak dediğinde türkiye yinede sonlarda geliyor bence o kadarda iyi bir şey değil. En azından egenin çoğu bizde olsaydı çok fazla adımız geçerdi veya istanbul adam akılı değerlendirebilseydik kültür ve sanat bakımından çok fazla adımız anılırdı.

Eski türklere moğol deyip geçiliyor zati orası ayrı
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Toriko ve eren sallama, adamların isimleri sesli harfler ile bitiyor, bir tek "n" harfi hariç, yani hakan diye bir karakterede denk gelebiliriz :P ayrıca krillin'de inandırıcı değil

Aslında bunun daha geniş kapsamlısı bizim forumda varda, şimdi reklam olur diye yazmıyorum :P
En son Baryshx tarafından 09 Şub 2015 21:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Resim
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

Arkadaşlarımın söylediği gibi araştırdım ve baktım çoğu sallama gibi. Bazıları karakter hareketini benzetmeye bazıları da birkaç arapça isimden (Türkçe kökenli olmayan isimlerden) birşey çıkaramaya çalışılmış.

Ama bu demek değilki hiç kullanılmadı. Bazı anime ve mangaların konularını süslemiş, kültürler arası diyalog olmuştur.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
galeme
Favori Anime: .

Lan sevindim ya :D Onca yıldır bu sektörün içindeyiz. En sonunda sesimizi duyurabilmişiz. :D Çok sevindim. Umarım hentailerde de adımız geçer.
Kullanıcı avatarı
M.B.
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Helsing and Helsing Ultimate Ova, The Last Exile, Bleach, Death Note, Shingeki No Kyojin/Attack On Titan, Legend of Korra

galeme yazdı:Lan sevindim ya :D Onca yıldır bu sektörün içindeyiz. En sonunda sesimizi duyurabilmişiz. :D Çok sevindim. Umarım hentailerde de adımız geçer.
Kanka seninki nasıl bir fantezi bilmem. Ama adımız ters bir şekilde geçmez inşallah. O konularda daha çok düz geçelim, bilmem anlatabildim mi? :lol:
Resim
► Spoiler Göster
[/align]

İt's not fair, but I don't care
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

galeme yazdı:Lan sevindim ya :D Onca yıldır bu sektörün içindeyiz. En sonunda sesimizi duyurabilmişiz. :D Çok sevindim. Umarım hentailerde de adımız geçer.
Coşkun-Nuri Alço-Şahin K. Crossover'ı fena olmazdı bence.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
naruhina
Favori Manga: Naruto, One Piece, Bleach, Shingeki no Kyojin, Full Metal Alchemist
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece,

http://kissmanga.com/Manga/Shaman-King/99?id=34416#9

III. Vlad(Kont Dracula) ve Osmanlı İmparatorluğu arasındaki savaşı anlatıyor. Shaman King'i okurken 'Turkish People' yazısını okuyunca bayağı şaşırıp sevinmiştim, hoş hikaye pek iç açıcı olmasada... :laugh:

9-11 sayfaları arası anlatılıyor.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 22:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Gol D. Roger yazdı:Urogue Oruç Reis'dir, eyvallahtır da arab pirate diyor. O da fail amk.
Elden ne gelir. :lol:

“Salon” sayfasına dön