Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Errorizm

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Celebhol
Favori Anime: -

@Ryuuma

Yalnız hep karşı taraf yanlış anlıyor :laugh: Öyle kastetmemiş olabilirsin ama dilin bunu anlatıyor. Demek istediğini daha spesifik olarak belirtirsen, daha iyi anlaşacağız.

Bu bahsettiğim olaylar elbette dünyadaki bütün kötülüklerin kaynağı değil. Ancak, bayağı bir katkı sağlıyorlar ve ana sebeplerden bazıları.
En son ugur_tatli tarafından 03 Haz 2018 17:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Redstak'in mesaji silindi.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Biz anlamıyoruz. Yoksa sizinnet bir şey söylemediğinle alakası yok.
Biz bilmiyoruz. Yoksa sizin dayanaksız söyleminiz yok ya da kendinizi yanlış aktarma ihtimaliniz yok.
Biz bunları daha önce hiç yapmamışız. Siz çok yapmışsınız ama yine de çıkan en iyisi bu.
Biz hatalıyız. Öte yandan senin dediklerin evrensel ölçekte su götürmez doğrular sanırım.
Bizlerin görüşleri yanlış. Sen çok her tarafı mantıklı argümanlarla sarılı ve kaçınılamaz doğruları belirttin.
Bİz alınganız. Yoksa senin üslubun kusursuz.

Böyle hayat her tartışma da size güzel hocam :laugh: :laugh: Öyle bir dünya yok maalesef.. Fakat siz de hatalı olabileceğiniz kısmı sonradan anlamışsınız. Bunun için teşekkürler ve tebrikler. En azından az da olsa karşılıklı anlaşabilmişiz. Ama bunu daha başta farkedip ona göre mesaj atsaydınız. Tamamıyla beni suçlayan bir mesaj çekmemiş olurdunuz belki :D

Ayrıca bir yazıyı sığ ve yazarını yobaz ya da kolaycı bulmak ve bunu açıklarken de hiç bir elle tutulur gerekçe sunamamak saydırmaktır, eleştiri değil . Ya da önce gerekçeleri sıralayıp sonra da bu gerekçeler ışığığında yazıyı sığ ve yazarını yobaz ve kolaycı bulmak varken.. Önce yazı ve yazarın direkt sizde çağrıştırdığı kavramları söyleyip sonra da çok bir şey söylememek de yine edepli saydırmak ya da kötü eleştiri oluyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hocam bir de bir yanlışa ya da bir usülsüzlüğe dikkat çekmek direkt alınmak olmuyor.. Ben zaten yazıda yazanları birebir kabul eden ya da kendi hayatında da bu görüşle yaşayan biri değilim. Beni tanımlamayan bir şeye gelen sert bir darbeye ben neden alınayım :D :D

Ben sizin ilk mesajınızı da ne pek anlayabilmiş ne de tasvip edebilmiştim ancak Mustafa'nın "denilmek istenen havada kalmış" dedikten sonraki mesajınızda dediğiniz şeyleri neden dediiğiniz ile ilgili net bir şey bekledim. Onun yerine daha da dağılmış ve bulanık bir yanıt geldi. Ona binaen bende görüşlerimi belirttim. Alınma olsa ilk mesajınızın hemen arkasına yapıştırıverirdim hocam :D :D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve şimdi neden sizi anlayamadığım ya da anlayamadığımız ile ilgili biraz örnek vereyim.
Ryuuma yazdı: 03 Haz 2018 02:46
Ben sadece bir ideolojinin tek yada büyük bir kısmı kaplayacak kadar sorun olmadığını savundum.
Ryuuma yazdı: 02 Haz 2018 23:33 Fakat bunun nedeni milliyetçiliğin yada başka bir ideolojinin öcü olması değil sadece eğitim ile alakalıdır.
İlk mesajınız da ideolojinin gram bir sorun unsuru olma durumu yoktu tüm suç eğitim ve insanlar idi. Son mesajınız da ise "büyük bir kısmı kaplayacak bir sorun olmadığını savundum." demişsiniz. Sizin önceki mesajlarınızda böyle bir tanımınız yok. Bizler telepat olmadığımıza göre gerçekten neyi savunduğunuzu siz net bir şekilde söylemezseniz anlamamız imkansız.
Ryuuma yazdı: 03 Haz 2018 00:08 Herşeyden önce kolaya kaçmak. Bir insan milliyetçiliği beğenmeyebilir,kendisine göre olmadığını söyleyebilir. Hatta kendisine çok aykırı bulabilir. Bunlar çok normal. Ama aynı bu yazıda ki gibi tamami ile bir ideolojiyi direk problemin ana kaynaklarından biri gibi göstermek önceden dediğim gibi kolaycılık
Nitekim ikinci mesajınızda bu konuyu elobore etme şansınız varken yine "İdeolojiler problemin ana kaynaklarından biri gibi göstermek" fikrine karşı olduğunuzu belirtmişsiniz.
Ryuuma yazdı: 03 Haz 2018 00:08 Dediğim gibi insanlar kendi fikirlerini ve hali ile ideolojilerine öz eleştiri yapması lazım. Yoksa şu an dünyada bulunan bütün ideolojileri yırtıp atmamız lazım ama fikirler bu kadar basit değildir. Her ağızdan çıkan şey de esasen fikir olarak algılanamaz ama bu tür geniş kitlelere sahip ideolojiler bu kadar basitçe değerlendirilemez.
Burada ise siz kendiniz bile ne demek istediğiniz hakkında emin değilsiniz. Yani sizin dediklerinizden anladığımız

- İdeolojilere öz eleştiri yapmamız lazım
- Ama ideolojiler öcü de olamaz, oluyorlarsa hepsini yırtıp atalım o zaman.
- İdeoloji yayıldığı kitle kadar güçlüdür ya da komplexdir.
- İdeolojiler bir problemin ana kaynağı olamaz
- Sorun tamamıyla eğitim, ideoloji ile alakası yok.

Yani aldığım üç alıntıdan çıkan sonuç bu.. Hepsi de birbiri ile çakışır halde ...

Bu kadar fazla ideolojilere çok fazla dokunulmaması ve basit olmadıklarını söyleyen birine " Yani bir şeyin "ideoloji" olması neden ona bedavadan dokunulmazlık katıyor ve bu dokunulmazlık balonunu dürtükleyen direkt olarak "yanlış" ve "kolaycı" dedim diye siz bana
Ryuuma yazdı: 03 Haz 2018 01:19 Bu yazının neresine dayanarak yazdın bilmiyorum ama hiç yerinde bunu söylemedim. Fikirler veya ideolojiler eleştirilebilir ki zaten eleştirilmelidir. Böylece ilerleme kaydedilir.
Diye dönüş yapmıştınız. O zaman keşke ilk mesajınızda sığ neden sığ, yobaz neden yobaz, kolaycı neden kolaycı ve siz neden bu tutuma karşısınız bunlar hakkında "çünkü ideolojiler basit değildir böyle problematik yaklaşılmaz" demekten başka bir şey yapsaydınız da biz de sizi anlamak için siz 5-6 mesaj attırmak zorunda kalmasaydık hocam.

Yine dürüst ve açık sohbetiniz için çok sağolun zira başkaları geldi ve bu konular nasıl en agresif ve ajite haliyle nasıl tartışılabilir ders halinde gösterdiği için.. Sizinle yaptığımız şu tartışma bile altın değerinde benim için.
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Önceki mesajımda katıldıklarımı yazmıştım, ayriyeten katılmadıklarımı da eklemem gerektiğini düşündüm.

Ülkesini korumak için ölen insanların boşa öldüğüne kesinlikle katılmıyorum. Ayrıca, teröristlerin karşısında duracak bir kuvvet olmazsa bu tipler asla durmayacaktır. Sırf 6-7 Ekim olaylarında dahi bir kısım tarafından başlatılan gösterilerin neye dönüştüğü ve yarattığı vahşet bu konuda örneklerden biridir.

http://www.wiki-zero.net/m/index.php?q= ... WxlbWxlcmk
En son Anka24 tarafından 03 Haz 2018 16:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@Celebhol
Çok güzel bir yazı olmuş, eline sağlık.

Ben zamanında kendimi milliyetçi, vatansever, ülkesini üstün gören bir insandım yalnız İtalya'da geçirdiğim zaman içinde gerçek sandığım illüzyonlar olduğunun farkına vardım farklı bir ülkede (özellikle vatansever ve milliyetçisi olmayan bir ülkede) yaşadıkça, değişik dinden ve milletten insanlarla zaman geçirdikçe değiştim. Bunun bir sistem olduğu fikrine yaklaştım senin de yazdığın gibi.
 !  Uyarı
Bildirilen mesaj(lar) var, sadece ilk üç mesajı okudum, zamanım olunca hepsini tek tek okuyacağım. Lütfen saygı ve sevgi çerçevesinde aranızda anlaşmaya ya da fikir alışverişi yapmaya çalışın.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Beyler konuyu tam okuyacak zamanım yok, iki gündür hastahanedeyim. Daha eve gidemedim.

Birbirinize saldırmayın, her fikir konuşulabilir.

Pkknin ve ayrım yapmadan tüm terör örgütlerinin de anasını sikeyim ayrıca. Saygılar sevgiler.

Devletin değerini devletsiz sıkko ülkelere bakarak anlayabilirsiniz, devlet en azından hesap verebilir bir yapıdır bir çok konuda da yokluktan iyidir. Devletin kötü yönetilmesinin tüm sebebini de bu işleyen mekanizmaya yüklemek doğru değildir.

Sakin olun biraz beyler. Fakirsiniz, güçsüzsunüz, ancak burada birbirinizi kırmaya, anlamamaya yetecek gücünüz var. Bunu da bunun için kullanmak yerine birbirinin doğrusunu yanlışını anlamaya kullanın.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Geçmiş olsun abi.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

@JiraiyaFlash
"Biz anlamıyoruz. Yoksa sizinnet bir şey söylemediğinle alakası yok.
Biz bilmiyoruz. Yoksa sizin dayanaksız söyleminiz yok ya da kendinizi yanlış aktarma ihtimaliniz yok.
Biz bunları daha önce hiç yapmamışız. Siz çok yapmışsınız ama yine de çıkan en iyisi bu.
Biz hatalıyız. Öte yandan senin dediklerin evrensel ölçekte su götürmez doğrular sanırım.
Bizlerin görüşleri yanlış. Sen çok her tarafı mantıklı argümanlarla sarılı ve kaçınılamaz doğruları belirttin.
Bİz alınganız. Yoksa senin üslubun kusursuz."

Arkadaş arızalımısın yoksa kasıtlı mı yapıyorsun ? İyice saçmaladın artık. Hayır mesajın sahibi ile düzgünce konuşuyorum ama sen uçtukça uçuyorsun. Mesajının devamına cevapta vermiyorum artık çünkü bildiğin iyiece uçtun. Kafası mı güzel anlamıyorum arkadaş. Başka yerden kuyruk acın varsa söyle @JiraiyaFlash uzatmayalım o zaman. Çünkü şu anda şu yazdığın ile aşırı saçmaladın. Amma drama kastın.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Ryuuma yazdı: 03 Haz 2018 13:31 @JiraiyaFlash
"Biz anlamıyoruz. Yoksa sizinnet bir şey söylemediğinle alakası yok.
Bİz alınganız. Yoksa senin üslubun kusursuz."

Arkadaş arızalımısın yoksa kasıtlı mı yapıyorsun ? İyice saçmaladın artık. Hayır mesajın sahibi ile düzgünce konuşuyorum ama sen uçtukça uçuyorsun. Mesajının devamına cevapta vermiyorum artık çünkü bildiğin iyiece uçtun. Kafası mı güzel anlamıyorum arkadaş. Başka yerden kuyruk acın varsa söyle @JiraiyaFlash uzatmayalım o zaman. Çünkü şu anda şu yazdığın ile aşırı saçmaladın. Amma drama kastın.
Ya bırak boş ver, Celeb'in gösterdiği kaynak ne kadar doğru merak ediyorum. Biraz yazan kadına baktığımız zaman bir çok şey ortaya çıkıyor : ) Yok Pkk türkiye sömürgesine karşıymış falan filan : ) Baya objektif kaynak bu yazı gibi. Dünya artık siyah ve beyaz değil benim için.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Ryuuma :D Arızalı da, kuyruk acılı da , uçucu da olduk eyvallah hocam.. :D :D Ama bunları hak edecek ne dedik ya da ne bu kadar garip geldi hiç bir gerekçe yok.. Mesajımın tamamını okumamışsınız bile.. Mesajın sonunda var olan sohbetimizden memnunuiyetinden bahsetmiştim ama onu bile es geçmişsiniz.. Valla süper kafa .. Her halt karşı tarafın sorunudur kafası süper... Sadece ilk kısmı okumuş direkt mesaj basmışsınız..

Bir de hatred flower tipler de fırladı konuda ..

Anlaşıldı, medenice iki laf edilemez burada ... Size iyi günler..

Bir delikanlı da Optimizm ya da Şovenizm: Milliyetçilik ve Devletçiliğin Gerekliliği diye bir yazı yazardı şuraya aynı şekilde ona da eline sağlık denirdi ona da katılınır ya da eleştirilirdi.. Bir şey üretmeden var olana saldırmak ve olayı siyasileştirmek.. (senin için demiyorum ryuuma) Alakasız, akademik metin okuması böyle olmaz.. Adam erörizm yazısı yazmış hatalara odaklı yani baştan olaylara "bir açıdan abartılı" bakacağı belli bir şey.. Erörizm yazısına "ama bu sadece böyle diyor" demek :D

Sende ters ideoloji de onu çürüten bir dosya hazırlarsın ve bunlar diyalektik açıdan birbirini nötrler.Ve medeni bir tartışma ortamı olur herkes bişiler öğrenir. Ama kim onla uğraşacak etrafa nefret tomurcuğu saçmak varken... Zaten herkes herşeyin en doğrusunu biliyor, vahiyle en mutlak doğrular iniyorlar zaten bizlere.

Ryuuma'ya gelince ben adama sohbetimiz altın değerinde diyorum, teşekkürler diyorum... Adam bana sen arızalısın diyor :D :D Neyse iyi ders oldu bana , sen misin bu ortamlarda objektifçe bir şeyler söylemeye çalışan Utkan....
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Kaynağı sorgulamak bile hatredlik mi oluyor :D Kaynaktaki kadının yazısına baktığımızda kadının açıkça pkkya sempati duyduğu açık her şey herkes benim fikirlerime karşı yazıyor ise hatred oluyor evet.

Ayrıca kimse yazıyı beğenmek zorunda değil emeğinin karşılığını vermek zorunda da değil hele yazıya karşı ise karşı yazmak zorunda hiç değil. Düşündüğü şeyi belirtmek ise nefret tormucuğu saçmak olmuyor kimse sizinle aynı fikirde olmak zorunda bunu yumuşak bir dil ile belirtmek zorunda. Ayrıca Erorrizm yazısı diye abartılı olacak diye (sen dediğine:)) kaynakların doğruluğunu soruşturmadan cevap vereceğiz demek ha. Keşke sadece yazıyı okumak yerine kaynaklara da baksaydın sadece iyi yazı diye geçip gitmek yerine Sayın Objektif ...
En son redstak tarafından 03 Haz 2018 15:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Salon” sayfasına dön