Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kendinizi Dışa Vurun

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Deathwing yazdı: 12 Oca 2022 21:08 Kendini rutine kaybetmişken gelen geçmişi özleme hissi. Nostaljinin yalan olduğunu bile bile geçmiş zamanları niye özler ki insan. Geçmiş nostaljinin hissettirdiği gibi güzel değildi, tek sahip olduğumuz an ise şimdi.

Dipnot: Bu mesaj winter blue eşliğinde, 2005 müziklerini dinleyip sorumsuzluğun verdiği keyfi yad ederken atıldı.

Herkese selamlar
OoOoO güneş ne yapıyorsun nasılsın, halim keyfin nasıl.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

İşimiz gücümüz var aktif olamıyoruz diye diskort gruplarından dışlandık.

Bu dışlanma aynı 1980 darbesi gibi oldu benim için.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
ZeRull
Cellat
Cellat
Favori Manga: Berserk-Vagabond-Bakuman-
Favori Anime: Bakuman-Death Note-Kimi Ni Todoke

Aradan sanki yüzyıllar geçmiş gibi burada olmak. Sanki eski tozlu rafları karıştırırken günlüğümü bulmuş gibiyim özlemişim burayı be! Acaba site halen canlı mı diye girip bakarken halen açık olduğunu görünce içimdeki sevinç ve heyecanı anlatacak bir kelime bulamıyorum. All Hail Diabolus Ipsum Amans! Bunca süredir bu siteyi hala ayakta tutan reyiz emeklerinin karşılığında taştaşlarının heykelini yapmaya yeltensek dünyada o kadar beton bulamayız Adamsın!
Resim
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

N'oluyo lan örgütlenip mi geliyorsunuz sırayla?

Özel sektörün a-m-k patronun onayladığı yap dediği işi yapıyoruz yanlış çıkıyorsa. Sonra yaptık diye suçlu biz oluyoruz hauahah ulan ya
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 13 Oca 2022 20:26
Deathwing yazdı: 12 Oca 2022 21:08 Kendini rutine kaybetmişken gelen geçmişi özleme hissi. Nostaljinin yalan olduğunu bile bile geçmiş zamanları niye özler ki insan. Geçmiş nostaljinin hissettirdiği gibi güzel değildi, tek sahip olduğumuz an ise şimdi.

Dipnot: Bu mesaj winter blue eşliğinde, 2005 müziklerini dinleyip sorumsuzluğun verdiği keyfi yad ederken atıldı.

Herkese selamlar
Hacı napalım beyin amelesi olarak kullanılıyoruz bi yerlerde işte. Diyorlar ki ordan 100 satır yaz problem çöz, kod yazıyorum ben de çözmek için, havuz problemi misali. Bir şekilde yaptığımın karşılığını alarak mali açıdan idare ediyorum kendimi. Şirkette üst kadrolarda ortalık kurtlar sofrası herkes birbirini indirme peşinde. Altı ayda bir yöneticim değişiyor. Şirketin sahibi hükümet ile yakın ilişkiler içerisinde, aynı maliye bakanımız gibi başarısızlık oldukça o an yöneten kişinin ipi kesiliyor. Şu an işe girdiğimden beri(4 yıl) altıncı yöneticim gelmek üzere. Böyle bir ortamda tamamen teknik kabiliyetim ile dönen entrikalardan sıyrılarak varolmaya çalışıyorum. Elimde 1-2 yıl sürecek bir iş var, bittiği zaman Cvme yazarak şirket değiştireceğim.

Ruhsal açıdan ise her günün birbirine benzemesi ve yılların akıp gitmesi büyük bir problem. Yaş aldıkça yeni görülen şeylerden etkilenmemek büyük bir sorun diyebilirim, her şey eninde sonunda birbirine benziyor. İnsanların hayvan gibi güldüğü şeylere gülemiyorum, yeni gördüklerime de eskisi kadar çok şaşırmıyorum fakat yine de keyfim yerinde. Özlediğim şey eski zamanlar değil eski zamanlardaki kadar çok dünyadan etkilenebilmek bence. Beyin yeni bir şey görmeyince zaman algısı da hızlanıyor.
.
Onun haricinde bulabildiğim her fırsatta kitap okumaya çalışıyorum. Netflix izlemek yerine kitaba gömülmek daha keyifli geliyor. Fantastik veya klasik olsun roman eskisi kadar çok okumuyorum. Kitap okumak insanı maaşlı köle yapan toplum düzeninden bir kaçış gibi geldiği için iyi hissettiriyor.

Siz nasılsınız millet bir de ben sorayım.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

ZeRull yazdı: 20 Oca 2022 22:22 Aradan sanki yüzyıllar geçmiş gibi burada olmak. Sanki eski tozlu rafları karıştırırken günlüğümü bulmuş gibiyim özlemişim burayı be! Acaba site halen canlı mı diye girip bakarken halen açık olduğunu görünce içimdeki sevinç ve heyecanı anlatacak bir kelime bulamıyorum. All Hail Diabolus Ipsum Amans! Bunca süredir bu siteyi hala ayakta tutan reyiz emeklerinin karşılığında taştaşlarının heykelini yapmaya yeltensek dünyada o kadar beton bulamayız Adamsın!
Ooo hoşgeldin. Siteyi canlı tutmaya çalışıyorum fakat forumlar biraz ölü malesef. Daha canlı olabilir girip konular açar ve konuşursak. :)
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Deathwing yazdı: 21 Oca 2022 23:30
Diabolus Ipsum Amans yazdı: 13 Oca 2022 20:26

Herkese selamlar
Hacı napalım beyin amelesi olarak kullanılıyoruz bi yerlerde işte. Diyorlar ki ordan 100 satır yaz problem çöz, kod yazıyorum ben de çözmek için, havuz problemi misali. Bir şekilde yaptığımın karşılığını alarak mali açıdan idare ediyorum kendimi. Şirkette üst kadrolarda ortalık kurtlar sofrası herkes birbirini indirme peşinde. Altı ayda bir yöneticim değişiyor. Şirketin sahibi hükümet ile yakın ilişkiler içerisinde, aynı maliye bakanımız gibi başarısızlık oldukça o an yöneten kişinin ipi kesiliyor. Şu an işe girdiğimden beri(4 yıl) altıncı yöneticim gelmek üzere. Böyle bir ortamda tamamen teknik kabiliyetim ile dönen entrikalardan sıyrılarak varolmaya çalışıyorum. Elimde 1-2 yıl sürecek bir iş var, bittiği zaman Cvme yazarak şirket değiştireceğim.

Ruhsal açıdan ise her günün birbirine benzemesi ve yılların akıp gitmesi büyük bir problem. Yaş aldıkça yeni görülen şeylerden etkilenmemek büyük bir sorun diyebilirim, her şey eninde sonunda birbirine benziyor. İnsanların hayvan gibi güldüğü şeylere gülemiyorum, yeni gördüklerime de eskisi kadar çok şaşırmıyorum fakat yine de keyfim yerinde. Özlediğim şey eski zamanlar değil eski zamanlardaki kadar çok dünyadan etkilenebilmek bence. Beyin yeni bir şey görmeyince zaman algısı da hızlanıyor.
.
Onun haricinde bulabildiğim her fırsatta kitap okumaya çalışıyorum. Netflix izlemek yerine kitaba gömülmek daha keyifli geliyor. Fantastik veya klasik olsun roman eskisi kadar çok okumuyorum. Kitap okumak insanı maaşlı köle yapan toplum düzeninden bir kaçış gibi geldiği için iyi hissettiriyor.

Siz nasılsınız millet bir de ben sorayım.
Senin yıllar yıllar önceki halini hatırladım, duygulandım açıkçası. Bu halin beni sevindirdi. Hepimiz kölesiyiz birşeylerin kafana çok takma bende devletin kölesiyim.

Benim hayatım standart, eski güzel günleri özlemle yad ediyorum.

Buluşmaları özledim.
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Ev ahalisi, nişanlım ve ofis arkadaşlarım pozitif. Kısacası çevremdeki herkes şuan pozitif. 3 gün arayla iki kere test verdim ve negatif çıktım. Kendimi ip üstünde yürüyen cambaz gibi hissediyorum. İşin komik tarafı ise HES kodumda riskli olarak kodlanmıştım ve bir hafta evden çıkamayacağım söylenmişti. Fakat bakanlık dün değişiklik yapmış artık temaslıların karantinaya girmesine gerek kalmıyormuş. Bir anda HES kodum risksize dönüştü. PCR testi zorunluluğu da kaldırıldığına göre özetle bu durumda kimin eli kimin cebinde belli değil demek oluyor sanırım..
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Siteyi güncelleştirme yapan Kirli Sakal kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum.
Maşallah pamela Andersonun gençliği gibi oldu site. :)
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Efsane avatar geri döndü. Özlediniz mi?
Resim

“Salon” sayfasına dön