Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimi

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Martın sonu cidden bahar oldu.

3 büyük ilide söke söke aldılar.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Luffysan yazdı: 01 Nis 2019 09:17
Outlaw yazdı: 01 Nis 2019 09:10 İstanbul'da CHP' nin ama bir alavere dalavere olacak yine.
Ysk Başkanı açıkladı üstat, Krt tv de izledim şimdi. Başkan açıkça Chp'nin oyu daha fazla dedi, ama orospu çocuğu bunu derken bile asık bir surat ifadesiyle dedi. Yok cart kontrolb edilecek, yok 3 gün itiraz süresi var falanmış fistanmış bir sürü geveledi, ama sonunda Chp'nin daha fazla oyu olduğunu söyledi ibine Akp göt yalayıcısı Başkan :D
Gördüm ben de, şaşırdım açıkçası. 16 Nisan Referandumunda açık şekilde mühürsüz oylarla YSK kazandırmıştı seçimi.

Bu umarım bir sorun çıkmaz.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Şu an A haber dahil olmak üzere bütün yayıncı kuruluşlarda İstanbul kırmızı oldu. Sarayda toplanıp helvasını yerler artık. :D
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Çok mutluyum ya. Hiç aklımdan geçmezdi bu günleri bu kadar erken görebileceğimiz.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Arkadaşlar gene büyük konuşmayalım ama bu saaten sonra öle yok itiraz edeceğiz yok geçersiz oylara bakcağız filan yalan. Zaten şu ana kadar oyalamalarının nedeni bence kazanmak için bir yol bulmak değil, yaptıkları yolsuzlukların delillerini yok etmek için zaman kazanmaktı.

Genç arkadaşlar için büyük şehirler gene çok büyük rant kapısıdır. İstanbul da ise Ankara ve İzmer'e göre bu rant kat ve kat fazladır. Senelerdir buradan beslendiler. Satabildiklerini sattılar ama birde düzenli olarak gelen rantlar var ve bununların ekmeği çok önemli idi.

Çünkü AKP bir rant partisidir. Devamlı yandaşlarını beslemek zorundadır. Baştakiler hali ile çok yüksek rakamlar almalıdır ve öle kendi sepetinden vermek istemezler.

O yüzden büyük şehirleri kaybetmek (özellikle de İstanbul) gidişlerinin başlangıcı demektir. Ama tabi ki muhalefet bu kozu doğru kullanırsa.

Gene İstanbul nedeni ile özellike İmamoğlu'un işi çok daha zor. Önümüzde ki yıllar boyunca iş yaptırmamak adına siyaset ve diğer yollar ile türlü pisliklerini izleyeceksiniz. Yılmayıp,koltuğun rahatlığına kanmayıp ve hakkını vererek iş yaparlarsa başarırlar.

İlk olarak zararı gidermeleri gerekiyor daha sonrada halkın özellikle fark edeceği yararlara geçmeleri gerekiyor.

Hükümet ise elinde ki güç ile bunları engelleyip daha sonrada gene sahip olduğu medya gücü ile sabah akşam karalama kampanyası yapacaktır.

Fakat eğer halkı direk etkiliyen ve gündelik yaşamını direk değiştiren şeyler yaparlarsa işte o zaman hükümetin bu hareketleri boşa gidecektir.

Türkiye önümüzde ki yıllarda ekonomik olarak daha da beter olacak ve rant kapıları kapanınca yandaşlar da gemiyi ilk terkedenler olacak. O yüzden büyük şehir beledeyeleri yaptıkları işler ile halkın gözünde parlarlarsa diğer seçimde hükümeti de değiştirirler.

İşte bu yüzden büyük şehirler, özellikle İstanbul önemlidir.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Ankara'yı aldık almasına da, Keçiören yine AKP'de kaldı, Altınok %63 oy almış. :(
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Bizim Eskişehir'de merkez ve 2 merkez ilçesini aldı Chp. Ayrıca Akp'nin elinde olan 4 ilçeyi daha aldılar, büyükşehir belediye meclisinde çoğunluk Chp'nin eline geçti, bundan önceki seneler hep Akp çoğunluktaydı Büyükşehir meclisinde, iş yaptırmıyorlardı başkana.

Ben de merkez ilçesi olan Tepebaşı belediyesinde yaşıyorum, burada 15 puan fark attık Chp olarak :lol:
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Baryshx yazdı: 01 Nis 2019 21:13 Bizim Eskişehir'de merkez ve 2 merkez ilçesini aldı Chp. Ayrıca Akp'nin elinde olan 4 ilçeyi daha aldılar, büyükşehir belediye meclisinde çoğunluk Chp'nin eline geçti, bundan önceki seneler hep Akp çoğunluktaydı Büyükşehir meclisinde, iş yaptırmıyorlardı başkana.

Ben de merkez ilçesi olan Tepebaşı belediyesinde yaşıyorum, burada 15 puan fark attık Chp olarak :lol:
Demek ki onlara rağmen baya bir şey başarmış halka direk yansıyan ki bu seçim koymuş farkı ortaya. Tebrikler Eskişehir.

@Emre
Valla iyi güldüm :D

Hatta çalıyorum şu an
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

_[Emre]_ yazdı: 01 Nis 2019 23:07 Resim
Ulan efsane olmuş :lol: :lol: :lol: :lol: Şunun boş halini aldım lazım olur diye bekletiyordum hiç aklıma gelmedi. dgfh
Resim

“Salon” sayfasına dön