Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Ermenilerle İlgili Belgeler.

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Escar
Favori Manga: Onepiece, Berserk, Beelzebub, Hajime No Ippo,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Toriko, Code Geass, One Piece

Videoları felan izlemedim ortada bir soykırım yok fakat azınlıkların arka arkaya isyan etmesi sonucu bizimkilerin Ermeni'leri ülkeden kovduklarını düşünüyorum binlerce Ermeni hazırlıksız olarak göç etmeye zorlanıyor ve çoğu yolda yaşamını kaybediyor. Fakat ortada Ermeni'leri yok etmek için yapılmış bir saldırı yok belki bir kaç köyde bir kaç beyinsiz zıvanadan çıkıp Ermeni katliamı gerçekleştirmiş olabilirler fakat beyinsiz insanları her yerde bulmak mümkündür.
Kullanıcı avatarı
RaikageAga
Favori Manga: Noblesse,The Breaker,The Breaker New Waves,Gamaran,Naruto
Favori Anime: FMAB,Bakuman,Death Note,Kuroko-no Basuke,Lovely Complex,Naruto

Lisede önümde oturan arkadaş Ermeni ama Yozgatlı.Yani Anadolu'lu.Onunla konuşmuştum, bana ilk biz başlattık dedi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Nişanyan’ın ifade özgürlüğü!
23 Mayıs 2013 Perşembe - Aksam.com.tr

Tuğçe TARARİ [email protected] Twitter: @ttatari

Sevan Nişanyan pek sevilmez sevilmeme sebeplerini sorarsanız şayet; karısının kafasından aşağıya boşalttığı kendi dışkısıyla dolu kavanozu örnek veririm.
Veya kendisini eleştiren üniversite öğrencilerine verdiği küfürlü yanıtları.
Belki de; sadece kendinin haklı olduğunu sandığı ve sadece kendi hakkının peşinde olduğu içindir.
Ama bu bizim meselemiz değil.
Bizim meselemiz; yazdığı bir yazıda Hz. Muhammed’e hakaret ettiği iddiasıyla yargılanıp “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 1 yıl 45 gün hapis cezasına çarptırılması.
Nişanyan aldığı ceza için; “Bu aklını kaybetmiş bir hâkimin kararı değil siyasi bir karardır. AİHM’de yüklü bir tazminata yol açacağı konusunda en ufak bir şüphe yok. Ben yazımda açıkça diyorum ki, insanlar Muhammed’i peygamber sanmak zorunda değildir. Bunu hakaret saymak seküler hukuku ayaklar altına almak demektir. Ben hiçbir zaman Müslümanlar hakkında incitici bir söz söylemedim. Sadece tarihte peygamber olduğunu iddia e den birinin bu iddiasını saçma buldum. İnsanlar bir sürü saçma şeye inanıyor. Ben sadece bunun saçmalık olduğunu söyledim” dedi...
Haklıdır; ülkede adalet ve hukuk tamamen siyasete bağlı çalışıyor izlenimi uyandırmakta.
Haklıdır; düşünce özgürlüğüne müdahale edilemez.
Haklıdır; inançlar hakkında da fikrini söyleyebilmelidir.
Ama bizim asıl meselemiz bu da değil...
Sevan Nişanyan 2009 yılında yazdığı bir yazıya eleştiri maili atan okurundan “Bana hakaret etti” diyerek şikâyetçi olmuştu.
Gelin bir bakalım, bugün kendisi için ‘ifade özgürlüğü’ mücadelesi veren Nişanyan 22 yaşındaki okuru E.K. hakkında neden suç duyurusunda bulunmuş?
Öncelikle E.K.’ya dair bir bilgi daha vereyim; Giresun-Bulancak Noterliği’nde kâtip olarak çalışıyor.
Büyük ihtimalle Nişanyan’ın yazdığı bir yazıya kızıp mail atıyor.
Büyük ihtimalle diyorum çünkü E.K. aynı maili birçok kişiye gönderiyor ve mahkemede verdiği ifadede “Ben yazdıklarımla Nişanyan’ı kast etmemiştim” diyor.
Mailin içeriğini ve Nişanyan tarafından hakaret kabul edilen kısımları paylaşayım hemen; utanılacak haldesin. Sen kimsin de Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabesi’ni değiştiriyorsun bu hakkı sana Tayyip baban mı yoksa Abdullah amcan mı verdi?
Atatürk’e dua et sen.
Ve benzeri... Yani bizlerin her yazıdan sonra görüşlere göre değişen, üsluba göre sertleşen fazlasıyla alışık olduğumuz sıradan bir okur eleştiri maili.
Tüm ülke yazarların aksine Nişanyan bu maili avukatlarına verip suç duyurusunda bulunuyor.
Okurundan şikâyetçi oluyor.
Ceza davası açılıyor.
22 yaşındaki E.K. hem mahkemenin huzurunda hem de şahsen özür diliyor ama nafile, Nişanyan ‘şikâyetçi’ konumundan vazgeçmiyor...
E.K. ‘düşünce ve kanaatlerini açıklamasından dolayı’ 6080 TL para cezasına çarptırılıyor. Sabıkası olmadığı için hükmün açıklanması geri bırakılıyor.
Özetle; bir gencin attığı maili bu denli mesele yapıp ‘hakaret’ diyen, karşısındakinin düşünce özgürlüğüne tahammül gösteremeyen Sevan Nişanyan Müslümanların inançları hakkında söylediği sözlere anlayış göstermesini, makul karşılanmasını, düşünce özgürlüğüne saygı duyulmasını istiyor.
Biz elbette ona verilen bu cezaya itiraz edeceğiz. Elbette adaletin yerini bulması için çabalayacağız ama tüm bunları yaparken güçlü tarafta Nişanyan olsa ne yapardı onu da biliyor olacağız!

http://www.aksam.com.tr/yazarlar/nisany ... ber-208936

Ermenilere iyi bir örnektir kendisi. :silly:
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
kilitkilit
Favori Anime: Animatrix

luke yazdı:Aga iptal olsa ne olur olmasa ne olur sikko fransızlar oy ugruna yalakalık yapıyorlar tarihde soykırım yapldıgına dair belge yok.Hele hepiniz ermeniyiz diyen gösterilere katılan o.ç ları yokmu deliriyorum ve birde sözde ermeni soykırımı vardır deyip bu şekilde nobel kazanan en büyük o.ç olan orhan pamuka.

Orhan pamuğa küfür etmen midemi bulandırıyor. Bu adam nobel ödülü alan bir türk yazardır. Sen kimsin ? Göbeğini kaşıyan bir insandan başka nesin ki ? Bu ülke için ne yaptın ? Kendini vatansever bir insan olarak mı görüyorsun ? Küfrettiğin adam iyi kötü milletimizin ismini duyurdu ! Sen ne yaptın yatmaktan başka ? Ettiğin küfür bile saçma . Orospu çoçukluğu nedir ki ? Orhan pamuğa duyduğun kin neden onun annesine iftira atmana yol açıyor ? Lütfen ciddi konularda savunduğun tarafın aksinde mesajlar at. Çünkü bu kaba dilin sadece savunduğun tarafa zarar veriyor.

Ermeni soykırımı olarak belirtilen olay techir sırasında namüsait koşullarda hareket etmeye zorlanan ermenilerin bir kısmının ölmesidir. Ermenilerin iddia ettiği kadar yüksek bir sayıda olmasada insanlar yaşamlarını yitirmişlerdir. Şu dünyada daha büyük bir acı yoktur , ölümün geride kalanlara verdiği kayıp hissi kadar. Benim şahsi fikrim bu konuda daha insancıl davranıp başkalarının da acılarını anlamaya çalışmaktır. Ayreten osmanlı asla katliam yapmaz tarzı düşünceleride bir kenara bırakmak lazım. Osmanlı tarihi kanla yazılmıştır.

Hepimiz ermeniyiz lafının anlamını kavrayamayan arkadaşlarada acıyorum açıkcası. Hepimiz ermeniyiz diyenler ülkemizde artan milliyetçi kafataşçı dalganın öldürdüğü hrantı yalnız bırakmama adına bunu söylüyorlar. Biz insanız diyorlar. İnsanlık namına hranta sahip çıkıyorlar. Lukenin dediği gibi eğer hepimiz ermeniyiz dediğimiz için oç isek öyle olsun kardeşler. İnsan olmak bunu gerektiriyorsa öyle olsun.

İnsanlık onuru elbet kazanacak.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim
Kullanıcı avatarı
brsykt
Favori Manga: Naruto,one piece
Favori Anime: Darker Than Black,One piece,Bleach,Death note

Tsun4m1 yazdı:Beyler olay tarihi 1915.Soykırım olsa dahi soykırımı yapan Osmanlı'dır.Ancak Türkiye Cumhuriyeti 1923'te kurulmuş farklı bir devlettir.Osmanlı'nın devamı değildir.Türkiye Cumhuriyeti'de Osmanlı'nın yaptığı şeylerden dolayı sorumlu tutulamaz.
Öyle bir şey olamaz senin yönetim şeklin değişse bile bu suçlamalar senin akrabalarına gelenler.
Ben Osmanlı torunuyuk filan demiyorum sana sadece böyle bir iftira babana atılınca sende direk suçlu oluyorsun.
Her koyun kendi bacağından asılıyorsa bunca savaş neden dönemin başbakanları aralarında düello yapsınlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

@kilitkilit
Yazdığın ilk paragrafa iliklerime kadar katılıyorum.
Resim
Concord
Favori Anime: ..

2000den yani akpden önce bir ülkenin lideri soykırım vardır kabul etmeyene şöyle böyle ceza diye bir şey söylemiş midir?

Bugün tartışırken hocayla aklıma bu takıldı, idaalar cumhuriyetin ilk kurulduğu zamanlardan beri var. Ama bu idaalara karşılık veren dünyanın önünde akp hükümeti. Akpden önce bir ülke soykırımı kabul etmemişse, erdoğan bildiğin şu anki durumun sorumlusudur.
Edit= Şu konu açıldığında hoca bir begesel koydu, belgesel iyi güzelde niye belgesel ermenileri olabildiğince pislik göstermek amaçlı yapılmış ki? Ve niye ermeniler diye genel bir takı kulanıyorsun ki? Başta inanmıyordum her ermeni pisliktir sanılmıyordur herhalde, her insanın beyni ermenilerin içinde ki azınlıkları bunları yaptığını her ermeninin böyle olmadığını bilir diye düşünüyordum. Ama ciddi ciddi ermenilerin hepsi pislik, ermeni olan iyi olamaz gibi görenler çok fazla. Muson da aynı şekilde. birader ırkı bu diye adam pislik olacak değil ya. Sende rahibe tereasınn kurduğu bir ülkede yaşamıyorsun. Adamların şu anki hali içler acısı, azınlıkların yaptığı pislik yüzünden ülkeden kovuldular ve yolda intikam uğruna onlara saldıran da oldu, hastalıktan giden(Bunların çoğu bile bile, acıdan intikam uğruna yapılmıştır) oldu ve ölen ermenilerin çoğuunun olayla alakası bile yoktur. Adamlar ülkeden kovuldu, ve mutlu yaşadıkları osmanlı yerine zar zor ayakta kalan bir devlet kurdular.

Birader kim zararlı bu olaydan? Olayda biz haklıyız evet ama az empati lan, sırf aynı ırkımdan bir grup pislik yaptı diye benim suçum ne. Evet savaş döneminde en doğru karar diyebiliriz. Savaştan sonra peki? Olaylar bitince savaşı kazanınca biz yeni bir ülke kurduk. Sövsekte şu an eh işte güzel bir ülkemiz var. 3. dünya ülkeleri veya ermenistandan çok daha iyi durumdayız. Ermenilerin aldığı topraklar da ne verim var, ne ulaşım imkanı iyi diyebiliyoruz ne de yerleşim. Ermeniler ise bu kötü durumlarını yine gaza gelerek bize yüklediler ve yakın zamanda olan olayları yine biliyoruz. Bak bunu ben olayları az ujz götünden bilen biri olarak söyleyebiliyorum. Çünkü gözüm kararmamış geçmişe takılmamışım.

Öyle bir dönemdeyiz ki muspn veya ermeni hakaret sayılıyor. Alevi de öyle şu an kürt de öyle. İlkokulda matematik dahisi kürt arkadaşım vardı, kürt diye yaşadıklarını bilirim.
Resim
sisifos
Favori Manga: one piece
Favori Anime: one piece,hunter x hunter,fullmetal alchemist brotherhood,shingeki no kyojin,code geass,

sırf yabancı bir dilde hazırlanıp türkçe dublaj yapıldığı için bu belgesele inanmamı beklemeyin.orda konuşanların yarısından fazlası türk diğerleri de çoğu türk üniversitelerindeki akademisyen.belirli bi amaç için hazırlandığı çok belli. bağımsız değil bu belgesel(ttk kaynaklarını kanıt göstermesi söylenenin doğru olduğunu göstermez)

ermeniler kendilerini haklı göstermek için masum müslümanları öldürmüş ve böylece bunun intikamıyla kendi isyanlarını körüklemek istemişlerdir diyor belgeselde.bağımsız bir ermenistana giden her yol mübahtır kelimelerini insanların kafasına direk yerleştirmeye çalışıyor bu belgesel.sadece inanmak isteyen bir insan bu sözlere inanır.(ancak kendinden daha zayıf biriyle savaş sebebi yaratmak için böyle pis oyunlar oynanır(örnek:abdnin ikiz kule bahanesiyle afganistana girmesi ;türkiyede derin devletin 33 silahsız askerini ateşkes döneminde pkkye öldürtmesi;güncel olarak suriyeyle savaş için kendi toprağını bombalama planı))

ben kürdüm ve atalarımdan duyduğum kadarıyla belgeselde söylenin aksine ermenilerin kürtleri öldürmesi gibi bi durum yok. osmanlı kürtlere '10 ermeni öldüren cennete gidecektir' 'ermenileri öldürün' diye fetva çıkardıktan sonra kürtler ermenileri öldürmüştür.ve hamidiye alayları aracılığıyla ermeniler öldürülmüştür(hamidiye alayları=abdulhamitin kendi amaçları için silahlandırıp yetki verdiği kürtler(bugünün koruculuk sistemi gibi))

bugün ne kadar ermeni öldürülmüş bilemeyiz.bunun için ne türk kaynaklarına ne de ermeni kaynaklarına inanırım.ama türkler illa ki masum ermeni de öldürmüştür ermenileri bu topraklardan da sürmüştür(korkup kaçtılar diyo belgesel madem senin elin o kadar temiz niye kaçsınlar).tamamen ermeni şehirleri olan muş van gibi şehirler ermenilerden temizken mardin diyarbakır adana batman gibi şehirlerde sadece bir avuç ermeni kalmışken sütten çıkmış ak kaşık yapmayın osmanlıyı(ya da türkiyeyi)sadece techir dediğiniz sürgün başlıbaşına zulümdür.sadece bu konu ile ilgili değil.türk-yunan mübadelesiyle 3oo bin türk ve bir milyona yakın yunan milliyetçiliğin kurbanı ile topraklarından olmuştur.insan üstünde yaşadığı toprağın sahibidir kendi ulusunun malı değil

artık şu sözleri bırakmak lazım-bizim ülkemiz çok iyi-biz çok cesuruz-kahramanız-kimseye haksızlık yapmadık-kimseyi öldürmedik-sen kimsinki bize öyle diyon-kaynak göster-aslında iyi anlaşıyoduk amerikanın oyunları-rusyanın oyunları
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Türk'üm ata sporu olarak Ermeni öldürme mirasına devam ediyorum. Dedem anlatırdı Ermeni öldürmediğimiz günler yoktu diyor. Her gün güne Ermeni öldürmenin şevkiyle başlar güneş batana kadarda Ermeni avına çıkarlarmış. Gel zaman git zaman yasa çıkmış bunlar sürgün edilmiş. Hıncını alamayan dedem ve büyük amcalarım peşlerinden gitmiş. Oradada onları öldürmeye devam etmiş. İş artık hobiye dönmüş. Ermeni ruleti oynamaya başlamışlar. Onları halıya sarıp ardından tepeden aşağı yuvarlayıp halıdan çıkarıp çizgide yürütüyorlarmış yürüyemeyenleri öldürüyorlarmış. Sonra işte vakit geçmiş artık fazla Ermeni kalmamış. Ardından bahçede Ermeni beslemeye başlamış. Vakti gelincede kesime alıyormuş. Bunları niye yapıyorsun dediğimde. Osmanlı bize Ermeni öldürürsek cennete gideceğimizi söyledi bizde o yüzden yapıyoruz dedi.

Ben bizzat şahidim Ermeni soykırımı var. İnanmayanlara kaynak gösterebilirim.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Jiraiya-Sama yazdı:Türk'üm ata sporu olarak Ermeni öldürme mirasına devam ediyorum. Dedem anlatırdı Ermeni öldürmediğimiz günler yoktu diyor. Her gün güne Ermeni öldürmenin şevkiyle başlar güneş batana kadarda Ermeni avına çıkarlarmış. Gel zaman git zaman yasa çıkmış bunlar sürgün edilmiş. Hıncını alamayan dedem ve büyük amcalarım peşlerinden gitmiş. Oradada onları öldürmeye devam etmiş. İş artık hobiye dönmüş. Ermeni ruleti oynamaya başlamışlar. Onları halıya sarıp ardından tepeden aşağı yuvarlayıp halıdan çıkarıp çizgide yürütüyorlarmış yürüyemeyenleri öldürüyorlarmış. Sonra işte vakit geçmiş artık fazla Ermeni kalmamış. Ardından bahçede Ermeni beslemeye başlamış. Vakti gelincede kesime alıyormuş. Bunları niye yapıyorsun dediğimde. Osmanlı bize Ermeni öldürürsek cennete gideceğimizi söyledi bizde o yüzden yapıyoruz dedi.

Ben bizzat şahidim Ermeni soykırımı var. İnanmayanlara kaynak gösterebilirim.
:lol: İroni nedir neden yapılır. Örnek olarak ders kitaplarına girmeli bu yazı.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

“Salon” sayfasına dön