Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Ermenilerle İlgili Belgeler.

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Sizden rica ediyorum izleyin, bilgilerinizi geliştirin. Sözde sikko soykırım iddalarını yemeyin.

Ermeni İsyanı;
Çok güzel bir belgesel, lütfen zaman ayırıp izleyin.
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=LqITjkQhfHc[/BBvideo]

Bu konudaki tüm paylaşımlar belgelerle desteklenecektir, bu vidyoda olduğu gibi. Sizinde atacağınız şeyler belgelere dayansın.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Lanza Del Relampago
Favori Manga: One Piece,Berserk,Vagabond,Slam Dunk
Favori Anime: Bleach

İngiltedeyken bir çok ermeni arkadaşım oldu.Dış görünnüş olarak Türk'lere benziyolardı.Hatta benim için sen Ermeni'lere benziyorsun dediler.Bende ''hayır asıl siz bize benziyorsuuz çünkü biz 70 milyonuz siz ise 2 milyonsunuz'' dedim.

Bizim kafile 8 kişilikti 6'sı kızdı.Ermeniler 50'den fazlaydı.Ben kendimi hazırlıyordum.Herhangi bir şekilde laf atarlarsa tüm hepsine dalmaya hazırdım.Dayak yiyeceğimde aşikardı ve yinede hazırdım.Ancak onlar samimi yaklaşıp arkadaş oldular.Fotoğraf filan çekildik.Türkler Ermeniler kardeştir dediler :D Ben pek inanmadım samimiyetlerine ancak yinede herhangi bir tatsızlık yaşanmadı.Orospu Çocukları var aralarında ama hepsi kötü demek yanlış olur.

Dip Not:Belgeselde güzelmiş.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Lisedeyken tarih öğretmenim benzer şekilde anlatmıştı ama bu kadar detaya girmemişti. Gerçekten çok çok üzücü olaylar yaşandı. Olan masuma mazluma oluyor. Keşke videonun İtalyanca düblajı veya altyazısı olsaydı. Sadece İngilizcesini paylaşabildim Facebook'ta.
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

Yazmasam olmaz, ama belge koyamayacam,pcye gecince koyarim. Garabagi isgal etmeleri, Hocali soykirimi, kucukluklerinden hep cocuklarinin beyinlerine turkler senin dusmandir fikrini yeritmeleri - bunlar bana yeterli hepsine nefret etmem icin.Bir de yanilmiyorsam onlarin *ulkelerinde* hic bizim milletten adam yok, yani heryerde boyle duydum. Amabizlere bakin, gizli isimlerle falan heryeri doldurmuslar.bizdeki yasayan bazi ermeniler de korkularindan kendilerini sakliyolar, yanii ulkelerine donseler yasatmazlar fln diye o.O bir de baska ulkelerde niyeyse cok samimi gosteriyolar kendilerini de, ama inanmamak lazim zerre kdar. Bizimle de zamaninda cici-mici komsuydular, cok da iyi geciniyorlarmis bir de. Ortalik bir donunce hepsi 180derece donmus. Yani kendi islerine gelinceye kadarlar.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Valerie Boyer'e tecavüz etmem için 2 tane neden var artık.
Not: Mesaj sayım 888 oldu. Bir anlamı var mı acep. :evil:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

İçimden şunu yazmak geldi.
resim-video-fikra-paylasim-alani/mangat ... tml#p48217
ZeRull'dan arakladım ama çok güzel buldum yaptığı çalışmayı. Konunun açıldığı o kadar zaman oldu 4 cevap yazılmış ve 100 kere bakılmış. Mangalara animelere saatler harcayıp bir belgeseli izlemek ağır gelmiş.
Kullanıcı avatarı
Borga-X
Favori Manga: Şimdi hangi birini yazayım ?
Favori Anime: Naruto , Death Note, Claymore , Code Geass , Gintama , 07 Ghost , D-Gray Man , Bleach , Samurai Champloo , HxH , Code Breaker , SAO , Dragon Ball

İlk defa gördüm bu konuyu. Hatta yeni açılmış sandım. ''Mesaj sayım 888 olmuş'' deyince ''Allah Allah hangi ara 1000'in üstüne çıktı hemen'' dedim, tarihe bi baktım Ocak. İzliyorum şu an.
Güçsüzler herzaman sözlere tutunur. Ve güç için gücü elde edemeden ölürler. (Easley) Resim
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Yarın belgeseli izleyip öyle yorum yapayım dedim. Ama dayanamadım. Ermenilerde şimdi bir kuyruk acısı var 1071'den beri devletleri yok. Sürekli bizim otoritemiz altında yaşamış bir millet. Yaşadılarda öyle kötüde yaşamadılar yani anadoluda ticaret onların elindeydi.Zanaatkarlar filan neyse bunlar bir takım kışkırtmalara gelip yamuk yaptılar falan filan işte. Bir yandan üzülüyorum hallerine. Belgeseli izleyim öyle yazarım artık
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

http://www.yazete.com/soykirim-yasasi-i ... du/438442/
Yasa iptal olmuş la. Süper bir haberdi oldu bu benim için.
Kullanıcı avatarı
luke
Favori Manga: One Piece, Veritas, Naruto, D-Grayman, Beelzebub, Vagabond
Katekyo Hitman Reborn, Sun Ken Rock
Favori Anime: One Piece , Slam Dunk, Code Geass, Death Note

Aga iptal olsa ne olur olmasa ne olur sikko fransızlar oy ugruna yalakalık yapıyorlar tarihde soykırım yapldıgına dair belge yok.Hele hepiniz ermeniyiz diyen gösterilere katılan o.ç ları yokmu deliriyorum ve birde sözde ermeni soykırımı vardır deyip bu şekilde nobel kazanan en büyük o.ç olan orhan pamuka.

“Salon” sayfasına dön