Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Din (100 Mesaj Sınırı Vardır!)

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Kratos
Fırtına Gardiyanı
Fırtına Gardiyanı
Favori Manga: Legend of Maian, Witch Hunter, To-love-ru, To-love-ru Darkness, Popcorn Avatar, Onihime VS, Sora no Otoshimono
Favori Anime: Anime izlemem

Bizde adamına göre muamele var beyaz bıyık.

Ayrıca bu bir uyarıdır, bir daha saçmaladığını görürsem sınırsız pilot olursun. Haddini bil.
'

Resim

Vengeance shall be mine, like a god
And it shall consume me, like a slayer

Resim
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Derdiniz ne la gene...
Resim
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Senya yazdı:Derdiniz ne la gene...
Siteyi canlandırma çalışması. Baktık olmuyor burdan yürüyelim dedik.
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

Insanlar bir-birine bile saygi gostermiyor, siz inancimiza saygi gosterin diyosunuz. (Son 2-3sayfaya goz attim da, aklimda kalan kisim bu oldu.)
Cogunlugun kimseye saygisi ve ya tahammulu yok.
Kullanıcı avatarı
Aoi Sora
Favori Anime: Naruto

Tartışmanın bir dert olacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Aoi Sora yazdı:

Tartışmanın bir dert olacağını sanmıyorum.
Konu Dışı
Başlığı okudun mu? 100 mesaj sınırı yazıyor bak.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
unreal_tr
Coder
Coder
Favori Manga: One Piece, Sun Ken Rock, Kenichi
Favori Anime: One Piece, Full Metal Alchemist, Hellsing
İletişim:

Dinden rahatsız oluşum. Benim için insanlığın gelişimini engelliyor.
Resim
"Information is power. But like all power, There are those who want to keep it for themselves"
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Bu konuda cok yazdim ve okudum. Insani insan fikirleri ve nasil davrandigi yapar, degisken bir canliyiz. Degisiklige acik olmak insanligin ilerlemesinde ve gelismesinde buyuk rol oynamistir tarih boyunca. Suanda dunyada tiramisu, lahmacun ve patates kizartmasi mevcutsalar bunlar muhakkak insanlarin yenilikler denemesi sayesinde meydana gelmistir.
Aradan onca zaman gecti, forum oncesi de forum sirasi da forum sonrasi da din hakkinda uzun zaman kafa yordum. Bir cok fikir degisikligi gecirdim, insan tanidim ve ogrenebildigim kadar bilgi ogrendim bu zaman darciginda. Hiristiyan olsun, musluman olsun (cogunlukla forum arkadaslarim), ateist olsun bir cok insanla dertlerimi paylastim, akil aldim ve degisik bakis acilarindan bakmaya calistim hayatimda gelip gecenlere.
Uc ay kadar oncesinde kafamdaki son noktayi koyup dinden cikma karari aldim. Cok zor oldu, ozellikle olum sonrasi hayatin olmamasi kavrami ve hayatta deger verdigim herseyin bir sonu oldugu dusuncesi beni dinde tutan seylerden birkaciydi.
Kafamdaki soru isaretleri arttikca, din ile iliskim azaldikca artik sadece basagrisina donustu bu konu benim icin. En sonunda da kokten kesme karari aldim. Yillardir biriktirdigim kuskular, dinde ve ozellikle Islam'da bana celiskili gelen olaylar, beni inancimdan soguttular.
Hayatima yeni bir cizgi cektim. Hayatimin bu kisminda umarim eskisinden daha mutlu olurum, bunun icin de ugrasiyorum.
Din ne yazik ki bana aradigim seyi veremedi.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Uğur dinden çıkmak isteyen ama çıkamayan insanların asıl sorunu korkmaları. Çünkü bütün dinler sen daha konuşmayı öğrenirken seni cehennem veya benzeri büyük ve sonsuz acılar ile korkutur. Büyürken her daim önüne konulan bir korkudan kurtulmak kolay değil. Dinden çıktıktan sonra bile "acaba yanlış mı yapıyorum" düşüncesinin asıl nedeni de budur.

O yüzden eğer dinler 18 yaşında öğretilmeye başlansa dünyanın çok büyük bir bölümü inançsız olurdu. En azından semavi dinler bakımından.

Ben insanların inanma özgürlüğüne saygı duyarım ama söylemek isterim ki hayatımda verdiğim en doğru karar ateist olmaktı.

“Salon” sayfasına dön