Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Din (100 Mesaj Sınırı Vardır!)

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Concord yazdı:Ben insanları öldürün diyen bir dine saygı göstermem.
Hangi dinmiş o, öyle bir şey din olur mu zaten :ragecomic10.png:
Vatan millet savunması, meşru müdafaa ve kasten insan öldürenin öldürülmesini mi kastediyorsun. Bunlar insanlık gereği yapılmalı zaten, tüm dünyada da bu böyle.
Concord yazdı: Ben hırsızın elini kes diyen, 4 kadın al diyen
Tek eşlilik yasakmış yani, peygamberde 25 yıl tek eşliydi, bunun son 13 yılı peygamber olduktan sonra ki zaman...o dönemin ve savaş koşullarının bu çok eşlilikte payı büyük. Yani şimdi 4 kişiyle evlenmeye gerek yok, normal savaş hali dışında peygamberinde yaptığı gibi.

El kesme olayı ise muğlak, orada insanları hırsızlığa iten koşulların kesilmesinden bahsettiğini savunan kesimde var. Yoksa aç bir insanın, hırsızlık yapmasından dolayı elinin kesilmesi mantıklı mı, o insanı engelli yaparak açlığa ve işsizliğe iyice mahkum edersin.

Kişide hastalık olmuş çalmak, bu kişiye uygulanması mantıklı mı...gözetim altında tutarsın.

Akla ve mantığa uymayan şey, islamada uymaz. Boşuna Anıl ve Barış dini demiyorlar.

Tabii millet hadislerin ve üfürkçülerin dediklerinin peşinden giderseler, daha çok düdüklenirler. Hemde o çok kıymet verdikleri dinlerini hiç ederler...
Concord
Favori Anime: ..

@barış

Şimdi ancak ve ancak savunmaysa savaş meşrudur diye bir söz vardır. Araplar yılar boyunca islamı savaşla yaydığına göre Hz. Muhammeden sonra gelen herkesi müslüman saymıyoruz o zaman sonuçta barış dini.

Ee abasiler dönemi?
Sorarım islam sayesinde mi abasiler dönemi iyi geçti ilim merkezi oldu abasiler? Ben böyle şeyleri okurken izlandalı bir tarihçi gibi okurum ki biraz olaya yabancı olayım. Basbaya yeni bir düşünce akımı, çinden gelen ilim, türklerin kültürü adam ediyor arapları. He islama yorun istiyorsanız ben islamın sonucunu emevi gören biriyim.
Moğolar yıktıktan sonra ne oluyor peki?

Savaş dönemi ayetleri mi olur evrensel bir kitapta yapmayın etmeyin. Hz. ebubekir gerizekalı mı? Kitap haline getirirken he bu savaş dönemi geçerliydi artık buna gerek yok deseydi o zaman. Yada Hz. Muhammedin özel hayatıyla ilgili ayetlere de gerek yok.

Modern kanuna uyuyor mu bu kutsal kitap?
Hayır, o zaman modern bir kitap değildir, günümüzün gerisindedir, reform gelmese yok olmaya mahkumdur. İncilde de var bu saçma ayetlerden ama hiçbirini takan yok.Dini fransa ingiltere gibi ülkeler sömürü aracı olarak kulanıyor zaten, dine çok soğuk bakıyor modern ülkeler. Fransa gibi yerlerde kliselerin gereksiz görülenlerin kapatılmasının nedeni de bu. Danimarka gibi yerlerde kiliseye gelen yok diye tamamen kapatılması düşünülüyor. İşte avrupa dine böyle bakarken bana burda el kesme çok eşliliğin savunması yapılıyor komik.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Bende diyorum bu din konusu niye kaç gündür yukarıda duruyor.
Biri Concord arkadaşı kurtarsın artık.
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Daha tartışmaya başlamadan hakaret, küfür eden eleman ve sağdan soldan duyma bilgilerle dinleri eleştiren elemanla dini tartışmak... Sonra tartışma boşa deyince suç bizde oluyor.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Din, Siyaset, Zevkler ve Renkler hakkında tartışmayacan. Hiç kimse haklı veya haksız olmuyor zaten, kendini parçaladığın ile kalırsın, Pİ sayısı gibi uzar gider bu tartışamalar :ragecomic24.png:
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mangaturk'teki saygı kavramı; Ben sizin ananızamı küfrettim orospu çocukları. :ragecomic01.png:
Kullanıcı avatarı
unreal_tr
Coder
Coder
Favori Manga: One Piece, Sun Ken Rock, Kenichi
Favori Anime: One Piece, Full Metal Alchemist, Hellsing
İletişim:

Bu ne bicim konu. Allahsizligi yayma kursusu nerede ?

Hemen bi tarafimizdan birsey uyduralim ve ona diyelim ki "onun varligini kimsenin akli almaz"

Allah benim. Varligimi akliniz almaz.
Resim
"Information is power. But like all power, There are those who want to keep it for themselves"
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Bence White insanoğlunu evrimde bir sonraki adıma taşıyacak kişi. Onla tartışırken biri bir gün çok değişik şeyler bulacak.
Kullanıcı avatarı
Kratos
Fırtına Gardiyanı
Fırtına Gardiyanı
Favori Manga: Legend of Maian, Witch Hunter, To-love-ru, To-love-ru Darkness, Popcorn Avatar, Onihime VS, Sora no Otoshimono
Favori Anime: Anime izlemem

WhiteMoustache yazdı:Yazdıklarınızı bir bir okuyup aydınlandım, çok teşekkürler @Concord, @İchibuugin panpalarım. Artık gelecekte ölümsüzlük ilacı bulup tüm insanlığa katkım olması için çalışacağım :silly: Zaman Makinesi çalışmalarına da başladım, hadi hayırlısı :lol:
► Spoiler Göster
@Krotost Üzülme, bir gün senide ciddiye alan olur :whistle:
Hahahaah
Hahahahahahah
Hahahahahahahahahahah

Ulan at yarra sen önce hangi "de" ayrı yazılır, hangisi bitişiktir onu bi öğren. O kadar yazı yazdık, oku. Gerçi okumak da cahilliği alır, senin eşeklik baki :/
'

Resim

Vengeance shall be mine, like a god
And it shall consume me, like a slayer

Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Akşama Kratos ve Moustache,
Resim[

“Salon” sayfasına dön