Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Beslediğiniz Hayvanlar Ve Fotoğraflarınız

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Annesiz geçirmeleri çok zor.Hatta benim dönem ödevim bu.Annesi ölmüş yavru kedileri nasıl hayatta tutarız diye :)
Gelmezse götür acilen zor zamanlar onlar için.
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Leffwn yazdı:
Diabolus Ipsum Amans yazdı::'( anneleri bi süre sonra genelde geri dönerdi. Biraz bekleyeydiniz. Veteriner bulduysan ne güzel. Aferim kardeşim, senin gibi duyarlı insanlara ihtiyacımız var.
Bahçede kutuda duruyorlar. 1-2 saat sonra anneleri gelmezse götüreceğim.
İzle onları, biraz yemek, peynir türü şeyler bırak, anneleri gelirse yesin, ama başka kedilere dikkat et. Erkek kedi gelirse öldürür yavruları. Sürekli izle, eğer gelmezse götür, dikkat et kedi ya da köpek gelip öldürmesin. İyi haberlerini bekliyorum.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Leffwn
Favori Manga: Gintama, Feng Shen Ji, Sun ken rock, Vagabond, Berserk, Hajime no ippo, Toriko, Slam Dunk
Favori Anime: GinTama, Great Teacher Onizuka, One Outs,Jojo's Bizarre Adventure, Rainbow, Fma:Brotherhood, Tengen Toppa Gurren Lagann, Steins;Gate, Hajime no İppo, Hunter x Hunter 2011, Ergo proxy

Diabolus Ipsum Amans yazdı:
Leffwn yazdı:
Diabolus Ipsum Amans yazdı::'( anneleri bi süre sonra genelde geri dönerdi. Biraz bekleyeydiniz. Veteriner bulduysan ne güzel. Aferim kardeşim, senin gibi duyarlı insanlara ihtiyacımız var.
Bahçede kutuda duruyorlar. 1-2 saat sonra anneleri gelmezse götüreceğim.
İzle onları, biraz yemek, peynir türü şeyler bırak, anneleri gelirse yesin, ama başka kedilere dikkat et. Erkek kedi gelirse öldürür yavruları. Sürekli izle, eğer gelmezse götür, dikkat et kedi ya da köpek gelip öldürmesin. İyi haberlerini bekliyorum.
Veteriner kapalı olduğundan götüremedim şuan şırınga ile beslemeye çalışacağım.

Edit: Birisi diğerlerinden daha iyi besledim ve garaja gidip geri koydum, belki kedilerin annesi geri döner.

Kedilerden 2'sini annesi alıp götürmüş.
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Su an son durum ne bu konuda bilmiyorum ama annelerinin terk ettiğine emin olduğum 4 kedi yavrusu almıştım. 1 tanesi öldü ne yazık ki :( Ama diğer 3 ünü cok sağlıklı bir şekilde büyütmeyi başardım :)) Onlar ve kendim adına çok mutluyum . Eğer yapabileceğim birşey olursa bana yazabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Şuan evde o kategoride Ağabeyim ve Kardeşim var bir görseniz o kaday tatlılay ki yeysin yeysin :X , şaka bir yana çocukken kuşu ölenlerdenim :dry: huzur içinde yatsın Tak Tak (Tak Tak helvasını çok severim çocukken annemin memleketi Sinoptan az gelmezdi öyle bir bağlantı kurdum ve kuşumun adını Tak Tak koydum) ölüşü kısa ve öz bakımsızlıktan öldü. Daha sonra 1 erkek 1 dişi Civciv aldım Yumurta(dişi) Limon(erkek) temiz bir arkadaşlık kurdular, daha sonraları bu arkadaşlık mutlu bir izdivaca ve 2 çocuğa vesile oldu, Civcivlerimi çok severdim ( gerçeği Yumurta ve Limon artık erişkin bir tavuk ile horozdu) her şey çok iyi gidiyordu ta ki o kara güne kadar o mutlu zamanlarımızın korkunç bir kayba gebe olduğunu bilmiyordum, Civcivleri eşelenmeleri için serbest bırakırdım her gün, 8-9 yaşlarında olmama rağmen kumdan güzel bir alan yapmıştım su içmek ve tuvalete girmek için zemin kata indim,(3 Katlıdır bloğumuz) geri geldiğimde Limonun cansız bedeni ile karşılaştım sadece bu değil, Yumurta ortalıkta yoktu Atmaca saldırısına uğramış olmalıydı çocukları Kırpık (evet Susam Sokağından esinlendim) ve Kurabiye (O kadar şirindi ki Canavar koyamadım sonuna) aşağı düşmüş ölmüşlerdi :( dikkatsizlik.11 yaşında 2 Japon balığı aldım, Edi ile Büdü ikisi de erkekti öyle söylemiştim amcaya, onları izlemek hoşuma giderdi onlar ile uzun süre geçirdim, Edi bir gün hareketsiz duruyordu öldüğünü anladım üzgün bir şekilde suyun dışına çıkarttım, bahçeye gömmekti amacım ancak 2-3 dk sonra Ediyi evde mutfak masasında unuttuğumu fark ettim almaya gittim ve hafif hafif kıpraştığını fark ettim suya attım yüzdü, 2-3 gün sonra ikisi birlikte öldü. :(
En son Portgas D Ace tarafından 26 Ağu 2014 03:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Bu Tablo var ya, Bu tablo Ne kadar şerefsiz, ne kadar karaktersiz, ne kadar vicdansız olunabilir sorularının hepsinin birden yanıtı. İçi kaldırmayacaklar bakmasın zira ben ağladım.
► Spoiler Göster

Hemen bahçenin içinde balkonumuzun altında olan boşluğa alttan biraz yer açarak, klübe tarzı bir şey yapmak niyetindeyim, kapılı havalandırmalı Annem ve Babam sadece bunu kabul ettiler. Maşallah bana 2 dk da çözdüm dün olayı, buradaki yorumları okuyunca tekrar hayvan beslemeye niyetlendim. Kedi veya Köpek beslemek niyetindeyim.

Köpek İse ;
Golden
► Spoiler Göster
veya
Sibirya Kurdu
► Spoiler Göster
Kedi İse

Birman
► Spoiler Göster
veya
Van
► Spoiler Göster
En son bu Dördü kaldı ama karar veremedim yardımcı olursanız hayvan bakımından anlayan arkadaşlar sevinirim.
En son Portgas D Ace tarafından 26 Ağu 2014 03:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Kediler hakkında çok bilgili değilimdir ancak köpekler hakkında diyebileceğim... Çok farklı iki karakterde köpek seçmişsin hocam.. Ama çok güzeller elbette..

Bahçen ve imkanın varsa köpek al kendine bahçede kedi zor canı sıkılır kaçar gider uğraş dur sonra :laugh: Hem kedi hem köpek besliyorum yani ama imkanım varsa ben her zaman köpek tercih ederim B)

Golden'da Sibirya'da işçi köpeklerdir..Biri başta su egzersizleri(suda yüzme,suya atlama gibi) olmak üzere her türlü yakala-getir oyunları da dahil bir çok egzersize ihtiyaç duyan bir tür bu bahsettiği golden...İnsanların sandığı aksine iyi huylu çocuk köpeği olduğu kadar aslında atlet bir köpektir..

Sibirya ise eğitilmesi asla bir Golden kadar kolay olamayacak çok özgür ruhlu bir karaktere sahiptir... Sbirya da uzun koşu ve yürüyüş ve çekme, itme egzersizlerinin köpeğidir... Spitz türü köpeklerin (Alaskan Malamute, Husky, Kangal, Akita vs vs) hepsi zor eğitimli ama insanlarla çok iyi ilişkiler kuran iri ve çok geniş alanlarda yürüyüşü seven köpeklerdir..

Bu egzersizleri bu türlere sağlayabilir misin ? İkisi de iri türler beslenme sorun olur mu adi mama ile iki tane uzun kürkü olan köpek beslemek istemezsin :laugh: Her yer kıl ve koku olur..

Her gün dediğim şekilde en az 1.30 saat özellikle 8 ay-6 yaş aralığında egzersiz ve tempolu yürüyüş isterler.... Bir de sıcak memlekette yaşıyorsan iki tür içinde extra önlemler alman gerekebilir ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

JiraiyaFlash yazdı:Kediler hakkında çok bilgili değilimdir ancak köpekler hakkında diyebileceğim... Çok farklı iki karakterde köpek seçmişsin hocam.. Ama çok güzeller elbette..

Bahçen ve imkanın varsa köpek al kendine bahçede kedi zor canı sıkılır kaçar gider uğraş dur sonra :laugh: Hem kedi hem köpek besliyorum yani ama imkanım varsa ben her zaman köpek tercih ederim B)

Golden'da Sibirya'da işçi köpeklerdir..Biri başta su egzersizleri(suda yüzme,suya atlama gibi) olmak üzere her türlü yakala-getir oyunları da dahil bir çok egzersize ihtiyaç duyan bir tür bu bahsettiği golden...İnsanların sandığı aksine iyi huylu çocuk köpeği olduğu kadar aslında atlet bir köpektir..

Sibirya ise eğitilmesi asla bir Golden kadar kolay olamayacak çok özgür ruhlu bir karaktere sahiptir... Sbirya da uzun koşu ve yürüyüş ve çekme, itme egzersizlerinin köpeğidir... Spitz türü köpeklerin (Alaskan Malamute, Husky, Kangal, Akita vs vs) hepsi zor eğitimli ama insanlarla çok iyi ilişkiler kuran iri ve çok geniş alanlarda yürüyüşü seven köpeklerdir..

Bu egzersizleri bu türlere sağlayabilir misin ? İkisi de iri türler beslenme sorun olur mu adi mama ile iki tane uzun kürkü olan köpek beslemek istemezsin :laugh: Her yer kıl ve koku olur..

Her gün dediğim şekilde en az 1.30 saat özellikle 8 ay-6 yaş aralığında egzersiz ve tempolu yürüyüş isterler.... Bir de sıcak memlekette yaşıyorsan iki tür içinde extra önlemler alman gerekebilir ;)
Öncelikle teşekkür ederim, Sibirya zaten çocukluğumdan beri hoşuma gider bahçede dediğim gibi üstten 1.50 Metre Kadar endende 4-5 kadar bir yer yapıyorum Sorun değil Bahçe büyük değil ama oyun oynayacak alan var 2-3 sokak ötede Park var orada da oynatırım sorun değil yani zaten böyle şeyler için de beslemek istiyorum teşekkür ederim.
Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
faro
Favori Manga: Naruto , Basilisk , Samurai 7 , Blade Of Immortal
Favori Anime: Naruto ve Basilisk

Bitane Kedim var ismi Dapal :lol: cok utangactir kendisi resimini eklemedim :side: :side:
Resim

Dokunmadan da aşık olurdun belki?
Dokunmadan da sevemez miydin beni?

► Spoiler Göster
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Ben beslemiyorum ama doğal ortamda görünce dayanamadım fotoğrafını çektim. Ne tatlı şey yav. :blush:
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim

“Salon” sayfasına dön