Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

ABD'de Silahlı Katliam

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

ABD'nin Las Vegas kentinde yapılan Route 91 isimli müzik festivaline silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının ünlü Mandalay Bay Hotel'in 32.katından kalabalığın üzerine ateş açıldığı aktarılırken, Las Vegas polisi en az 58 kişinin hayatını kaybettiği, 50'den fazla kişinin de yaralandığını açıkladı.

Olayda ölü sayısını artmasından endişe ediliyor.

SALDIRIDA EN AZ 100 MERMİ KULLANILDI

Olaya ait sosyal medyada yayınlanan videoda çok sayıda ağır silahla ateş açıldığı sesi duyuluyor. Saldırıda en az 100 merminin kullanıldığı bildirildi.

TRUMP'TAN İLK AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump, saldırının ardından Twitter hesabından açıklamada bulundu. Trump, "Las Vegas'taki korkunç saldırının kurbanlarına ve ailelerine en içten taziyelerimi ve sevgimi sunuyorum. Tanrı sizi korusun!" dedi.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Las Vegas Şerifi Joseph Lombardo, olayı gerçekleştiren saldırganın herhangi bir terör örgütüne bağlı olmadığını düşündüğünü açıkladı.

Otelin 29. katından sonrasını boşaltan polisin saldırganı vurarak öldürdüğüne işaret eden Lombardo, saldırganın bölge sakini olduğuna kaydetti. Lombardo, "Saldırganın tek başına hareket ettiğini düşünüyoruz. Yalnız kurt dediğimiz saldırgan türünden olduğunu sanıyoruz" diye konuştu.

SALDIRGANIN ADI AÇIKLANDI

Las Vegas'taki saldırıyı 64 yaşındaki Stephen Paddock'un gerçekleştirdiği açıklandı. Saldırganın Asya kökenli olduğu tahmin edilen arkadaşı Marilou Danley'in yakalandığı ifade edildi.

SALDIRGAN İNTİHAR ETTİ

Las Vegas Şerifi, Las Vegas saldırganı Puddock'un polis odaya gelmeden önce kendini öldürdüğünü ve yanında 10'dan fazla silah bulunduğunu söyledi.

Saldırıyı gerçekleştiren Stephen Paddock

Polisin yakaladığı Marilou Danley

LAS VEGAS HAVALİMANINDA UÇUŞLAR DURDURULDU

Las Vegas havalimanına iniş yapacak ve buradan yapılacak uçuşların durdurulduğu duyuruldu. McCarran Uluslararası Havalimanı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "LASairport'a ve buradan yapılacak uçuşlar, Las Vegas Strip'teki silahlı saldırı olayının üzerine geçici süreliğine durduruldu" denildi.

Kaynak
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

64 yaşında kafayı yiyeceğime umarım daha erken yaşta ölürüm.
Acaba kafasında ne kurdu da onca insanı öldürdü.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Dünya'ya ismini duyulmak unutulmamak için bile yapmış olabilir. Beni motive eden şeyler olmasa bu ülkede aynısını bende yapardım.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

redstak yazdı: 02 Eki 2017 18:44 Dünya'ya ismini duyulmak unutulmamak için bile yapmış olabilir. Beni motive eden şeyler olmasa bu ülkede aynısını bende yapardım.
Resim
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

ABD kadar çöp ülke yok. Kuduruk rednecklerle liboş SJWler birbirlerini gebertse de bi kafamız rahatlasa amk.

inb4 "Amerikanın bulduğu XXX olmasa YYY yapamazdın" comments
casio on a plastic beach
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 07 Şub 2018 22:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
redstak

Anka24 yazdı: 02 Eki 2017 19:32
redstak yazdı: 02 Eki 2017 18:44 Dünya'ya ismini duyulmak unutulmamak için bile yapmış olabilir. Beni motive eden şeyler olmasa bu ülkede aynısını bende yapardım.
Resim
Komik bir şey görmedim ben memnunsun galiba şuanki durumdan?
Kullanıcı avatarı
Anka24

redstak yazdı: 03 Eki 2017 15:48 Komik bir şey görmedim ben memnunsun galiba şuanki durumdan?
Alakası bile yok.
redstak yazdı: 03 Eki 2017 15:48 "Beni motive eden şeyler olmasa bu ülkede aynısını bende yapardım."
Kullanıcı avatarı
redstak

Anka24 yazdı: 03 Eki 2017 16:15
redstak yazdı: 03 Eki 2017 15:48 Komik bir şey görmedim ben memnunsun galiba şuanki durumdan?
Alakası bile yok.
redstak yazdı: 03 Eki 2017 15:48 "Beni motive eden şeyler olmasa bu ülkede aynısını bende yapardım."
evet motive etmeyen şey olsa yaşamak gibi bir isteğimde olmazdı benim herke sizin gibi düz yaşayıp bazı şeyleri kabul etmiyor. Sizin yapamayacağınız şeyler yüzünden başkalarına laf etmeyin.
Kullanıcı avatarı
Anka24

Gidip eline silah alıp bir çatıdan rasgele insanları vurmamak düz yaşamak mı oluyor? O insanların hayatları var.

“Güncel Haberler” sayfasına dön