Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Meral Akşener'in Genel Başkanlığı Bırakması

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Evet beyler, haberimiz bu. İyi Parti'de olağanüstü kurultay kararı alınıyor ve Meral Akşener aday olmayacağını açıklıyor.

Resim

Ne sikim iş la bu?
En son Outlaw tarafından 23 Tem 2018 11:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Niye GG olsun ki ? Zaten kendisi demişti kazanamazsa bırakacağını. Alışkın değiliz koltuğa yapışmayan kişilere. Neyse bakalım İYİ parti neler yapacak.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Ryuuma yazdı: 23 Tem 2018 11:11 Niye GG olsun ki ? Zaten kendisi demişti kazanamazsa bırakacağını. Alışkın değiliz koltuğa yapışmayan kişilere. Neyse bakalım İYİ parti neler yapacak.
Başlık rahatsız ettiyse düzenleyebilirsin.

Nereden bakarsan bak mantıklı değil. Akşener'in iyi bir oy potansiyeli vardı ve şu an partisindeki kimse onun kadar etki yaratamayacak. Bariz bir şeyler dönmüş.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

Yok niye rahatsız etsin. Sadece GG bir durum yok çünkü kendi açıklaması vardı. O yüzden beklenen bir şeydi bence. Akşaner'in evet bence de iyi bir oy potansiyeli vardı ama yapamadılar kafadakilerini şimdi yeni bir şeyler deneyecekler gibi. Bakalım görecez başarı olacaklar mı.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Açıklamasının olduğundan haberdar değildim. Öyleyse daha farklı olabilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Türkiye'ye güzel bir örnek olur inşAllah. Yeni kurulduktan sonra %10 civarında oy alması başarılıydı elbette ama partinin kendisi başarısız bulması gerekir çünkü beklentileri -daha doğrusu hepimizin beklentisi- daha fazlaydı. Umarım parti açısından iyi olur. Değişiklikler iyidir, koltuğa yapışmayanların olduğu bir ülke görmek isteriz hepimiz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Tulpar-Byakugan yazdı: 23 Tem 2018 12:51 Türkiye'ye güzel bir örnek olur inşAllah. Yeni kurulduktan sonra %10 civarında oy alması başarılıydı elbette ama partinin kendisi başarısız bulması gerekir çünkü beklentileri -daha doğrusu hepimizin beklentisi- daha fazlaydı. Umarım parti açısından iyi olur. Değişiklikler iyidir, koltuğa yapışmayanların olduğu bir ülke görmek isteriz hepimiz.
Bence anlamsız bir karar ancak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifası çok daha yerinde olurdu.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Taktir ettim.
Concord
Favori Anime: ..

Açıkçası ben taktir etmedim. Evet sözünde durması güzel bir harekette zaten kendisinin kazanamayacağı çok net bir gerçekti. 10 yılı da olsa yine kazanamayacaktı. %10 aldığı oy bile bir mucizeydi, yıllardır siyasette olan kendisi de bunun farkında, elinde yüzlerce ayrı anket var. Yani kazanamazsam bırakırım sözü falan verdi olarak görmüyorum bunu, seçim sonrası bırakıyorum demekle aynı şeyi demiş oluyor çünkü.

Gösterişli bir pes ediş tebrik ediyorum. Kimsede ona bırakmayacak mısın ha, sözünü tut diye zorlamadı. Neyse umarım iyi partinin adını seçerkenki vizyonsuzluğunu, orda burada çıkıp ben gençleri destekleyeceğim sözünü gerçekleştirir. Kurultayda genç biri çıkar ve onu arkadan besler. Bunu yaparsa o zaman desteklerim. Çünkü tek gerçekçi tutması gereken sözü buydu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

Merak Akşener zaten oy potansiyeli en yüksek parti kurucusu olabileceği için başa geldi. %10 bir mucize filan değildi daha da yüksek alabilirlerdi eğer bir kaç hata yapmasalardı. Şimdi yeni bir isim deneyecekler. Ben Akşener'in partiyi komple bıraktığını da düşünmüyorum zaten. Bence güzel bir hamle. Başta taze isimler göstermek ve denemek.

Keşke Kemal bey CHP içinde asarım keserim yapacağına biraz örnek alsa.

Not: Birde şunu belirtmek isterim. Burada İYİ parti güzellemesi yapmak değil amacım çünkü hiç bir partiye tam anlamı ile güvenmem, her zaman yarın kazık atacaklarmış gibi düşünürüm. Siyaset bu. Ertesi sabah kimin ne halt yediği belli olmuyor sonuçta.

“Güncel Haberler” sayfasına dön