Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Meral Akşener'in Genel Başkanlığı Bırakması

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

İyi Parti'nin oy oranı %15 falandı zaten. MHP'nin oylarının manipüle edildiği çok açık. İnternetede bir kaç video düşmüştü bununla ilgili. Adam dizmiş önüne 10-15 tane seçim kağıdını CB'de Erdoğan'a basıyor MV'de MHP'ye basıyor katlayıp götürüyor. :D
Concord
Favori Anime: ..

Bütün büyük anketler iyi parti %10u zar zor geçiyordu arkadaşlar, lütfen %15 gibi saçma oranlar söylemeyelim.

Meral akşener ince açıklanmadan önce %20lere kadar çıkıyordu çünkü oyları mhpden değil chpden alıyordu. Muhalif kesimini sesi ince olunca otomatik olarak hayata chpye oy vermem diyen ülkenin sağ kesimi aynı zamanda erdoğandan bıkmış olan bu kesim akşenere verdi. Bu kesimde 10 yılda uğraşsan %20lere varan oy oranlarını alamazsın, komik olmaya gerek yok.
https://tr.sputniknews.com/turkiye/2018 ... rrem-ince/
Ki bu son ankette değil. Önceki seçimlerin anketlerine de bakabilirsin doğru bildiği anketleri bile var.

Oylar manipüle edildi vesayre bırakalım bunu, her seçim 5 milyon tane video düşüyor böyle, chp yıllardır aynı şekilde ağladı bu sene de ağlayanlara iyi parti geldi, hoş geldi. Chpnin oylarının manipüle edildiğine dair video sayısı 5 milyonsa akşenerin videosu 3dür zaten, böyle saçma bir iddaa atmaya gerek yok.

Kılıçdaroğlu yanlış yapıyor diye, aksini yapan herkesi doğru görmek, kıyas yaparak doğruyu yanlışı söylemek bu ülkenin siyasetinde temel hatalardan biri zaten. Bu yüzden her anti durumunda, tuzlukla koşuyor millet zaten.

İstediğiniz anketi açıp bakın, %2-3 hata payını bile zor yapan(ne hikmetse bu seçim %5i geçti) sonara falan bakın. İlk turda akşenere temele oy verenlerin nerdeyse yarısı ne hikmetse ince 2. tura kaldığında erdoğana veriyor.Niye yapıyor peki bunu? Basit bu ülkenin çoğu miliyetçidir, akpnin oylarının yarısıda yine bu miliyetçi kesim tarafından verilir. Bunu ülkücülerin merkezi olan gazide okuyan biri olarak yazıyorum bu arada, akşenercilerin ve mhplilerin alayının kafa yapısını bizzat merkezinde gördüm,tartıştım. Küçüklüğümden beridirde yine mphinin büyük merkezleri altındağ,mamak gibi yerlerde okul okudum. İstanbulda zeytinburnu seyitnizamda büyüdüm. Ve bildim bileli bu mhpli kesim akpye verir. Bu seçimde gördüğünüz o mhp oyu, asıl mhp oyu bile değil merak etmeyin. Mhpliler sadece mhpye verse tek başına iktidar olurdu zaten.

Bu ülkede de ilginçtir kendi partisine oy vermeyen tek parti mhpdir. Gördüğüm en sağlam miliyetçisi de akşenere vericem diye geziniyordu zaten. Onlarda 2. aşamaya ince kalırsa oyumu erdoğana veririm diye açık açık beyan ediyordu. Ki bu delikanlısı %90ı delikanlı olmadığı için 2. aşamaya gelince düşünürüz benim oyum her türlü akşener diye takılıyordu.

Neyse fazla uzatmak istemiyorum, mangatürkte mhp hakkında ne yazdıysa tutan biri olarak şimdi ne yazsam boşuna. Devlet bahçeli akpnin yanında yer alacak dediğimde, dediğim sözü tekrarlayacağım, bu ülkenin en tehlikeli partisi mhpdir. Aslada adam olmayacak kitle ülkücülerdir. Bu kitle kadar başa gelen sağ partilerden ağlayan sonrada gidip yine dinci sağ partilere oy veren başka kitle yoktur.

Ayrı not: Akşeneri kötülemek değil amacım, milliyetçi kesimden ilk defa düzgün bir siyasetçi görüldü bence, kendi ülkücü kesmini oda yeni keşfediyor diye düşünüyorum. Çünkü gördüğüm en akıllısı bile olaylar olduktan sonra anlamıyor durumu. Çünkü yanlışın fikrin temelinde olduğunu bilmiyorlar. Akşener de böyle biri %15-%20yi görmesi çok zor bir insan. Oylarının yarısıda chpden geldi anlayın şunu artık. Ülkücü kesime baraj altı kalmasın denildi mhp, onlarda erdoğana vermeyelim bütün oyları diye birazda kendi partilerine verme kararı almışlar. Mhpnin o oyuna daha şaşırın siz.(ha nerden biliyorum böyle denildiğini, gaziye gelin açık açık söylüyor reisler :laugh: )

Göklerden gelen edit: Zor tuttum kendimi ama dayanamadım, mtde bile videolar var ha oylar basılıyor vs diye argüman atıp %5-10 oy oynatıran kitleden varmış, neden burada siyaset tartışılmaz gösterdiği için teşekkür ederim arkadaşa :D 20 yıldır o videolar var,, youtube yakında ayrı kategori açacak onlar için, illumunati videoları gibi birşey onlar. İlerde güzel komedi malzemesi olacak.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

"Kılıçdaroğlu yanlış yapıyor diye, aksini yapan herkesi doğru görmek, kıyas yaparak doğruyu yanlışı söylemek bu ülkenin siyasetinde temel hatalardan biri zaten. Bu yüzden her anti durumunda, tuzlukla koşuyor millet zaten. "

Ben böyle mi dedim ? Sizin niye böyle bir huyunuz var arkadaş her konuda ? İnsanlar bir cümlesini alıp alakasız şekilde bir yerlere çekmeler filan?

Ayrıca gene ben şurda büyüdüm böyle ortamdaydım o yüzden geneli biliyorum kafası ne zaman bitacek Concord sende ? Hadi bakalım benim gördüğüm milliyetçilerin ve MHP'lilerin çoğuda Akşenere ve kalırsa 2. turda İnce'ye vereceklerini söylüyorlardı. Ne yapalım şimdi ? Benim ki mi genel seninki mi ?

Kurtulun bu kafalardan. Yoksa yobaz dediğiniz kesimden farkınız kalmıyor.

"milliyetçi kesimden ilk defa düzgün bir siyasetçi görüldü bence" lafı bile ne kadar yobaz düşündüğünün bir kanıtı bu konularda.

Fakat beni şaşırtmıyor senin bu yobaz ve kendini beğenmiş tavırların. Eskiden de vardı. Şimdi devam ediyor.
Concord
Favori Anime: ..

@ryuuma
Bu kendimi beğenmişlikle alakalı bir durum değil, yıllar önce devlet bahçeli hakkında dediklerimin doğru çıkması hala sana yetmiyorsa bilemeyeceğim. İstediğin yerde bulun, yıllar önce önce ülkücü kesmin merkezinde ki insanlarla konuşuyordum şimdi gazide okuyorum, adamlarla aynı masada eğitim görüyorum. Kafaları aynı, dedikleri aynı. en basiti anketlerden bile belliydi kafaları.

Bu ülkenin koministi de, ülkücüsü de kandırılmış bireylerin soyunun devamıdır al bunuda babası direk olarak işin merkezinde bulunmuş öncülerden biri olarak yazıyorum. Ki zaten içinde bulunan bir insan soyadımı bile duyduğunda eskileri biliyorsa, ona göre konuşması gerekirdi ama neyse gerek yok bunlarıda yazınca kendini üstün gören egoist ben oluyorum.(bir forumada uzun uzun yazacak değilim bunları)

İstediğin kadar öyle böyle de, 5 yıldır aynı şeyleri yazıyorum,bir kere bile hatta yapmadım mhp ve ülkücüler hakkında, sağolsunlar o merkez ülkü ocaklarında reisler ne diyorsa cidden o oluyor. Bende gelip buraya size yazarak bilgilendirmeye çalışarak hatta yapıyorum zaten. Bu kafada devam edin, karşınızda ki özgüvenli yazınca, yobaz ve kendini bilmiş diyin. Karşıdaki kanıtlarla ve belgelerle konuşunca ama o belgede ki bilmemne yerinde yazan kadın öyle böyleymiş deyin. Ad hominem yapmaya devam sana da yakışan bu zaten.

Devlet bahçeli hdp ile birleşmem ben diye söylenirkende, akpye yaraşır devlet bahçeli dediğimde sınırsız banlamıştın, istersen yine banla umrumda değil. Siyasette hele benim gibi nefret ede ede merkezinde büyümüş biri olarak, istersen yobaz de bizat reislerden duyduğuma aynı masada başlarıyla konuşmama inanırım gidip senin çevrene değil. Anketlerde delikanlı gibi söyleyenlerin zaten sonucunu gösteriyordu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

Özgüvenli biri değilsin. Özgüvenin ne olduğunu bildiğinden de şüpheliyim. Bu aynı düşündüklerini söylemekten korkmayan ile boşboğaz arasında ki fark gibi.

Şu mesajında bile ne kadar yobazca düşündüğün görülüyor ve hala argümanların ben şurada okuyorum şurada büyüdüm tarzında. Eskiden de böle yapıyordun değişmemiş.

Gene diyorum bu ülkede ki bir ideolojik kesimi eleştirmek ayrı bir şey iki tane örneği o kesimden herkese gömmek ayrı.

Sen ne yazık ki bu ülkede bir çok örneği olan, belli bir kalıbın dışında düşünemeyen, yobaz, sığ düşünceli ve bütün bunların sonucu olarak da korkak birisin. Korkaklığın ezberinin dışına çıkamayan bu yüzden tartışmayı sadece o ezber sınrında tutmaya çalışan bir birey olduğundan kaynaklı. Az önce Kemal bey örneğinde yaptığın gibi.

Yok şurada okuyorum burada büyüdüm diye yaklaşık iki milyon insanın nereye oy verdiğini iddia ettin. Bu kendini beğenmişliktir işte.

Not: "Devlet bahçeli hdp ile birleşmem ben diye söylenirkende, akpye yaraşır devlet bahçeli dediğimde sınırsız banlamıştın," işte az önce dediğim şey. Sanki seni bu cümlen yüzünden banlamışım gibi söylüyorsun öyle olmadığını bildiğin halde. Korkaksın dediğimde olay buydu.

İkinci not : "Bende gelip buraya size yazarak bilgilendirmeye çalışarak hatta yapıyorum zaten" evet arkadaşım cidden hiç kendini beğenmiş değilsin.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Sırf Akşener için İYİ partiye oy atmıştım. Akşener olmadan değersiz.

Yine de çeşke kalsaydı. Ablaaaa.

​Bu arada değinmeden geçemeyeceğim, Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Bahçeli hepsi aynı. Çöp. Meral Akşener'in gramı olamazlar, onursuzlar.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı

@Anka24

Dostum bence hiç bir siyasetçiye bu kadar bel bağlama derim. Özellikle Türkiye'de.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Bu çıkan haberlerden sonra İyi Partili vatandaşlar evinin önüne gitmiş hanım ablanın.

@Anka

Hasan Dof-Tsunade klanlığın bitti şimdi de Akşener klanı mı oluyon? :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Outlaw yazdı: 23 Tem 2018 18:27 Bu çıkan haberlerden sonra İyi Partili vatandaşlar evinin önüne gitmiş hanım ablanın.

@Anka

Gibi :P
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Anka24 yazdı: 23 Tem 2018 18:29
Outlaw yazdı: 23 Tem 2018 18:27 Bu çıkan haberlerden sonra İyi Partili vatandaşlar evinin önüne gitmiş hanım ablanın.

@Anka

Gibi :P
Luffy-Katakuri > Dof.

WB>>> Tsunade.

Tşk. :cheer:

Benim gözlemlediğim kadarıyla çoğu insan Akşener'in kararından memnun değil, ki bence mantıklı bir karar da değil. Çünkü Akşener epey destek görmüştü.
Resim

“Güncel Haberler” sayfasına dön