Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

SSD ve Hard Disk Önerileri

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Arkadaşlar hem bireysel hem de çalışma hayatımda yaşadığım tecrübelerimle SSD ve Hard Disk önerisi yapacağım.

SSD: Samsung EVO/PRO 840 veya Sandisk Extreme şu an için en iyileri gözüküyor. Özellikle Sansung EVO alıp da pişman olanını hiç duymadığımı belirtirim. 3 yıl garantisi var.
Sandisk Extreme ise 10 yıl garanti ve yüksek performans sunuyor. Fakat fiyatı da ona göre bir nebze pahalı.
Bunların dışında Corsair GS, olmadı LS de daha uygun fiyatlı bir alternatiftir, ama sıkıntı verme oranları biraz daha yüksektir. Bana sorun çıkarmayacak, hızlı, uzun süre dayanıklı kalacak bir şey istiyorum diyorsanız Samsung seçin derim.

Hard Disk: Piyasada depolama yapmak için çok hard disk var. Fakat dayanıklılık, uzun ömür ve performansa baktığımızda en iyisnin 5 yıllık garantisiyle Western Digital Black 1TB olduğunu söylemeliyim. Hem kendi kullanımlarımdan, hem de test sonuçlarından en iyi 1TB HDD budur diyebilirim. Fakat 500GB ve 2TB WD'ler nedense çok daha fazla hata veriyorlar. Ayrıca WD Green de çok sık arızalanıyor. Red'ler yeni olmasına rağmen şahsen bir sıkıntısını görmedim.
1TB bana yetmez diyorsanız o zaman en dayanıklı ve uzun ömürlü olarak Hitachi(HGST) öneririm. Bkz: http://www.extremetech.com/extreme/1750 ... ard-drives
Ayrıca önermem, ama 2. el Hard Disk alıyorsanız Samsung veya Hitachi almanızı yine şiddetle tavsiye ederim. Özellikle Seagate'den uzak durmanız tavsiye olunur.

NOT:
Zamanında ismi lazım değil, ülkenin en büyük bilgisayar/elektronik mağazalarından birinden sıfır bir SSD almıştık ve bilgisayara taktığımızda içinde Win 7 kurulu olduğunu şaşırarak fark etmiştik. Geri götürdüğümüzde hemen değiştirmişlerdi. Aldığınız hard diskin gerçekten sıfır olup olmadığını kontrol etmek içinse sistem yüklemeden veya yedeklemelerinizi atmadan önce bir Disk Kurtarma programıyla yeni SSD/Hard Disk'inizi taramanızı öneririm. Easyus Recovery Wizard programıyla tarama yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
rocker_tr
Favori Manga: Buyuden, Naruto, OP, Hajime no Ippo, Kenichi
Favori Anime: Naruto, OP, Hajime no Ippo, Kenichi

Corsair hakkında birşey diyemem. OCZ 90gb'ım vardı. Sorun yarattı vatana verdim. Servisi kapatmışlar 240 TL paramı iade ettiler. 20 TL daha koyup 260 TL ye Samsung evo 120gb aldım. Oldukça memnunum ama artık programların aşırı yer tutması nedeniyle yer sorunu oluyor. 240 gb almanı tavsiye ederim. 10 yıl ciddi bir süre scandisk eğer 10 sene dayanır servisi kapanmaz diye düşünüyorsan oldukça uygun olabilir.

HDD olarak ben intellipower kullanıyorum sistem kurulu olmadığı için depolamada oldukça memnunum.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

2 Tb Seagate ve 3 Tb Toshiba harici hard diskler var (2TB'a yakın Anime arşivini yedekliyorum her ihtimale karşı). 1 yıldır seagate'de sorun yok, 7-8 aydır da Toshiba'da hiçbir sorun olmadan devam ediyorum.

Düşürmeye, darbelere, fazla ısınmaya ve tozlanmaya karşı önlem alın, birde harici adaptörlü olsun hiç sorun çıkmaz.

Not = 2 TB seagate harici hard disk'i, anime arşivim ile satabilirim almak isteyen olursa. Çünkü 5 TB almayı düşünüyorum yetmiyor film, şarkı v.b. olunca...
En son Baryshx tarafından 02 Tem 2015 06:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
kahramanil
Favori Manga: one piece Berserk
Favori Anime: full metal archemist one piece death note rurouni kenshin

Ben de wd 1 TB HDD kullanıyorum 3.5 senedir bana misin demedi.Ama yetmiyor tabi uygun fiyatlı bulsam almayı düşünüyorum 1 TB falan.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön