Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Genel Laptop Önerisi

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Grimoire Slayer
Favori Manga: Beelzebub
Favori Anime: Death Note

1000$(2200-2300tl) bütçem var beni en azından üniversite bitene kadar götürcek bi laptop istiyorum.Oyun oynarım ama laptopu alış amacım oyun oynamak değil öyle en son çıkan oyunu oynatsın diye bir derdim yok.Yinede dota2 cod filan oynamayı planlıyorum laptopta ona göre bir laptop önerirseniz çok makbule geçer.
Yani özetle günün koşullarına göre fena olmayan, ortalama oyunları oynayabileceğim bir laptop istiyorum.
Marka olarak asus veya lenovo düşünüyorum ama başka markalara da açığım.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
TrafalgarLuffy
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Merhaba arkadaşlar hiçbir oyunu adama akıllı açmayan, Microsoft Office gibi programlarda bile kasan emektar laptopu gömmeye karar verdim. Kendime yeni bir laptop oynamayı düşünüyorum. 2 parça oyun oynamama izin versin bir de hızlı bir şekilde çalışsın yeter. Freedos ile gelmesi daha iyi olur bence. Çünkü ya Linux kuracağım aldığım makinaya ya da elimdeki lisansı kullanacağım.

Araştırma sonucunda bunu buldum:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus- ... 06334.html (Özellikleri iyi. Freedos olmadığı için eklemeyecektim ama tasarımı hoşuma gitti)

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus- ... 08775.html (Ekran kartı iyi ama Ram miktarı az geldi)

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus- ... 70120.html (Tam istediğim gibi ama fiyatı biraz fazla)

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus- ... 69428.html (Uygun fiyat ve iyi özellikler. Ama Haswell olmadığı için gözümde biraz düştü. Gerçekten haswell mimarisi pil tasarrufu konusunda o kadar iyi mi yoksa Intel mi şişiriyor?)

Hangisini önerirsiniz?

Neden sadece Asus koydun diyenler için tasarımları hoşuma gidiyor. Diğerleri çok kaba geliyor bana.
Kullanıcı avatarı
SoraDeshizoku
Favori Manga: Naruto
Fairy Tail
One Piece
Bleach
D-Gray Man
Hellsing
Full metal alchemist
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden
Full metal alchemist
Fairy Tail
One Piece
Hellsing
Death Note
Bleach
D-Gray Man
Hal
Hayao Miyazaki yapımı olan herşey :)
Death Note
Ao No Exorcist Movie(Sadece filmi)

Bende almayı düşünüyorum aynen senin aradığım fiyatlarda ve özelliklerde bir şeyler ve 5 aydır haşırneşir oldum bu konularla pc mühendisleriyle görüştüm vs. edindiğim izlenimlere bakarak gösterdiğin pcler bence boş yere çok para vermek ve az özelliğe sahip olmak oluyor benim aldığım karar Lenovo z510 oldu hem Ekran kartı Senin gösterdiklerinden daha performanslı ayrıca Lenovo Z510 4200M işlemci modeli gösterdiklerin ise 4200U işlemci modelli olay şu ki 4200U uzun pil ömrü vs. gibi şeylerde kullanışlı ama oyun,müzik vs. gibi şeylerde kullanışlı değil, 4200M işlemci ise performans için çok uygun (sakın uzun pil ömrü felan bunda yok sanma) Bence Z510 8GB modeli en uygundur keza forumlarda göz gezdirirsen ben hiç bir negatif eleştiri göremedim...[Ayrıca i7 işlemci modele o kadar para döküp 2.0 GHz hız hiç akıllaca değil ayrıca Ekran kartıda felç bence onun yerine i5 işlemcili iyi performans veren bir model al zaten i7 çıkınca o kadarda beklentileri karşıladığı söylenemez aşırı bir farkı yok yani]
“Dün merdivenleri çıkarken orada olmayan bir adamla karşılaştım. Bugün de orada değildi. Keşke dedim. Keşke gitse...”
fan-klupler/mayuri-kurotsuchi-fc-t12173.html [Mayuri Kurotsuchi FC]
Duygu Barnasoğlu ile Fransızca Dersleri gelin sizde katılın; fransizca-f135/
Resim
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

İstanbul Bilişim'den uzak durum. İndirimdeyken Vatan'dan alın, Mediamarkt'a gidin.
İstanbul Bilişim'den zamanında bir Freedos laptop almıştım, ertesi günü geri götürdüm driver konusunda sıkıntısı olduğu için. Normalde bir çok yer 1 hafta içinde ürünü bozmadan götürürsen geri alıyor. Ama bunlar almayı geçtim bir de "Driverlarını araştırıp öyle alsaydın" dediler, küfür etmedikleri kaldı bir tek. Çok seviyesiz kültürsüz kişilerden oluşan bir yer. 3-5 kuruş için böylelerinin ağız kokusunu çekmeye değmez. Ölü Pixel'li bir ürün alırsınız, başka bir şey olur değiştiremezsiniz. Ürünlerinin garantilerinden de şüpheliyim.
Kullanıcı avatarı
TrafalgarLuffy
Favori Manga: One Piece

İstanbul Bilişim denen siteyle daha önce sorun yaşamıştım. Bana 1250 TL'ye hiçbir halta yaramayan bir laptop sattılar. Laptop ihtiyacım olmuştu bir model görmüştüm stokta yok yazıyordu aradım bende bana bir model sattılar daha ucuz ama daha iyi diyerek. Sattıkları şey ise Gta San Andreas gibi oyunu düşük ayarlarda kasarak oynatıyordu. GTS 150M yazıyordu ama içinden Intel HD Graphics çıktı(1.nesil hemde) . Optimus falan demeyin her türlü şeyi yaptım kesinlikle içinde tek ekran kartı var. Ardından araştırdım kısaca ve hiçbir yerde Nvidia kart var yazmıyordu. İade etmeye kalktım kabul etmediler. Aklıma gelen ilk site olduğundan oraya baktım. O bilgisayarı bayağı ucuz bir fiyata birine kakalayıp maddi sıkıntı çektiğim dönemde daha iyi bir şey aldım.(Bunda da Intel kart var ama idare ediyor) Artık maddi sıkıntım kalmadı ama yine de bütçemi 1.750 TL gibi bir parayla sınırlı tutuyorum. Gerçi artık mecburi olark alacağım çünkü HDD'de fiziksel hata oluşmuş okumuyor Bios'ta görünüyor Windows başlatılıyor ama orada kalıyor.Kurulumda disk hatası veriyor aşağıdaki gibi:

Resim

Ve harddiski sökünce siyah lekeler gördüm şu gri parçada:(resim pek iyi çıkmadı)

Resim

Şu an taşınabilir harddiskime Linux kurup idare ediyorum. Yeni harddisk almak ta istemediğimden en kısa sürede alacağım. Lenovo'ya da bakacağım şimdi. Kararsız kaldıklarımı konuya yazarım.
Kullanıcı avatarı
FJ Laxus
Favori Manga: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin ,
Favori Anime: Fairy Tail , Naruto , One Piece , Bleach , Death Note , Kaichou Wa Maid-Sama , Katekyo Hitman Reborn , Shingeki no Kyojin , Kuroko no Basket

-Laptop konusu degil ama ekipmanlarini soracagim

-Logitech Gaming Mouse Serisinden G500 Almayi dusunuyorum siz ne dusunuyirsunuz alayim mi? almayayim mi ?
Resim

-STOP ME, IF YOU CAN!
Kullanıcı avatarı
Maugrim
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Deadman Wonderland, Mirai Nikki, Code Geass

En fazla 2000 tl'ye çıkabilirim bana en yüksek görüntülerde bile iyi fps verecek bir laptop tavsiye eder misiniz ? Beni uzun yıllar idare edebilecek güçlü bişiler
I was dead until the moment I met you. I was a powerless corpse pretending to be alive. Living without power, without the ability to change my course, was bound to a slow death.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
İletişim:

Maugrim yazdı:En fazla 2000 tl'ye çıkabilirim bana en yüksek görüntülerde bile iyi fps verecek bir laptop tavsiye eder misiniz ? Beni uzun yıllar idare edebilecek güçlü bişiler
Yarın akşam yazarım sana kardeşim.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
unreal_tr
Coder
Coder
Favori Manga: One Piece, Sun Ken Rock, Kenichi
Favori Anime: One Piece, Full Metal Alchemist, Hellsing
İletişim:

lenovo z510 ve üzerindeki modellerine bakın.
Resim
"Information is power. But like all power, There are those who want to keep it for themselves"
Kullanıcı avatarı
Leffwn
Favori Manga: Gintama, Feng Shen Ji, Sun ken rock, Vagabond, Berserk, Hajime no ippo, Toriko, Slam Dunk
Favori Anime: GinTama, Great Teacher Onizuka, One Outs,Jojo's Bizarre Adventure, Rainbow, Fma:Brotherhood, Tengen Toppa Gurren Lagann, Steins;Gate, Hajime no İppo, Hunter x Hunter 2011, Ergo proxy

http://www.teknosa.com/urunler/12503275 ... r-notebook iyi midir alayım mı? Bu fiyatta daha iyisi var diyorsanız linkini atabilir misin?
Resim
► Spoiler Göster

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön