Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Genel Laptop Önerisi

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Alma nedeniniz oyun ise,dizüstüne para vermeyin. Kasa toplayın bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Toshiba al kardo. Bende de var 4 yıldır canavar gibi kullanıyorum sıkıntı yaşamadım daha. Format bile atmadım :lol:
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Toshibanın eski kalitesinde olduğunu düşünmüyorum :/ Artı f/p olarak bence pek sitabil değil.

Bunun için ne dersiniz?
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Balmung Fusalion
Favori Anime: gintama

http://www.monsternotebook.com.tr/abra/ ... AohR8P8HAQ

Ben de bunu düşünüyorum ama V1.6 da alabilirim.
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Todomeda yazdı:Toshibanın eski kalitesinde olduğunu düşünmüyorum :/ Artı f/p olarak bence pek sitabil değil.

Bunun için ne dersiniz?
Modelin 2. el piyasasi ile pek bir şey bilmiyorum ama o model iyidir. İşlemciye yüklenecek bir uygulama kullanmıyorsan ACER VN7-571G'nin 8 gb ramli modeline de bakabilirsin. Yada o o modelin bir üst modeli olarak fiyat bulabilirsen Asus n551jw'ye bakabilirsin, Attığın ROG modeli ile aynı.

Edit : Acer'ı ben kullanıyorum.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
wadef
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter, One piece, Doraemon

Todomeda yazdı:Toshibanın eski kalitesinde olduğunu düşünmüyorum :/ Artı f/p olarak bence pek sitabil değil.

Bunun için ne dersiniz?
Ban biraz pahali geldi 2. el olmasindan dolayi.

Bu bilgisayarin yari fiyatina daha uygun bir bilgisayar alabilirsin diye dusunuyorum. Soyle ki, yaklasik 4 ay once aldigim ve kullandigim bilgisayarim bu ozelliklere cok yakin ve toplamda 1.400 tl ye felan geldi. Tabi japonyada oldugum icin ve ucu oldugunu dusunursem(turkiyedeki durumunu bilmiyorum daha ucuzda olabilir turkiyede) bana cok uygun geldi.

islemciyi i7 almak yerine yaklasik performansinda olan i5 5200U aldim ve ekran kartida bu linkteki bilgisayara yakin olan intel hd graphics 4600 4GB aldim. Ayrica 4 gb de ram var ve yukseltebilirsin. Normalde bilgisayar 1200 tl idi yaklasik 230 tl ye 250 gb ssd alip taktim ve su an performansi cok iyi. Hatta son ayda photoshopta proje yaptim ve benim baya isimi gordu.

Leptopun tek dezavantaji denebilecek kismi Lenova olmasi. Aslinda benim bir onyargim yok bu konuda ve memnunumda ama Cin mensei li olmasi ve tasarimi cok takmamasi yuzunden insanlar pek guvenemiyorlar. Ama son zamanlarda fiyat performans acisindan populer olmaya basladi.
Kullanıcı avatarı
Todomeda

@Balmung Fusalion
Dostum bende monster çok düşündüm halada düşünüyorum ama sıfır monsteri direk o şekilde almak istemem, istemiyorumda,
Neden dersen özelleştirmek istersem(atıyorum ıps ekran) fiyat otomatikman artıyor ve bütçemi aşıyor,

@teddybear01
Valla attığım laptobun sıfırı pcdepoda ortalama 3 bin lira. Teknosada falan 3.5 üstü, Adamın yanında verdiği mousede cabası yani. 2. el piyasasıda üç aşağı beş yukarı aynı. Yani bu hediyeleri ile biraz daha önde,
Benim aklımı karıştıran tek şey 4. nesil bir işlemciye sahip olması ama i7 olması bunu biraz gözardı etmemi sağlıyor. Kaldıki kullandığım laptopta 2. nesil lel :d

Çok öyle işlemciyi yoracak programlar kullanacağımı sanmıyorum, Mühendiler yada tasarımcımlar kadar. Ancak e-wievi, matlap, spss tarzı paket programlar.

Acer 2 bin tl altı bandında en kafama yatan marka aslında ama sağlamlık olarak şüpheliyim ondanda :d Artı bimekste 3 bin lira gibi bi fiyata satılan modeline baktım makina durduğu yerde yanıyordu. :D Yinede araştırırım dediğin modelleri :) Asusun o modelinede kesin bakmişimdır ama tekrar bi bakayım.

@wadef
Şimde şöyle söyleyeyim hocam, benim bütçem 2.5 dolaylarında hani çok kastırır bir süre aç gezersem az bi miktar üzerinede çıkabilirim. Neden 2. el bakıyorsun dersen çünkü benim fiyat aralığımda alabileceğem en iyi laptop bu ve ben bu cihazın o paraya değmeyeceğini düşünüyorum açıkçası ama hiç olmadı döneceğim yer yine bu makine.

Valla sana japonyada 1400e gelen alet bana muhtelen 3 bine falan gelir zira amerikada 800 dolar olan asus rog ürünleri burada 3 binden başlıyor :)
4 senedir lenevo kullanıyorum ve açıkçası hiç mi hiç istemiyorum. Tercihim Asus-Msi-Monster belki dell yönünde.

Yorumlarınız için ayrıca teşekkürler:) :)
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Todomeda yazdı:
@teddybear01
Valla attığım laptobun sıfırı pcdepoda ortalama 3 bin lira. Teknosada falan 3.5 üstü, Adamın yanında verdiği mousede cabası yani. 2. el piyasasıda üç aşağı beş yukarı aynı. Yani bu hediyeleri ile biraz daha önde,
Benim aklımı karıştıran tek şey 4. nesil bir işlemciye sahip olması ama i7 olması bunu biraz gözardı etmemi sağlıyor. Kaldıki kullandığım laptopta 2. nesil lel :d

Çok öyle işlemciyi yoracak programlar kullanacağımı sanmıyorum, Mühendiler yada tasarımcımlar kadar. Ancak e-wievi, matlap, spss tarzı paket programlar.

Acer 2 bin tl altı bandında en kafama yatan marka aslında ama sağlamlık olarak şüpheliyim ondanda :d Artı bimekste 3 bin lira gibi bi fiyata satılan modeline baktım makina durduğu yerde yanıyordu. :D Yinede araştırırım dediğin modelleri :) Asusun o modelinede kesin bakmişimdır ama tekrar bi bakayım.
[/i]
4. nesillerle şu anki nesil arasında çok büyük bir fark yok ki zaten iki nesilin i5 modelleri de zaten laptoplar için günlük işleri kaldırabilecke durumda.

Benim attığım model ısınma konusunda Asuslara göre benim deneyim ettiğim kadarıyla daha iyi, içinde i5 5200 U var, performansı daha düşük ama voltaj değeri i7'lerin 3'de 1 i kadar. Ben şu ana kadar ısınma yüzünden bir problem yaşamadım. Sağlamlık konusunda ise; aldıktan bir iki ay sonra yaklaşık omuz hizamdan ince padding li bir çanta ile düştü. Ekranın sağ üst köşesinde, kasanın sağ alt köşesinde hafif eğrilme oldu. Şu an hala öyle kullanıyorum, pek belli olmuyor. Çalışma konusunda ise sorun olmadı.

Edit: Bu arada;
performans olarak N551Jw>N550jk>571G şeklinde
N551Jw ile diğerleirnin arasında ekran kartı farkı var. N550 ile 571G arasında işlemci farkı var.
taşınabilirlik ve pil süresi olarak ise tam tersi.
Ekran kalitesi olarak ise 3'üde IPS ama IPS panelin kalitesi olarak iki Asus daha önde.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Todomeda

Hepsi iyi hoşta 5400 rpm nedir aga ya :D Hayvan gibi laptop yapmışsın yakışmış mı hiç .d

edit: asusun n modellerinin tümü 2400-2800 bandı arasında değişiyor, Bizimkinin artısı mouse hediyesi.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
es diferente a la tuya

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön