Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Genel Laptop Önerisi

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

ken-chan yazdı:
Jiraiya-Sama yazdı:15000 bütçem var masaüstü toplamak istiyorum. Tavsiyelere yardımlara açığım lole başlayacağım. Ona göre bi sistem verirseniz iyi olur.
Lol'ü tost makinesinde bile oynarsın.Gereksinim isteyen bir oyun değil.5-6 yıllık masaüstü pc lerde laptoplarda oynuyor millet :laugh:
12 senelik Asus'uyla oynayabiliyor arkadaşım Lol'ü. :lol:
Kullanıcı avatarı
Vishnu no Aotenjou
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach

Oyun oynamak için laptop alıp bu iğrenç fakir laptobumdan kurtulmak istiyorum. 3000-3500 civarı bir bütçem var. Laptoplar hakkında bilgim yok, monster marka almayı düşünüyorum ne dersiniz? Almayı düşündüğüm laptop: Monster Tulpar T7 v3.2.1
Tavsiye ettiğiniz başka laptop var mı?
Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
wadef
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter, One piece, Doraemon

Yeni bilgisayar alacaklara tavsiyem SSD olan veya uyumlu olan bilgisayar almalaridir. SSD uyumluysa sonradan da takabilirsiniz ama garantiliyse garantide buyuk ihtimal sorun cikar. Ama eger toplayacaksaniz uyumlu olani alip takarsiniz daha ucuza gelir. SSd kullandiginizda bilgisayarin hizinda acayip bir artis oluyor. Bunun yaninda oyun oynayacaklar icin ekran karti olmassa olmaz Nvidia lar baya is goruyor. Son olarak ta tabi ki olmassa olmaz islemciler. Islemcinin hizi onemli bence yani i7 i5 olmasindan daha ziyade hizi onemli. Ornegin 3 yil dualcore2 kullandim cok hizliydi sonra i3 kullandim cok yavasti cunku aralarinda hiz farki vardi. Ozellikle tasarim programlanma tarzi seyler icin islemci cok gerekli oluyor.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Gençler 2800e kadar tavsiye istiyorum. Şimdilik benim listemde bu 3ü var.
Aynı fiyata 2. el monster Msı falan bulmak mümkün ama bir kısmı nakit bir kısmı peşin olacağından almak zor.
Sizce bunlardan birisini mi almalıyım? (hp'den yana bi önyargım var ama iki modelin arasında duruyor. Hatta ekran olarak 1 adım önde.)

Asus k555ub i5

k555ub i7

Hp Star Wars se
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Ashura
Favori Manga: Naruto, Akame ga Kill, One Piece, Bleach, Toriko, Fairy Tail
Favori Anime: Death Note, Bleach

Abi kurun masaüstünü bakın keyfinize gaming laptoplar aşırı pahalı ve ömürleri kısa.
Resim
Kullanıcı avatarı
Todomeda

Haklısın dostum ama öğrenci olunca laptoba ne zaman ihtiyacın olacağını bilemiyorsun. (Sunum oluyor, proje oluyor vs..)
Artı aynı sebeple yarın bir gün okul biterse onu denizliden kayseriye götürmesi var. O yüzden önceliğim laptop yönünde.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
wadef
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter, One piece, Doraemon

Todomeda yazdı:Gençler 2800e kadar tavsiye istiyorum. Şimdilik benim listemde bu 3ü var.
Aynı fiyata 2. el monster Msı falan bulmak mümkün ama bir kısmı nakit bir kısmı peşin olacağından almak zor.
Sizce bunlardan birisini mi almalıyım? (hp'den yana bi önyargım var ama iki modelin arasında duruyor. Hatta ekran olarak 1 adım önde.)

Asus k555ub i5

k555ub i7

Hp Star Wars se
i7 olan bir tik onde duruyor ama arada 650tl ye yakn fark var. Bence islemciler arasindaki fark 650 tl yapmaz. Yani intel i5 6200U senin fazlasiyla isini gorecektir. I5 leri karsilastirirsak ozellik olarak pek bir farklari yok ama hp nin cozunurlugu fazla gozukuyor ve aradada 200tl fark var. Bana kalirsa asusu alirim.

Butun bunlardan onemlisi de harddisk. Kullanan varsa bilir SSD harddisk bilgisayari gercekten ucuruyor. Yani 1500 tlik bir bilgisayarin hizi kendinden cok yuksek ozellikli ama SDD si olmayan bir bilgisayar gibi oluyor. Ben japonyada lenovanin i5 5600U ve intel 4gb ekran kartli bir pc aldim ve yanindada yaklasik 250 tl ye samsung 250gb sdd aldim ve gelir gelmez harddiskini degistirdim ve gerekten farki direk farkettim. Bu yuzden o iki i5 arasindaki farkla SDD almani oneririm. Turkiye de fiyatlar nasil bilmiyorum. Belki alirken SDD eklettirebilirsin.Bence 500tl kadar buna butce ayir.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

1700 TL'ye Toshiba alın özellikler aynı yanına bide SSD kart alın gömün gidin beyler. Ne uğraşıyosunuz Monster,Asus falan. :lol:
Kullanıcı avatarı
Todomeda

Asus Rog

Ne diyosunuz gençler?
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Todomeda yazdı:Asus Rog

Ne diyosunuz gençler?
Çok iyi, ama fiyatın o kadar ucuz olması, telefonu vermemiş olması, ilk satışı olması filan düşündürücü.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön