Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Genel Laptop Önerisi

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Z.K
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Selam arkadaşlar, bazı yorumlarda 1,500-2.000TL'ye beni uzun süre idare edebilecek iyi bir laptop arıyorum diyen arkadaşlar gördüm, onlar için şunu demek istiyorum bir oyuncu laptopu 3,500TL'den falan başlar ( adam akıllı iyi bir laptop ). Şimdi, 1,500TL'lik bir laptop giriş seviyesi laptop olur. Laptop çok ısınır ve belirli bir süreden sonra oyundaki performansı düşer( heleki bu yaz aylarında....). Laptop alma zorunluluğu olmayan arkadaşlar 1,500-2.000TL'ye çok daha iyi masaüstü bilgisayarlar toplayabilir ( alacağı performans çok daha iyi olur). Yani demek istediğim düşük bütçede laptop pişmanlıktır ( oyuncular için).
Laptop alacak arkadaşlar için bir önerim olacak birde, ekran kartı ve ramin fazla olmasına kanmayın kesinlikle. Günümüzde oyun için 8GB üstü ram lüksden başka bir şey değildir(4GB ram bile oyun bir çok oyun için yeterlidir). Ekran kartı 3-4 gb görüp o ekran kartınında çok iyi olduğunu düşünmeyin. Piyasada 4gb olup 250tl ye satılan ama bir işe yaramayan bir sürü ekran kartı dolu. i7 olsun bizim olsun düşüncesi ile yola çıkmayın, gördüğümüz i7 işlemcilerin bir çoğu göz boyamadır bazı i7'ler i3 ve i5 kadar performans bile vermez. Çekirdek performansına turbo core'da verdiği Mhz'ye bakın. Laptopun en büyük düşmanı ısıdır. En az ısınan markaları seçmeyi tercih edin. Ekran kartlarında 2-3 gb yazınca sevinmeyin hemen önce bir ekran kartının detaylarına bakın. Mesela kaç bit? Gpu ve Memory clocklara bakın. Kaç shaders olduğuna transistör sayısına bakın. Belki işinize yarar diye bir kaç şey yazdım, iyi forumlar.
Resim
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Oyun için alacaksan 500 daha koy bunu al.
http://www.monsternotebook.com.tr/urun_ ... 68mKfl_vEx

2300e çohoş bi msi vardı ama bulamadım, bunu buldum.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Gobal

Arkadaşlar 2500 liraya bir laptop önerisi istiyorum.Oyun pes falan oynarım knight pvp falan belki.Bilgisayar mühendisliği okuycam bu arada,öneriyi ona göre yaparsınız sevinirim.
Lenova Z710 f/p iyi göründü bana fikirlerinizi bekliyorum iyi günler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Öneri: http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y5 ... 5-notebook

Ekran kartı fena değil, 128 bit ama hem yeni nesil hem de gtx.
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

En fazla limitim 2500. Şöyle rahat oyun oynayabileceğim 3-4 sene götürecek bir laptop düşünüyorum.
Monster'ın 2500 ve Msi'nin o civardaki fiyatlarına baktım bana onlar uygun geldi monster&msi arasında kaldım veya başka bir tercih olursa onlarıda almayı düşünürüm. Önerilere açığım.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Monster al, alanlar gayet memnun.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Grimoire Slayer
Favori Manga: Beelzebub
Favori Anime: Death Note

Monsterın pc sinin perfomansı kadar firmanın performansıda takdire şayan.Müşteri memnuniyetini 1.planda tutuyorlar.Herhangi bir problem olduğunda çok çabuk geri dönüş veriyorlar gerek yazılımsal gerek donanımsal problem olsun.Ayrıca pc yi aldınız diyelim 3-5 sene sonra modeli eskiyince gönderiyorsunuz istanbula hafıza kartı şu kadar olusun rami şu kadar olsun bilmem kaç çekirdekli olsun diyorsunuz normalden daha ucuza eski pcnizi son model yapıp gönderiyorlar.
Ben pc yi şipariş ettiğimde kargonun geldiği sabah bir firma yetkilisi beni cep telefonumdan arayıp teslimati sorunsuz alıp almadığımı herhangi problem olup olmadığını sormuştu.Ne yalan söylim çok hoşuma gitmişti özel hissetmiştim kendimi :laugh: .
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Grimoire Slayer yazdı:Monsterın pc sinin perfomansı kadar firmanın performansıda takdire şayan.Müşteri memnuniyetini 1.planda tutuyorlar.Herhangi bir problem olduğunda çok çabuk geri dönüş veriyorlar gerek yazılımsal gerek donanımsal problem olsun.Ayrıca pc yi aldınız diyelim 3-5 sene sonra modeli eskiyince gönderiyorsunuz istanbula hafıza kartı şu kadar olusun rami şu kadar olsun bilmem kaç çekirdekli olsun diyorsunuz normalden daha ucuza eski pcnizi son model yapıp gönderiyorlar.
Ben pc yi şipariş ettiğimde kargonun geldiği sabah bir firma yetkilisi beni cep telefonumdan arayıp teslimati sorunsuz alıp almadığımı herhangi problem olup olmadığını sormuştu.Ne yalan söylim çok hoşuma gitmişti özel hissetmiştim kendimi :laugh: .
Sen hangi modeli aldın hacı ? Anladığım kadarıyla şuan memnunsun. 2500 tl verebilirim onada işte A5 V1.1.2 alabiliyorum veya A7 sini.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Jiraiya-Sama yazdı:
Grimoire Slayer yazdı:Monsterın pc sinin perfomansı kadar firmanın performansıda takdire şayan.Müşteri memnuniyetini 1.planda tutuyorlar.Herhangi bir problem olduğunda çok çabuk geri dönüş veriyorlar gerek yazılımsal gerek donanımsal problem olsun.Ayrıca pc yi aldınız diyelim 3-5 sene sonra modeli eskiyince gönderiyorsunuz istanbula hafıza kartı şu kadar olusun rami şu kadar olsun bilmem kaç çekirdekli olsun diyorsunuz normalden daha ucuza eski pcnizi son model yapıp gönderiyorlar.
Sen hangi modeli aldın hacı ? Anladığım kadarıyla şuan memnunsun. 2500 tl verebilirim onada işte A5 V1.1.2 alabiliyorum veya A7 sini.
Bende şuan abra a5 v2.1.1 var. Monster hem müşteri hizmetlerini en üst seviyede tutuyor ve fiyat performans oranı en iyi laptopları bunlar satıyor.

Bence git bi a5 al eklemede de 128 gb ssd ekle ki ben de öyle yaptım. cillop gibi kullan. 2.8 k ya patladı, 1 gram pişman olmayacaksın.
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
Grimoire Slayer
Favori Manga: Beelzebub
Favori Anime: Death Note

Aynen benimki de A5 v1.1.2 2500 liraya aldım ağustosta indirimdeydi.Demekki hala devam ediyor.Aşırı memnunum makinadan nazar değmesin şu ana kadar hiç problemi olmadı.Ben alırken birtek ısınma problemi olurmu acaba diye korkmuştum.Ama turbo fan sağolsun makinayı sıcak havada klima diye açıyorum bırak pc yi odayı bile soğutuyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön