Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Evrim Nedir? Neyi İnceler? Bugüne Kadarki Bulgular Nelerdir?

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

45.dk kadar izledim ama sıkıldım. Şimdiye kadar gördüklerim beni şaşırttı. Tamamını izleyince düzgün bir yorum atarım.
Resim
Kullanıcı avatarı
sansamp
Favori Manga: Naruto, Bleach, Beelzebub, Sun-ken Rock
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece, Stein's Gate, Monster, Gintama, Another, Beelzebub, Tsuritama, Katanagatari, Bakemonogatari, Hellsing

valheru21 yazdı:https://www.youtube.com/watch?v=5MDuDSIgMhI

Darwinistlerinde en az benim kadar yobaz olduğunu öğrenmek gece gece iyi geldi ya. :lol: :lol:
Yobaz değiller, sadece trolleyenleri uzaklaştırmak istemişler. Darwinist olduğunu söyleyecek biri de yok.
► Spoiler Göster
Resim
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Virüsler hakkında bir sorum var, virüslerin evrimi nasıl bir olaydır? Bakıldığında hücre(yada her neyden meydana geliyorlarsa) yapısı en basit yaratık. Bu da sanki bakterilerden önce bu canlılar mı vardı, ilk tek hücreliler onlardan mı evrildi sorusunu aklıma getiriyor. Lakin virüsler üreyebilmek için canlı hücreye ihtiyaç duyuyorlar sanırım canlı hücrelerin dışında çoğalma mekanizması hiç bir virüste yok o zaman canlıların atası olamazlar. Tek hücrelilerden geldiklerini de sanmam yapıları çok farklı. Direk DNA'ya sahipler mi bilmiyorum ama bir kalıtım maddeleri var ve onlarda evrimleşiyor. Bu konularda bilgisi olan kişiler beni aydınlatabilir mi?

Birde virüslerin yapıları ile bakterilerin yapıları arasında bir tür var mı? Prokaryot hücrelerden daha basit tek hücre yapısı virüslerin ki mi?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sae
Favori Manga: -

Celebhol yazdı:Virüslerin ilk hücreler gibi yapılar olduğunu sanmıyorum çünkü dediğin gibi parazit yaratıklar. Virüslerin üremek için canlı hücrelere ihtiyacı var. Kendi başlarına üreyemiyorlar.
Virüslerin tipine bağlı olarak DNA ya da RNA bulunabiliyor ama ikisinden birisi bulunuyor sadece.
Prokaryot hücreler çok daha karmaşık virüslerden. Mesela çok basit virüsler de var "viroid" denilen (-oid eki benzerlik ekidir latincede). Bu viroidler bildiğin tek iplikçikli RNA parçacıkları ve acayip küçükler, bilinen en küçük ve basit virüs formu.
Öte yandan prokaryot hücrelerin sadece zar yapısı bile virüslerden çok daha karmaşık.
Kaynak: Biyoloji öğrencisiyim.
Evrimleri aslında ilk canlı hücrelerin ataları olan daha basit daha az fonksiyona sahip yaşam formlarından olabilir. İkiye ayrılmıştır prokaryot bakteriler ve onların asalakları virüsler.

Prokaryot hücreler ökaryotlardan daha basit virüslerden daha karmaşık. Prokaryot hücre yapısından daha basit olan tek hücre yapısı virüslerin ki mi? Onu sormuştum başka başka arada derede hücre tipleri var mı?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 12:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lust Star
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub, Toriko
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo, HxH

Resim

İnanmak düşünmekten kolay. Bunun için düşünenden çok inanan var_BRUCE CALVERT
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

http://9gag.com/gag/a2NdKK1

Evrimi güzel bir şekilde 1 dk ya sıgdırmıslar.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
cabbarcan97
Favori Manga: Üç büyükler
Favori Anime: Üç büyükler

En son cabbarcan97 tarafından 08 Eyl 2013 22:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
I would not have thought I would meet with you two brothers again in a situation like this. It is regretable. Please make your preparations to be defeated. Sarutobi Hiruzen
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön