Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Carl Sagan

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Celebhol
Favori Anime: -

...
En son Celebhol tarafından 15 Eki 2018 13:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Amaranth
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Yazını çok begendım.Kitabını okumadığım için epey birşey kaybettiğimi düşünüyorum.Bu adamın kitaplarından edinmeliyim sanırım.Tanıtım için teşekkürler.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 16 Eki 2018 04:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Concord
Favori Anime: ..

Açmak için gecikmiş bir konu. Saganın 2 kitabını okudum, özellikle kozmos ayrı bir kitaptı. Sıkıldığım yerler olmadı değil, ama uzay olsun, antik tarih olsun çoğu konuda bilgilendim. Araştırarak öğrenmek yerine, kozmosu okursan bilgiler aklında kalıyor ve hayranlık duyuyorsun. Çok güzel bir dille anlatmış anlatıcağını.
Dili öyle bir ayarlamış ki, inanan biri bile evrim karşıtı olan biri bile, hiç rahatsız olmadan kozmosu okuyabilir veya izleyebilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
reshado
Favori Manga: Gintama,db serisi,op,naruto,beelzebub,slam dunk,toriko,veritas ve the breaker.
Favori Anime: Gintama,db serisi,op,naruto,beelzebub,slam dunk,toriko

Carl saganı burda senden duydum hacı dayı.Geçenlerde merak ettim cennetin ejderleri isimli kitabını aldım da henüz okumaya başlayamadım.Merak uyandırıcı bir insan...
Resim
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Kozmos ve Cennetin Ejderleri'ni okumuştum. Özellikle Kozmos'u ağzım açık okumuştum. Yazım dili, anlatım ve içerik mükemmel ötesindeydi her iki kitapta da.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Concord
Favori Anime: ..

Ben yinede Kozmosun sonlara göre terimlerle kafayı biraz karıştırdığnı düşünüyorum. Bazen matematik hesaplarına girmiş, başta daha iyi anlatıyor gibiyid, gerçi anlatığı şey ağırlaştığı için normal karşıladım. Boyut olayını yatsılar dünyası ile anlatması olsun, tarihi anlatırken, anlatıcağı kişiyi hikayenin baş karakteri gibi gösterip ksıa bir hikaye yazıyormuş gibi yazması olsun çok hoşuma gitmişti. Benim gibi dikat dağınıklığı aşırı seviyede olanlar kitap okumakta güçlük çekerler. Benim kafa yapısı savaşın ortasında sıkılıp savaşı bile bırakabilirmiş :D

Yine de bu kitabı 1 hafta da sindire sindire okuyup bitirmeyi becermiştim. Cenetin ejderlerini 1 hafta olmasa da 1 aydan fazla sürede bitirdim. tamam komik sürelerde bitirdim ama benim gibi biri için çok önemli bir olay. Türkçe kitap okuma olaylarını annem bana kitap okuyarak yapıyordu. Ben aynı oyunu max 3 saat oynaya bilen insanım birde zaten. Neyse konudan çıkmayarak carl sagan bilimsel bir kitap yazmış olsa da benim elime alıp bitirebildiğim tek kitabı yazmıştır. Adam çok iyi.
Resim
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Geçen gün Kozmos'u bitirdim. Gerçekten iyi yazılmış bir kitaptı. Sagan'ın fikirlerini beğendiğimi söyleyebilirim. Bu arada adamın konudan konuya atlama yeteneğine hayran kaldım. :lol:
Celebhol

...
En son Celebhol tarafından 16 Eki 2018 04:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Zettai
Favori Manga: Death Note, Rainbow
Favori Anime: Code Geass, FMA

Duymuştum ama pek bilmiyordum kim olduğunu. Güzel yazı olmuş ve sözü çok beğendim.
Resim

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön