Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Black desert

Pc, Ps3 , Nintendo Hangisinde Hangi Oyunu Seviyorsanız Gelin Paylaşın Kaynaşın.
Concord
Favori Anime: ..

Resim

Peşinen söyleyeyim oyun türkiyeye kapalı. Girerken vpn açacaksınız, girdikten sonra kapayacaksınız.

Bir ton mmo oyun denemiş biri olarak, forumda birkaç tane oyun tanıtmıştım. Son 3-4 yıldır mmo piyasası öldüğü için oyun çıkmıyordu ve piyasa 3 temel mmo etrafında dönüyordu. ''wow,eso,gw2'' tabi wow açık ara diğer ikisinin önündeydi. Son zamanlarda blade soul tarzı mmolar çıksada, kısa vadede iyi ama aslında çöp olan oyunlardı. Black desert ise uzaktan öyle görünse ve tabi ki kore yapımı olmasından dolayı yine bu tarz oyunların iyi grafiklisi gibi duruyordu.

Black desertin bir farkı var tabi oda c9u yapan elemanların yapması. C9 ne diye sorarsanız. En sağlam oturmuş pvp combat sistemine sahip olmasıydı. Dragon nesten bile öne koyarım hatta(gerçi tarzları çok yakın). Tabi c9,vindictus,dragon nest gibi oyunlardan sonr tera online çıktı ve büyük iddaalar attı ortaya. Hiçbiri tutmadığı gibi çöküşe geçip ücretsiz olmak zorunda kaldı. Ama tera kötü bir akım başlattı oda action mmo idi. Neden kötü? Artık mmolar action kısmını iyi yapmaya çalışırken hem action işini beceremeyip hemde mmo kısmını rezil ediyorlardı. Ve lol dota gibi oyunların öne çıkmasıyla mmo piyasası azalarak bitti. Arada değişik şeyler yapmaya çalışan age of wushu gibi oyunlar çıktı ama tutmadı doğal olarak.

Black desert olmuş hem action kısmında c9un o mükkemele yakın sisteminden hiçbir şey kaybetmediği gibi üstüne eklemişte. Mmo kısmında ise bir wow,eso,gw2 olmasa da kore yapımlı olanlar arasında en sağlamını kurmuş. Çok güzel yaratık,karakter ve şehir tasarımları yapmış. Yani olmuş bir action mmo. Ayrıca oyun f2p değil. Bir kere öde sistemine sahip ama oyun içerisinden kostüm vesayre satılıyor. Pay to win değil yani ve oyun sürekli uptade alıyor. Steame bile geldi. Steame oynanmadğından gelmedi bu arada steamde gelir gelmez 20bin aktif oyuncuları gördüğü gibi normalde onun 50 katı oyuncu görüyor. Yani gw2 ve esoyu çoktan geçmiş olabilir.

Ben bu kadar anlatım peki oyun hakında ne diyorum;

Arkadaşlar ilk önce mmoyu öyle şöyle böyle diye anlatmak görüldü ki boş vaatler yaratıyor. Bahsetiğim oyunları bilen ne demek istediğimi anlamıştır zaten. Bu oyun çok iyi bir combat sistemine sahip. Öyle ki mmo değilde normal single oyunda olsa yine deli gibi oynanırdı. Grafikler ve tasarımlarda gayet şahane. Tek sıkıntım korelilerin aşırı bebek yüzlü karakter mantığı.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Bu oyunun ismini Blade&Soul forumlarında çok duymuştum. Ancak Türkiye'ye kapalıysa uğraşılmaz. Zaten bütün VPN'lerde teker teker engellenmeye başlandı. İlk önce Zenmate sonra da Hotspot patladı. Sıkıldım bu işten.
Concord

Vpne sadece hesabına girerken 1 saniye açıp girince kapıyorsun. Yaptığın eylem 2-3 saniyelik bir eylem. Uğraşacak bir şey yok yani. Sıradan bir oyun olsa bir şey demem ama blade and soulun teranın swordsmanin yıllarca gelen tüm action oyunların yapmaya çalışıp azıcık bile beceremediği şeyi becermiş, birde üstüne katmış. 2-3 saniye her girerken yaptığın exra bir uğraş batmaz diye düşünüyorum. Hotspot ne ara patladı la bu arada ben hala kullanıyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

_[Emre]_ yazdı: 05 Haz 2017 20:40 Bu oyunun ismini Blade&Soul forumlarında çok duymuştum. Ancak Türkiye'ye kapalıysa uğraşılmaz. Zaten bütün VPN'lerde teker teker engellenmeye başlandı. İlk önce Zenmate sonra da Hotspot patladı. Sıkıldım bu işten.
Patladı derken? Hotspot da Zenmate de çalışıyor bende.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

teddybear01 yazdı: 05 Haz 2017 21:54
_[Emre]_ yazdı: 05 Haz 2017 20:40 Bu oyunun ismini Blade&Soul forumlarında çok duymuştum. Ancak Türkiye'ye kapalıysa uğraşılmaz. Zaten bütün VPN'lerde teker teker engellenmeye başlandı. İlk önce Zenmate sonra da Hotspot patladı. Sıkıldım bu işten.
Zenmate'nin sitesine dahi giremiyorum ben. :huh:
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

_[Emre]_ yazdı: 06 Haz 2017 06:39
teddybear01 yazdı: 05 Haz 2017 21:54
Zenmate'nin sitesine dahi giremiyorum ben. :huh:
Dns veya vpn kullanmamama rağmen giriyor bende :/
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Oyun Türkiye'ye geliyor. Olum madem Türkler'e özel server çıkaracaktınız neden Türkler'e oyunu yasaklıyorsunuz ki amk ? Ayrıca %100 Türkçe olacakmış.
Concord

Vaktinde salaklık yapıp türkiyeye yasak etmeseler şu an türkiyeye ayrı server açma masrafına gerek kalmazdı. Akıllarınca türkiyede mmo oynama oranı fazla, biz bu oyunu ilk türkiyeye getirip mena serverı yapıp, para kazanırız diye düşünüyorlar. Ellerinde patlayacak ama neyse piyasaya örnek olacak en azından.

Koreliler knight,sro gibi oyunlarla türkiyedeki oyuncu kitlesinin saçma sapan şeylere inanılmaz para bayıldıklarını fark ettiler. O zamandan beridirde korelilerin özel bir ilgisi var. Metin2 c9 gibi tutmamış ama dönemine göre fena olmayan oyunları getirip, bizim ülkemizden deli para kazandılar. Akıllarınca türkiyeden black desert gibi yüksek pc özellikleri isteyen oyundanda kazanacaklarını sanıyorlar.

Türkiyede ki mmo oyuncularının para verenleri(gw2,wow,wildstar) genelde fena olmayan bir pc ile, ortalama üstü bir ingilizceye sahipler. Bu yüzden türkiye serverı ve türkçe ilgilerini çekmedikleri gibi olsunda pek istemezler. Yıllardırda bu tarz p2w olmayan mmolar türkiyeye özel ilgi göstermezler. Gerek yoktur çünkü türkiyedeki mmo kitlesinin istediklerini bilirler. Black desertı yapan pearl bunu malesef bilmiyor gibi duruyor. Reklamlarınada deli gibi para harcadılar.

Malesef yanlış pazarlama taktikleri çoğu oyun tarihe gömülüyor. Black desertın eu dağıtıcısı allahtan akıllı, oyuncuları dinleyen bir firmaydıda oradan yırttı. Wulin gibi tüm piyasayı değiştirecek bir mmoda yanlış pazarlama ve oyun earlysinde yanlış taktikleri yüzünden patlamıştı. Archeagede keza öyle(oyun aylık ücretli veya bir defa al olsa şu an hala oynanıyor olurdu p2w olmayacak tabi) Aion online gibi türkçe yamasını silip, türkiyede patladık diye zarar edecekler. Neyse onlara koymaz, asyada ve euda deli para kazanıyorlar zaten.
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Direk tembellik edip buradan soracağım. Oyun klasik bir p2w mi ?
Concord

Ryuuma yazdı: 27 Eki 2017 17:57 Direk tembellik edip buradan soracağım. Oyun klasik bir p2w mi ?
Değil. Bir kere para ver sonra kafana göre takıl sistemi var ama oyun inanılmaz bir grind oyunu. Günlerce haftalarca rüyalarına girene kadar grind yapıyorsun bir yere gelmek için. Para kasma olayı ise yine aşırı basit, balık tutma,ticaret yapma(oyunda şehirler arasında karavan gelip götürme var),at çifleştirip satma gibi envai çeşit yolla para kazanabiliyorsun.

İnternete p2w diyenlerin sebebi ise. Adam aylarca uğraşıyor bir türlü son gearı elde edemiyor. Hızlıca elde etmek için kostüm alıp satmaya başlıyor pazarda. 3 günde kazanacağı parayı 1 günde kazanıyor. Ki bunuda sık yapmasın diye pazarda market itemi satmaya sınır koyulmuş haftalık olarak. Yani oyuna para vereyim desen bile sınırlandırıldığından yine aylarca emek veriyorsun.

Özeti=P2w değil grind oyunu, sürekli emek vereceksin,pcyi açık bırakıp tuş sıkıştırıp balık falan tutmalı eski tarz grind oyunu. Oyunun mekanikleri güzel olduğundan şikayet eden yok tabi.
Resim

“Oyun” sayfasına dön