Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

One Piece World Seeker Çıktı!

Pc, Ps3 , Nintendo Hangisinde Hangi Oyunu Seviyorsanız Gelin Paylaşın Kaynaşın.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Resim
One Piece'in ilk açık dünya oyunu 10 gün önce Steam'den satışa sunuldu. Tabiki 60 dolar gibi fahiş bir fiyata satılan bu oyuna kardeşiniz aynı Pirate Warriors 3'teki gibi amme hizmeti sunuyor;
https://www.skidrowreloaded.com/one-pie ... ker-codex/
Henüz bende indirmedim ve bu hafta sonuna kadar indiremeyeceğim büyük ihtimalle. Cumartesi günü ilk görüşümü yazarım.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Oyunu bir 20 dakika kadar oynadım.

İlk önce hikayeyle başlayalım. Oyunumuz One Piece'in ana hikayesinden tamamen bağımsız bir hikayeye sahip. Movieler gibi düşünün yani. Oyun dünya hükümetinin 3 çeşit hapishanesinin bulunduğu bir adada başlıyor. Gökyüzü, deniz ve yer hapishanesi. Luffy'nin tayfayla beraber gökyüzü hapishanesinden topuklaması ve ayrı düşmeleriyle beraber, Luffy aşağıda Jeanne adında bir kızla tanışıyor ve Chopper'in bu kızın yaşadığı Sapphire Town'da yaralılarla ilgilendiğini duyuyoruz.

Oynanışa gelirsek, olum oyunda Takedown falan var lan. :D Düşmana arkasından gizlice yaklaşıp indiriyorsunuz ilginç. Bence One Piece teması için fazla kasıntı özellikler. Onun dışında işte aynı trailerda gösterdikleri gibi ağaçtan ağaca uçabiliyoruz falan. Grafiklerde idare eder.

Ben genel olarak oyunu beğendim gibi. Umarım diğer karakterlerle de oynayabiliyoruzdur.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Yaklaşık 1 buçuk saat oynadıktan sonra;

Oyun bildiğin Batman ve Assasin Creed oyunlarının birbirine karıştırılmış versiyonu. :D İşte skill ağacıdır, gördüğünüz düşmanların üzerine tik koymadır (Neyseki en azından bunu gözlem hakisiyle yaptırarak bir mantığa oturtmuşlar.) Haritanın çeşitli yerlerinden sandık bulmalar falan. Şimdilik açık dünyayı fazla boş buldum diyebilirim. Koca koca haritalarda sadece yolunuza çıkan 1-2 sandığı bulup arada da önünüze çıkan düşmanları pataklayıp devam ediyorsunuz. Yan görevleride laf olsun diye koymuşlar gibi. Şöyleki şu ana kadar aldığım yan görevlerde NPCler benden belli bir sayıda materyal toplamamı istedi. Ancak ben o materyali zaten o görevi almadan önce topladığım için göreve başlamadan bitirmiş oldum hep. :D Onun dışında armament haki modu ve normal mod diye 2 ayrı muhabbet yapmışlar. Normal modda hızlı ve armament moduna göre daha güçsüz, armament modunda ise normal moda göre daha yavaş ve güçlüsünüz. Ayrıca Normal modda soru yapabiliyosunuz. :D Armamente geçtiğinizde Luffy soru yapmak için bastığınız tuşa bastığınızda gardını kaldırıyor. Ancak çok fazla darbe alırsanız gard kırılıyor.

“Oyun” sayfasına dön