Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Diablo III:Reaper of Souls

Pc, Ps3 , Nintendo Hangisinde Hangi Oyunu Seviyorsanız Gelin Paylaşın Kaynaşın.
Kullanıcı avatarı
Shirosaki Ogichi
Favori Manga: Bleach,Naruto,Vagabond
Favori Anime: Bleach,Naruto,Hellsing ,Fairy Tail, Kaichou Wa Maid Sama ,Final Fantasy Series, Another

Deathwing yazdı:Bir gireyim dedim witch doctoruma girdiğim gibi set item düştü. Bu bir mesaj mıydı acaba oynamam için.
Bırak bu işleri Güneş 5.4 geliyo. :evil:
Resim
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

http://www.diablofans.com/ bir kaç birşey atmışlar buraya.Spoiler yemek istemeyen bakmasın.
Resim
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Oyundan auction house kaldırılacağı duyuruldu. Güzel bir haber ancak yeni yapılan loot sisteminin de iyi olması lazım yoksa çöp rare itemları kullanmaya çalışacak oynayanlar.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Shirosaki Ogichi
Favori Manga: Bleach,Naruto,Vagabond
Favori Anime: Bleach,Naruto,Hellsing ,Fairy Tail, Kaichou Wa Maid Sama ,Final Fantasy Series, Another

Deathwing yazdı:Oyundan auction house kaldırılacağı duyuruldu. Güzel bir haber ancak yeni yapılan loot sisteminin de iyi olması lazım yoksa çöp rare itemları kullanmaya çalışacak oynayanlar.
Keşke hiç olmasaydı AH muhabbeti.
Resim
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

AH kaldırılacakta Mart 2014 nedir be kardeşim daha erken olaydı ya.
Celebhol
Favori Anime: -

Bu ayki Oyungezer'in yazısını okuyunca bayağı umutlandım. Çok güzel olacağa benziyor yeni oyun ve ek pakete hazırlık olarak yapılan değişiklikler (Loot 2.0, Paragon 2.0) çok sağlam ve onu beklemeden geliyorlar.
Küçük bir örnek: Artık düşen item sayısı azalacak ancak smart drop sayesinde o an kullandığınız karaktere uygun olma şansı artacak ve yeni bir npc geliyor. Elinizde gelen bir itemin özelliği değiştirebiliyorsunuz. Mesela 1200 dps'li fıstık gibi item geldi ama dex'e ihtiyacınız varken str veriyor. Onu dex'e çevirebileceksiniz.
Onun dışında ise artık item geliştirirken smith o türden bir beyaz eşya isteyecek. WoW'daki sevdiğiniz itemin şeklini alıp başka eşyaya geçirebilme olayı da geliyor. Maviler de bu işe yarayacak.
Ayrıca Legendary düşme şansı 6 kat artıyormuş, tabii dengesizlik yaratmasın diye bir ayar çekilecek. Belli skill buildleri için özellik verme gibi olaylar vs. Bir de çok özel itemler olacakmış, onlardan bir tane düşerse "Oynanışınızı tamamen değiştirecekmiş."
Ek pakette yenilenen harita sistemi monotonluğu da alacak.

Daha bir sürü şey var, meraklısı varsa Eylül sayısını alsın derginin. Açıkçası almayı düşünmeye başladım oyunu.
Concord
Favori Anime: ..

@Celebhol
Oyunu alıcaktım ama çok sövdüler, bende gw2 almıştım. Eğer sistemi düzelir diyorsan, alayım.

Birde gw2 keyi ile diablo 3 keyini takas yaparlar mı?
Resim
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Uzun süredir D3 oynayan biri olarak oyunun tek eksi yanı bana göre (ki evet amacı item hunt olan bir oyunda büyük bir eksik) itemization. Her ne kadar çıktığından bu yana oyunu iyileştirme adına güzel şeyler yaptılarsa da bu konuda hala çok eksikler ki yaptıkları açıklamalar ile zati soruna direk parmak basmışlardı.

Yeni gelecek olan Paragon 2.0, Loot 2.0 ve Loot run ile beraber oyun olması gerektiği gibi olacak eğer ki dediklerini yerine getirirlerse gene bize uykusuz geceler gözükecek.

Paragon 2.0 ile beraber hem paragon sınırı kalkıyor hemde her ne kadar güzel bir eklenti olasa da bir yan etki olarak diğer karakterleriniz ile oynama isteğinizi öldürüyordu. Çünkü paragon 50 olmuş bir karakterinizi oynamak varken sıfır yada daha düşük bir karakter ile oynamak exp kaybı olarak görülüyordu.

Paragon 2.0 ile artık paragon levelı ortak olacak. Böylece level cap yaptığınız her hangi bir karakter ile sıkıntı olmadan oynayabileceğiz. Çok güzel bir değişiklik.

Ayrıca Paragon 2.0 ile beraber artık paragon level başına gelen puanları biz dağıtabileceğiz fakat burada şöyle bir ayrıntı var. Her paragon puanını kafamıza göre veremiyoruz. Misal paragon level 1 ile gelen puanı sadece main statlar arasında verebileceğiz. Paragon level 2 ile offensive, paragon 3 defensive , 4 ile de utility statları arasında puan dağıtacağız. Bu böle tekrarlayarak devam edecek. Yani 50 puanı bir anda crit şansına abanma olmayacak.

Loot 2.0'ı duymayanlar için şöyle özetlemek gerekirse. Artık düşen sarılar azalacak ama kalitesi artacak. Item'larda ki sorun stat roll aralığının aşırı saçma olması idi. Level 63 yani son seviye bir item atıyorum Str üzerinden roll atarken 20-300 arası (yada buna yakındı tam hatırlayamıyorum) bir roll atıyor. Hali ile diğer statları da düşündüğümüz de işe yarar item gelme şansı oldukça düşük oluyor. Buda oyuncuya yaptığı run başına bir ilerleme vermediği gibi item hunt olayında ki hevesi de direk kesiyor.

Şimdi Loot 2.0 ile bu roll aralığı baya bir daraltılacak. Tabi hala str+int itemlar gelme şansı var orası zati bizim şansımız ile alakalı ama artık stat başına roll daha mantıklı olacak.

Tabi Loot 2.0 ile asıl önemli değişiklik legendary'ler. Bilindiği gibi şu anda çoğu legendary çöp niteliğinde. Adamlar direk buna nokta atışı yapmışlar açıklamalarında. Artık legendary'ler düştüğü yaratık levelına göre şekil alacak. Atıyorum eskiden level 10 bir legendary level 63 bir yaratıktan düşünce otomatik olarak level 63 versiyonu düşecek. Bunun dışında tabi birde genel olarak statlarda adına yakışır seviyeye çekilecek. Şöyle örnek veriyorlar adamlar.Legendary bir item düştüğünde Türkçeye uyarlarsak eğer " AMK lan lan legendary" diye sevinmemizi istiyorlar.

Eğer Loot 2.0 dedikler gibi olursa oyunun en büyük eksiği giderilmiş olur.

Loot Run ise cidden item olayı kadar olmasa da başka bir sorunu ortadan kaldıracak. D2'de runlar kısa idi. Biz devamlı ortalama 15 dakika run atar sonra baştan başlardık ki buda zati işin zevkli tarafı idi. D3'de ise en kötü runlar yarım saat sürüyor ki oda belli bir seviyede ki adamın hiç bir şey almadan sadece legendary lootlamısı ile oluyor. Normal seviyede ki bir adamın run'ı 40-60 dakika arası olmadıkça verimsiz oluyor.

Hali ile tek bir run için kafadan yarım saat tıkılmak pek eğlenceli değil. Loot Run eğer ki Loot 2.0'ın düzgün çıktığını düşünürsek bu açıdan ilaç gibi gelecek. Loot Run ile artık 15-20 dakika sürecek random yaratılan bir mekanda item farm yapacağız. Bu mekanın kendisi direk random olduğu gibi içinde ki yaratıklar ve pack'ler de random olacak. Ve sonunda ise gene random gelecek bir boss olacak. Hali devamlı aynı yeri farmlamaktan çok daha güzel olacaktır.

Bu arada Paragon 2.0 , Loot 2.0 ve Loot Run ek paketten önce gelecek eklentiler. Yani ek paketi beklemeye gerek yok ama açıkcası ben aralarında pek uzun bir zaman olacağını da sanmıyorum. Özellikle AH kapanma tarihine bakarsak daha bu eklentiler için beklememiz gerektiğini çıkarabiliriz. Neyse adam gibi yapsınlar da nede olsa biz Diablo beklemeye alışığız.
Celebhol
Favori Anime: -

Güzel açıklamışsın, Loot Run'ın en güzel tarafı ise benim gibi aynı şeyleri yapmaktan kolay sıkılan kişiler için bir değişiklik yaratması. Blizzard oyun cilalama takıntılı bir firma, çok umutluyum.
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Sonunda düzgün bir adım attılar.Birçok kaybedilen oyuncu da geri döner böylece.En azından ben dönerim :lol: Oyunu oynayan sayısı baya azalmıştı son zamanlarda.İyi oldu çok da güzel oldu.

“Oyun” sayfasına dön