Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Türkanime.Tv Dergi İçin Yazı

Forum haberleri, yardım temalı bildiriler hepsi burada!
Concord
Favori Anime: ..

@barsyhx
Ben daha türkanimeye ergen halimde ilk geldiğimde hiç unutmam yine küçücük bebe olan dergide yazar olanlar vardı. Hatta one piece izletmeye çalışıyordum bazılarına.
Ben ne zaman bu olayları patronunuza sorsam, gayet normalmiş gibi cevap veriyordu. Ki kırk kere söyledim forumda gayet anime,manga bilgisi üst seviye olanlar var biride sensin zaten.
Evet ergendim ama benim buraya otakuyuz zamki,anime çizgi filmdir değildir,grey erzaya mı natsuya mı çakacak mevalinde bir tane yazımı görmedin sende biliyorsun. Bunun ergenlikle alakası yok, salak olmakla alakası var. Ve yeni anime izleyicilerinin %99u salak, katıksız hemde.
Sana ilk yazdığımda gidip insan gibi yine patronunuza yazdım, bu size yakışıyor mu diye. Adamın dediği biz her şeyin ilkini yapıyoruz, en iyisini yapıyoruz mevalinde bir cevap yazdı;
► Spoiler Göster
Yine inadına yapar gibi, gidip ilkokul,liseli yazarları siteye dolduruyor. Ben şimdi ne düşüneyim bu hareketleri üzerine? Aslan yattığı yerden belli olur birazda, kaç yıldır mtdir,türkanimedir takip ederim. Ben bu adamın açıkçası forumda olsun,yeni çalışmalarda olsun kaliteli iş yaptığını görmedim açıkçası. En basitinden eskiden sitesinde(hala var mı bilmiyorum) Otaku üye diye seviye olan bir siteden bahsediyoruz yapma allahını seversen, adamda aldığı adamlardan o kadar farklı kafada değil yani.

Gelelim salama konusuna kalite muhabbet dönmesi değil olay. Türkiyede genel olarak bir kalitesizlik var, benim hatrımda kalan anime manga sohbetim genelde mtde var. Ve çok kaliteli bakış açıları gördüm bu sitede. Ki o kaliteli insanların %80i siteye terk edeli çok oluyor.(burada açıkçası birkaç modun hatası var)Korsanfana çok gireyim mi diye takip ettim ama %80 boş atıyorlar açıkçası. Türkanimeye değinmiyorum %90ı ağır salak bunun gayet sende farkındasın. Kaliteli insanlar var evet ama sitenin genel duruşu, kitlesi önemli.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Valla sizin istediğiniz anime ortamı ütopik gibin, Japonya'da bile böyle bir ortamın olduğundan şüpheliyim. Sbs'lerde gördüğümüz üzere karakter ve meme seviciliği almış başını gitmiş, soruların yarısından çoğu bu konular ile ilgili.

İşin merkezinde bile böyle şeyler varsa, Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerinde böyle şeylerin alıp başını gitmesi normal. Haa düzgün yorum ve tartışmalar için var olan Amt ve Planetdp.org forumlarıda sinek avladığı için elimizdekiler bunlar.

Türkanime ana sitesindeki disqus yorumlarına zeka fışkırmasını beklemek abes. Bu işi layıkıyla yapacak kişiler animeleri indirip izliyor zaten geneli, yanınada altyazıyı buluyorlar tamamdır. Yani turkanime.tv'ye pek gelmiyorlar. Turkanime.tv'de genelde acemiler, anime dünyasına yeni girmiş hevesli arkadaşlar giriyor izliyor. Ben oranın administration olmama rağmen, nadir oradan anime izliyorum. Genelde yeni çıkan animelerin ilk bölümlerine oradan bakarım, bir fikir edinmek için. İndirmeye ve izlemeye değer mi diye.
Concord
Favori Anime: ..

@Barsyhx
İstediğimiz kalite üst bir seviye değil, gayet yapılabilecek şeyler var.
Kitlenin yarak kürek olması ayrı bir konu, yetkisi olan,yazı yazan, içerik üreten kitlenin yarak kürek olması ayrı konu. Türkanime zamanında kaliteye önem veren bir site olsaydı. Bir nevi tamam ben anime platformuyum ama bir taraftanda en çok tercih edilen siteyim. Üretiğim yazılar ve içeriklerle, bilmeyen, yeni arkadaşlara işin doğrusunu öğretebilirim bakış açısına sahip olsaydı. Ne otaku üye gibi tag koyan bir kafaya sahip olurdu nede ilkokulu adamları yazar diye alırdı. Ben sitenize 2012de mi ne girdim foruma 2013 gibi falan 2015 gibide saldım zaten. O zamanlardan beridir, bir tane kaliteli işini görmedim türkanimenin. Hep bu tarz kalitesizlikler yapıp duruyor. Bunları yaptıktan sonra bahanesi bana gelen zaten cahil bende çocuklara şeker veriyorum mantığı olmamalı. Vizyonsuzluk denir buna, kimsenin türkanimeye kardeşim birazda en azından ergenliğe girmiş-çıkmış bilen insanları mı alsak, ilkokulu çocuğu yazar yapmak biraz vizyonsuzluk olmaz mı? diye sormasına gerek yok. Kaliteli iş yapıyorlarda kitle elinden tutuyor aman abi yapma diyormuş tavrına girmeye yok.

Ütopik kısmı ise tamamen gülünç, ben nezih üst düzey insanların sohbet ettiği ortam olsun demiyorum. En azından biraz türkçeyi kulanabilen, ıqsü 80i geçen insanlar içerik üretsinde, salaklığını yaymasın diyorum.

Şurasından bak olayın o yazıyı kaç kişi okudu beğendi. Okuyan çocuğun aklından geçecek ilk olay, bak koskoca sitenin yazarı bile otaku böyledir diyor doğrudur herhalde olur. O yazıyı okuyan sayısı da ortada. Resmen zehir yaydı o çocuk, daha 2 hafta önce söylemedik mi admine bu ne lahana turşusu diye?

Gelelim meme muhabbetine. Onun bir kalitesi vardır, bilir misin bilmem erdem diye biri vardı eskiden sitenizde 5-6 saat aralıksız meme muhabetti döndürebilirdi ama bunu kaliteli şekilde yapardı. Japonyada vesayrede de böyle. Wattpad seviyesinde bile değil türkanime barış abi hiç kusura bakma. Hele son 2-3 yılda iyice çöp oldu bunu gayet sende görüyorsundur.(forunda dahil buna) Gayetde kaliteyi yükseltebilir patronunuz tek yapacağı şey siteye alacağı yazarın,modun, yaşına zekasına bilgisine dikkat etmesi. 2012de geldim ilkokulu alıyor 2017 oldu hala ilkokulu alıyor e be insaf.

Mtnin üye olma kısmında uçan makarna tanrısı soruluyordu. En az kaç tane salak google yazmayı bile bilmediğinden siteye giremiyordu. Aynı kafa foruma böyle üyelik sırasında sorular bile koysanız kalite azıcık olsa artar. Gelmiş geçmiş en iyi anime ödülünü almış anime nedir(Fma) gibi soru bile sorsanız en azından yeni kitlenin yarısına fmayı izletirmiş olur diğer yarısının çoğuna siteye üye bile olamayacak kadar salak olduğundan kurtulursunuz. Vizyonu olana çözüm arayana çare bol. O ütopik kardeş ya deyip geçerse senin gibi biri, siteye otaku üye diye tag koyan patronun ne düşünmüyordur kim bilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Bizim forumun böyle bir iddaası yok ki, dediğim gibi fansublaşmış animeleri indirme yeri olmasa kapatılırdı zaten. Ana site için dediklerim geçerli ama o haberler olayında sana katılıyorum. Zaten biz adminler kendi aramızda da olayı yazıp tartıştık ve güldük eğlendik.

Yönetici ile bu animeler.net ve dergi olayını konuşacağım. ;) Düzgün editör ve yazar bulmakta zor ama bulamıyorsanda yapmayacan bu işi diye düşünüyorum da...yöneticinin bana katılacağını sanmıyorum :P
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Baryshx yazdı: 31 Tem 2017 20:34 Bizim forumun böyle bir iddaası yok ki, dediğim gibi fansublaşmış animeleri indirme yeri olmasa kapatılırdı zaten. Ana site için dediklerim geçerli ama o haberler olayında sana katılıyorum. Zaten biz adminler kendi aramızda da olayı yazıp tartıştık ve güldük eğlendik.

Yönetici ile bu animeler.net ve dergi olayını konuşacağım. ;) Düzgün editör ve yazar bulmakta zor ama bulamıyorsanda yapmayacan bu işi diye düşünüyorum da...yöneticinin bana katılacağını sanmıyorum :P
Hocam biz zaten kitleyi eleştirdik. Sende lafa ordan girdin. Sizin yaptığınız işle bir sıkıntımız yok ki bizim. :D Ben sahip olduğum internetten dolayı animeleri indirmek yerine online izlemeyi tercih ediyorum mesela. 50 GB kotam var oda 800 KB'yle indirme yapıyor. :lol:

“Duyurular” sayfasına dön