Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Hakkında

Forum haberleri, yardım temalı bildiriler hepsi burada!
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Alın verin, Mangatürke can verin gençler.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
karolla
Favori Manga: one piece, naruto, bleach
Favori Anime: one piece
İletişim:

İlaçlarımın yan etkisi ellerimin titremesine sebep oluyor. Yazarken hatalar olabilir affola.

Gelelim konuya..

Bağış önemli. Ben kendi siteme bağış alamayacağımı gördüm, zaten diğer sitelerle de görüştüğümde böyle bağış işi ile olmayacağını gördüm. Ben VDS kullanıyorum sitemde. Zira mevcut hiç bir host şuan sitemi kaldıracak boyutta değil. Mantıken VDS kullanıyorum. Aylık net 85 TL gideri var. 60 TL vds 25 TL Cpanel ücreti. Bu ücretin net olarak ve her ay aksamadan ( son 2 ay ) 32 TL'lik kısmını hürriyet bumerang reklamları karşılıyor. Ama bunlar benm sitemin giderinin anca yarısını karşılıyor. Sitemi büyütmeme hiç katkı sunmuyor. Ben de İsmail gibi rahatsızım. Sanırım o kalbinden ben ciğerlerimden rahatsızım. Ben fiziksel olarak kendimi yoracak kapasitede ancak 3 ay kadar sonra tekrar olurum. Aynı şekilde ben de onun gibi öğrenciyim. Ben giderlerimin bağışla dönmeyeceğini anlayınca bir japonca kitabı hazırladım. Sitemizdeki bilgilerin bir kısmını içine koydum. Bazı üyelerimiz bağış yapmayıp bu kitabı aldılar. Zira insanlar birisine para kazandırırken birşeyler almak ister. Ha kitabın karı çok mu var. Hayır ama şuanki gelir yıllık giderimi karşılıyor.Siz de bu şekilde bir proje düşünün. Mesela ben 2. kitabımı hazırlıyorum şuan. Sitemde tüm dersler var. Ama kitabı 1 lvl üstü olarak hazırlıyorum. Muhtemelen bundan sonra bir işe girmeme de gerek kalmayacak. Dediğim gibi böyle birşey düşünün. Mesela herkesin evinde internet yok ve birçok üyemiz cepten sitemize giriyor. Genel olarak kitap talebi onlardan geldi. Siz de mangaları arşivleyip uygun fiyata satabilirsiniz. Çok değil sadece 5-10 TL kar koyun.

ek olarak. Hürriyet bumeranga forumlar da katılabiliyor. Siz de başvuruda bulunun. Warer içerik olmadığı sürece forumunz kabul edilir. E tabi ana avrattan vazgeçmek gerekir sanırım. Gene de bir deneyin. Sitenizin hiti benimkine göre çok çok çok daha fazla muhtemelen aylık 100 TL'lik reklam geliri elinize geçer.

Webmaster forumlarda reklam alanlarınıza konu açın. Şuan 3 tane ana reklam alanı var. Elbettebu sitenin şuanki alması gereken ücret minimum 50-60 TL olması gerek aylık bazda. Ama boş durmasından sa 25-30 TL'ye reklam verebilirsiniz. Ben geçen ay sponsor olduğumda siteme günlük 10-20 kişi arası mangaturkten geliyordu. Bu gelenlerin bir kısmı siteme yorum da yaptı. Zira anime manga japon işi. E ben de japonca öğrettiğim için talep oldu.

Dediğim şeyleri düşünün bir bakın. Şansınızı deneyin. Zamandan başka ne kaybedebilirsiniz. Gidip de ufacık manga kitaplarına D&R da 20 Tl falan satıyorlar. içinde toplasan 10 manga ya var ya yok. Koyun 50 bölüm manga. 20 TL'den bastırın A4 e. Arşivlemek steyen olursa alır. Deneme amaçlı yapın. Hatta önce öndeme alın. Ben ön ödeme aldım 1 hafta sonra kitaplar geldi ve kargoladım. Tutarsa tutar tutmazsa tutmaz.

Yoksa bağışa devam..
Hitman
Favori Anime: .

.
En son Hitman tarafından 26 May 2020 21:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mangaturk.comu ticari bir platforma dönüştürmeyi düşünmüyorum. Düşünsem figür falan satarim site üzerinden. Benim amacım bu degil, hic bir zaman da bu olmadi.

Site kendi kendine dönsün yeterli, senin söyledigin seyler hep düşünülmüş ama benim yapmayacagim seyler...
Neyse öneriler icin teşekkür ederim.
Sitemizi seven insanlar bağış yaparlar, yapmazlarsada ben elimden geldiği kadar yüklenmeye devam edecegim...

Olmazsada kapatırım yani ne yapayim.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Mangaturk.comu ticari bir platforma dönüştürmeyi düşünmüyorum. Düşünsem figür falan satarim site üzerinden. Benim amacım bu degil, hic bir zaman da bu olmadi.

Site kendi kendine dönsün yeterli, senin söyledigin seyler hep düşünülmüş ama benim yapmayacagim seyler...
Sitemizi seven insanlar bağış yaparlar, yapmazlarsada ben elimden geldiği kadar yüklenmeye devam edecegim...

Kapattırmayız hacı. Bağış yapma sürekli olur inşallah.
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

MangaTurk ilerlemsi için sart tabiki.Karsi tarafin(yani biz üyelerin), Ismail abi'nin gözünden degerlendirsek Van için gönderilen bagisi ikiye katlariz...Biraz mantikli düsünmek gerekiyor bu konuda.
Yani taarruza geçin ve elinizi korkak alistirmayin...
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Mangaturk.comu ticari bir platforma dönüştürmeyi düşünmüyorum. Düşünsem figür falan satarim site üzerinden. Benim amacım bu degil, hic bir zaman da bu olmadi.

...ve admin resti çeker, hadi hayırlısı. İnş ciddi sıkıntılı bir durum olmaz.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Adam haklı amk giderini karşılayamazsa ne yapacak başka?.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Kapanmaz kanki.Haftalik 30 lira aliyorum.15 Tl kenara koysam,aylik 60 tl.
Elbette benim gibi yapan 1-2 kisi çikar.Al sana aylik 180-200 lira.
Yeter.... Kimsenin sikine ihtiyaç yok kardesim.Sen(Adil) atarsin 1 ay, diger ay ben, diger ay o, öteki ay bu.Döner gider site.Yanlismiyim...
Ismail abi yine kizacaksin 'Cem yilmaz gibi hesap yapmaya gerek yok' diye ama sitem ediyorum.Dedigim gibi kimsenin sikine ihtiyaç yok.... :)
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Hokage_Minato yazdı:

Kapattırmayız hacı. Bağış yapma sürekli olur inşallah.
Sağolun hacı teşekkürler.

@Adil
Rest değil ya, geçen senelerde kredi kartına çektim siteyi hep borçlandım falan, sitemizin moderatörlerinden burax, 600 liraya yakın para gönderdi, yoksa kredikartı borcundan icralık falan olacaktım. Burax şu anda askerde olduğu için yardım edemiyor onun askerliği bitince o da destek çıkar biliyorum onu.

Yani ben insanları cidden anlamıyorum, ben sadece one piece okuyorum, bu mangayı gider herhangi bi yerden de okurum, adam ayda 10 paket sigaraya acımıyor da 20 lira bağış yapmak çok geliyor ya ona üzülüyorum. Birader zaten her ay beklemiyoruz, üyelerde bu bilinç yok ne yazıkki. Bilinçli olanlar zaten yardım ediyor.
Bu yazıyıda ben insanlar bir şeyleri görsünler bilsinler diye yazdım, sanıyolar ki para yağıyo bize bir şeyler oluyor falan yok böyle bir şey! keşke olsa anasını satayım, ama yok.

Yurtdışında mangaturk gibi sitelerin sahipleri zengin oluyor, türkiyede biz bağış bekliyoruz.

@ D'versorio Khans Scire (nickine kafam girsin)

Birader, kimseden harçlığını göndermesini beklemiyorum istemiyorum. Geçen yazdın bana ne dedim ben sana? İhtiyacın olan paraya dokunma! Fazlalık gelirse, ne bileyim bonus falan olursa gönder bağış yap.
Kimse ihtiyacı olan parayı bağışlamasın beyler. Ben elimden geleni yaparım, yaptım, yapacağım yapıyorum.

@Todomeda
Napim hacı, bende billgates değilim öğrenciyim daha işim bile yok amk.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

“Duyurular” sayfasına dön