Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

MangaTurk Hakkında

Forum haberleri, yardım temalı bildiriler hepsi burada!
Kullanıcı avatarı
I Hate Fiil Episodes
Bozkurt
Bozkurt
Favori Manga: Naruto, Bleach, Fairy Tail, Shingeki No Kyojin, One Piece, Death Note, Full Metal Alchemist, Beelzebub, Kuroko No Basket, History's Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Bleach, Shingeki No Kyojin, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Naruto, Fairy Tail, One Piece, Death Note, Beelzebub, Kuroko No Basket, Toriko

Yüksek rakamlar olmasa da her ay gönderilecek 10-20 Tl gibi rakamlar (durumu olanlar için tabi) tahminimce kurtarabilir. Paypal elimin altında nası olsa :) müsait olduğum her zaman elimden geleni yapıcam..
Ortak kullanım alanıdır burası sadece 3-5 kişiye yüklenmek doğru değil!
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Resim
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Konu Dışı
Bazı Forumlarda, sitemiz hakkında "tüm mangaları al, yapıştır" yorumunu yapılmış. Burası OneManga Formatında, Türkçe Manga Okuma sitesi ne bekliyordunuz, tüm mangaları türkçeye çevirmemizi mi ? Türkçeye çevrilen her mangayı MangaTurk'te Bulabilirsiniz. Yaptığımız çeviriler ise pöpülarite dışında olan serileri sizin beğeninize sunmaktır. Yoksa One Piece, Naruto, Bleach'e ya da pöpüler bir mangaya son sayısından başlayıp o serilere "bizim serimizdir, hiç bir yerde paylaşmayın" yazıp 3-5 kişinin bize "abi abi süpersiniz" diye pohpohlamasını da sağlayabiliriz fakat bu tercihimiz değildir.

Diabolus Ipsum Amans
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

3Nokta yazdı:
Konu Dışı
Bazı Forumlarda, sitemiz hakkında "tüm mangaları al, yapıştır" yorumunu yapılmış. Burası OneManga Formatında, Türkçe Manga Okuma sitesi ne bekliyordunuz, tüm mangaları türkçeye çevirmemizi mi ? Türkçeye çevrilen her mangayı MangaTurk'te Bulabilirsiniz. Yaptığımız çeviriler ise pöpülarite dışında olan serileri sizin beğeninize sunmaktır. Yoksa One Piece, Naruto, Bleach'e ya da pöpüler bir mangaya son sayısından başlayıp o serilere "bizim serimizdir, hiç bir yerde paylaşmayın" yazıp 3-5 kişinin bize "abi abi süpersiniz" diye pohpohlamasını da sağlayabiliriz fakat bu tercihimiz değildir.

Diabolus Ipsum Amans
Anlamadım panpak?
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Maddi durumum imana geliyor. Gelecek ay içinde bağış yapabilirim.
Kullanıcı avatarı
Vishnu no Sarubia
Favori Manga: Bleach,Bakuman,One Piece,Naruto..
Favori Anime: Bleach,Death Note,Naruto..

Lan çok duygulandım lanet olsun amk. Lan bak şuan yaraklardayım, uzun bir süre bağış yapamam ama bak Diablo sana yemin ediyorum şu 6 ay içinde, belki de daha erken bir zamana kadar, sizi bağışa boğmazsam orospu çocuğunun bayrak tutanıyım. Lan sana villa alcam amk, karıya da götürürüm. Neydi o, programcı falan da ayarlarız amk :( Lan Türkiye gibi bi yerde bu manga şeysinin yayılması çok zor, attığımız mesajları ve içlerinde bulunan küfürleri de dikkate aldıysan. Adam gibi seferber olursak manga dergisi falan açarız, hatta mangaka üniversitesi bile açarız lan :kiss:

( Ütopya mode on. )

Lan ben ciddiyim kevaşeler B)
Resim
Bazen soğukkanlı bir kız istersin...

Yadomaru Lisa FC
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Morphling
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: FMA

Bende bir şeyler gönderdim, umarım daha iyi hale gelir. Yaptıklarınız için teşekkürler.
Beware the riptide.

[thumbnail]http://www.gokturkce.net/dosya/2012/04/ ... -olsun.jpg[/thumbnail]
berserkx
Favori Manga: one piece
Favori Anime: one piece

Bu her hafta bahsettiğin bağış mevzusu ile ilgili duyarsız kalmayayım diye düşündüm. Ancak birkaç arkadaşla görüşünce, sizin sınırsız hosting kullandığınızı iddia ettiler.
Buda araştırdığım kadarı ile en kalitelisi yıllık 200 lira gibi bir ücret ortaya çıkarıyor. Buda yapılan az miktardada olsa bağış ve reklamlar ile sizi yıllık olarak çokta sarsacağını düşünmüyorum. Yada sınırsız hosting kullandığınız doğru değilse bizim arkadaşların yanlış söylemleri olmuş bu konuda bir açıklama yaparsanız sevinirim.
Celebhol
Favori Anime: -

berserkx yazdı:Bu her hafta bahsettiğin bağış mevzusu ile ilgili duyarsız kalmayayım diye düşündüm. Ancak birkaç arkadaşla görüşünce, sizin sınırsız hosting kullandığınızı iddia ettiler.
Buda araştırdığım kadarı ile en kalitelisi yıllık 200 lira gibi bir ücret ortaya çıkarıyor. Buda yapılan az miktardada olsa bağış ve reklamlar ile sizi yıllık olarak çokta sarsacağını düşünmüyorum. Yada sınırsız hosting kullandığınız doğru değilse bizim arkadaşların yanlış söylemleri olmuş bu konuda bir açıklama yaparsanız sevinirim.
Teknik detayları tam bilmiyorum ama yılda 200 lira verilen ücretin yanından bile geçmiyor :laugh: Admin (Diabolus) isterse açıklama yapar.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Sınırsız hosting diye bir olay yok.
O komik arkadaşlarına söyle 10 domain var, 10x15 dolardan zaten 150 dolar sadece domainlerin yıllık yenileme ücreti yapıyor. 200tl ne amına koyyim?
Mangaturk ve tüm alt siteler 10a yakın alt site,
Turkcraft.com
rpgturk.com
Pockiepirates.com
vs vs vs...

Her yerde belirli bir limit var.
Örnek adam sınırsız hosting diyor, 30.000 dosya üzeri atınca sunucuyu yavaşlattıgın için kapatıyor.
Sınırısız hosting diyor, vidyo paylaşımı ya da kurallara uymadıgın gerekçesiyle çat diye kapatıyorlar.

Bundan uzun süre önce kullandıgımız o sıralar şu günki mangaframe üyeleri varken(5-6 sene önce) bluehost.com du çünkü site göt kadardı, sonrasında oradan siktir yedik.
Sonrasında bir sürü geçişlerimiz oldu ve site 3-4 kere hacklendi. Bu yüzden siteyi 3 ayrı hosting firmasına bölüp hacklenme riskini 0 a indirdim.
Mangaturk.com hacklense diğeri yaşayacaktı, diğeri hacklense diğeri ayakta kalacaktı.

10 senedir bu işi yapıyorum, sikilmedik bir kulak arkam kaldı.
Keşke öyle bir şey olsa, 2500tl üzerinde borcum olmazdı zaten.

Ayrıca Türkiyede şu işi en iyi en düzgün şekilde yaptığımız için, bize bok atmayan, anamızı sövmeyen yok. 20tane manga olan siteler bile yıllık 300dolar toplamaya calısıyorlar. Yurtdışındaki sitelere bir zahmet bakın mail yazın ne yapıyorsunuz gideri falan nedir diye, onlar anlatırlar sizlere.
Türkiyede bir adam bir işi efendice yapıp kimseye dokunmuyorsa, onu sikmeye çalışan çok oluyor.

Şu işi çok basit bir şekilde yapıp 3800euro yıllık ücret ödediğini iddaa eden arkadaşlarımızda var, onlarada saygı duyuyorum kullandıkları servera göre değişir. Burada yazıpta kimseyi hedef göstermek istemiyorum ama insanlar böyle yarak kürek konusup bok atmasınlar bari.

Düzeltme: Ayrıca sitede coder yok ve bir problem oldugunda güncelleme eklenti yüklenmesi bok püsür, para verip yaptırmak zorunda kalıyorum hack yemeyelim diye.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Beyond Birthday
Favori Manga: Bleach, Berserk, Kurozuka, Gantz
Favori Anime: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin

Yaşım 15 bile olsa çoğu fansub ve çeviri grubunda çalıştım. Birçok forumda moderatör oldum, uploader oldum. Fakat bu forumun bir üyesi olmak bile beni özel hissettiriyor. Bu hissi sağlayan en başta İsmail abi olmak üzere tüm yönetime teşekkür ederim ve bizi asla yalnız bırakmamalarını en içten dileklerimle isterim.
Resim

Gēmu no yōna seikatsu o okuru..

(Oyun gibi hayat yaşıyorum..)

“Duyurular” sayfasına dön