Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Modern Sanat Hakkında Düşünceleriniz

Müzik, yazı, fotoğraf, resim, sinema, televizyon, opera vb ilgilendiğiniz sanat dalları hakkında yazabileceğiniz yer.
Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Kara para aklama esnasında dönen miktarların büyüklüğü sebebiyle yücelmiş bir sanat dalı. 150 Milyon doları bir tabloya keyiflerinden vermiyorlar. Bana kalırsa yalnızca saçmalık. Daha geçen gün 20.000€'ya yarım bardak su alabilmek için millet birbirini yemiş. Sorsan sanat.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.
Concord
Favori Anime: ..

SiyahInci yazdı:Sokak sanatçıları gibisi var mi, portreden tutun doğaya kadar, soyut,somut her seyi cok guzel resmediyorlar, hem ucuz hem de gerçek sanat eserleri :whistle:
Gördüğünü resmetmekle, eğitimli göze sahip olmak farklı. Sokak sanatçıları bir rateden sonra istediğini yapsın ilerleyemez. Resim güzel bir şeyi yapmak değil doğru şeyi yapmaktır. O yüzden çoğu sanat eğitiminde bildiğin her şeyi unut diye başlanır, önceden ne kadar iyi bir çizer olursa olsun.
Vilianın dediği gibi bir durum var ortada ve bunun sonucu bu ama bunlara bakıp genelemek bence saçma. Modern sanat eserlerini benim hocamda yapıyor şu an ne kadar gözüme saçma gelsede bunu parayla satmıyor yada başka bir şey için, bir zevki var. Ve anlamak için birikim gerekiyor.

Farkıda bu gişeye oynayan film vardır, zor terimler yoktur direk duyguyu verir zorlamaz seni. Birde karmaşık filmler vardır, 2-3 kere izlemen gerekebilir. Ama hangisinin iyi olduğu bireyin kendi birikimine bağlıdır.

İş paraya dökülünce bu tür şeyleri bilmediği halde biliyorum diye geçinen insanların yaptığı işlerin sonucu bu yarım su bardağı gibi saçmalıklar. Tabi kide sanata çok iyi para dönmesi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Kısa Lm yazdı:http://www.radikal.com.tr/kultur/sanat_ ... ro-1303486

Yarım bardak su koymuş adam sergilemek için 20bin avro vermişler amına koyim. 56bin lira yapıyo.
Ben bizim oradaki köpeklere bir sanatçı edasıyla kova kova su veriyorum, hemide bedava ve doğa ile iç içe, pozumu gören bu bir Rembrandt mı diyor. Moderen sanat :X
► Spoiler Göster

“Sanat Köşesi” sayfasına dön