Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sanat?

Müzik, yazı, fotoğraf, resim, sinema, televizyon, opera vb ilgilendiğiniz sanat dalları hakkında yazabileceğiniz yer.

Sanat Sanat İçin midir Yoksa Toplum İçin midir?

Sanat sanat içindir.
16
73%
Sanat toplum içindir.
6
27%

Toplam oy: 22
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Diabolus Ipsum Amans yazdı:
ugur_tatli yazdı:Sanatin ne icin oldugunu bilmek icin once sanati tanimak gerek. Arada paraniza kiyip bir sergiye gidin, sanatla ilgili ders calisin. Sanat da kendi icinde zibilyon tane kategoriye ayriliyor. Her kategori de kendi icinde donemlere ayriliyor. Sanatin toplum icin olmasini cok isterim ama insanlar cok uyusuklar. Italya'da bile, sanatin dolup tastigi bir ulke, muzelere neredeyse bedavaya girebiliyorsun ama adamlar gidip gormeye useniyorlar.
Suan Turkiye'de olsam gidip gezecegim bir suru yer var isaretledim ama para bulup gelemiyorum. Siz elinizdekinin kiymetini degerlendirin hazir oradayken.

Evet saten alçı ile restore edilmiş 2000yıllık tarihi eserlerin değerini bilelim. Gidip saten alçılari görelim

Türkiyeyi bilmiyorsun uğur.
Sultan Ahmet, Ayasofya, Dolmabahce, İstanbul Surlari, Kiz Kulesi, Kiz Kalesi, Efes, Peri Bacalari vb bir cok yer. Bunlar illa ki korunuyordur duzgun bir sekilde?
Ben bunlari gormeyi cok istiyordum Turkiye'ye geldigimde. Anitkabir ozellikle, hic gitme sansim olmadi.
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Kalmadı artık.En azından ben umudumu kestim kendim için.Haksız sebeplerim var.
Şu zamanlarda perili merili ilham getiren kafalar yaşayabilen insanlar varsa onları toplayıp adam gibi bir yerde yaşatmak,pamuklara falan sarmak lazım.O grafik düşüyor çünkü.O rahat sanat kafası kalmıyor bir süre sonra.

Ben sıçtım mesela.Camideki halılarda Diablo çizen adamdım ben.SATA kablosundan Starscream yapmıştım.Şimdi bakıyorum da,ileride göt olarak kalmayayım,bi yol yordamım olsun da buna sanat diyebileyim diye kendi kendimi sikmişim;nü figürler çizeyim,perspektif kasayım da ileride kendi tarzımı bulurum diye.
Olmuyor amınakodumun ülkesinde.Bu ülkede sanat yok.Olmayacak.Sanatçı dediğin adamın tek motivasyonu tepkisellik bu ülkede.Eserlerini beğene insanlar değil beğenmeyen insanlar asıl hedef kitleleri.Başka bir olayları yok.Millet cahil cühela ya,iki sik çizeyim de bi bok anlamasınlar,anlamadıklarıyla da kalıp bana tü kaka etsinler,nasıl olsa hiç anlayamayacaklar.Bu tipleri sevenleri de biliyoruz yani,neyse onlara da sardırmayayım şimdi.Ağır saçmaladım biliyorum,ama şu andan itibaren bu kafayı yaşamak istiyorum.

Deviantart'a da taş yağsın istiyorum.Varsın Butthurt olsun bunun adı.Otomatiğe bağlamışlar adamlar.Yol yordam tutturmuşlar ya,yardırıyorlar.
Yeni,farklı birşey yok.Digital art ile ilgili düşüncelerim değişti şu son bir kaç günde.Objektif hiç değilim,sol lob komple gidik.

Eee ne kaldı o zaman,Türkiye boktan,diğer ülkeler boktan,ne kaldı? Olum varmak istediğim nokta o işte,herkes ölsün lan artık.
Daha Tokyo 2020 fantezileri yaşamadık,biliyorum,androidler de basmadı,ama ben istiyorum.Ölelim artık yeter.

Manga okuyup resme falan heveslenenlerin allah yardımcısı olsun.O iş de yaş,en fazla 2-3 sene içinde benden iyi çizeceksiniz,ama daha ilerisinde oturup 'benim yaptığım iş ne lan?' diye sorar mısınız kendinize,merak ediyorum.Sanatın tanımıyla ilgili soru işaretleri belirir mi kafanızda,bilmek istiyorum.

Evet,2-3 gündür butthurt modda geziyorum.Çizdiklerimin yeterince özgün olmadıklarını,bir yerden sonra kendilerini tekrar ettiklerini gördükten sonra,hayatımın en manyak depresyonunu yaşıyorum.Çizdiklerime sıçayım.Beni bunca sene yiyenleri sikeyim.

Abi sakin olamıyorum,mantıklı düşünemiyorum şu konu açıldığında ya.Ağır saçmaladım muhtemelen,sakin kafayla gelir atarım editi.

@uğur
Abi İtalya'da yaşayan adamın bile sanatla ilgili sıkıntıları varsa,işimiz iş.Ben beylik katanamı çıkardım bekliyorum derdini anlatmanı.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

ichibuugin yazdı:@uğur
Abi İtalya'da yaşayan adamın bile sanatla ilgili sıkıntıları varsa,işimiz iş.Ben beylik katanamı çıkardım bekliyorum derdini anlatmanı.
Panpa genclik ilgilenmiyor. :laugh: Ben canavar gibi yararlaniyorum buradaki her seyden. Klisesyse geziyorum, sergiyse gidiyorum, operaysa dinliyorum, balletse, tiyatroysa gidip izliyorum. Bana cok da pahaliya gelmiyor hic biri. Kukla tiyatrosuna bile iki kere gittim bu sene, onume ne cikarsa acimiyorum. :evil:
Tector
Favori Anime: --

Sanat yapan içindir.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Yav he he.

Uğur türkiyede sanatla ilgili neler yapıldığını gayet iyi takip ediyorum. Fakat senin öyle ıtalyada sandığın gibi birşey yok.
Adamlar saraylara güvenlik kamerası takmak için duvarları çatlattilar, ondan sonra istanbul surları göçmen ve esrarkesler sarmis.

Neyse ya uğur bilmiyorsun konuşuyorsun sadece.
Babana söyle geliş dönüş uçak biletini alsın. Ben gezdircem sana tr yi kendin görürsün.

Çünkü muhakeme yeteneğin şu anda 0 sıfır zero 0
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

ugur_tatli yazdı:
ichibuugin yazdı:@uğur
Panpa genclik ilgilenmiyor. :laugh: Ben canavar gibi yararlaniyorum buradaki her seyden. Klisesyse geziyorum, sergiyse gidiyorum, operaysa dinliyorum, balletse, tiyatroysa gidip izliyorum. Bana cok da pahaliya gelmiyor hic biri. Kukla tiyatrosuna bile iki kere gittim bu sene, onume ne cikarsa acimiyorum. :evil:
Ben de haftasonlarımı paso opera-sinema-tiyatro arasında yiyorum işte.
Arada müzelerde akıyorum.

Şimdi gerçekler
2 tane müzemiz var,birisi etnografya müzesi zaten sayma onu.
Tiyatromuz yok,halk eğitim merkezinde 2-3 ayda bir oluyor tiyatrolar,onlar da ana akım orosbusu olmuş popi şeyler.Bir Şekspir,bi Bekıt tiyatrosu falan,ahahaha hayali bile komik.
Ve şimdi bomba.Sinema yok lan bu şehirde?Sorsan kültür sıçan ilerici bir şehir burası?İnsanı tepkili güya kültürsüz topluma,nükleere falan karşı çıkan çakma aydınlar falan.Arkadaş ben inancımı yitirdim,bu şehir insanın vizyonunu sikiyor.
Bir tane bile hobi dükkanı yok,haa fazilet kırtasiye var,fimo falan satıyorlar.Yersen
Ulan sadece Sinop mu böyle?Ulan ben Sculpey bulamıyorum bu memlekette? İşte gidecez görecez bakalım büyük şehirleri,orada bulursak Sculpey akacağım buralarda.(Heykelde resimde olduğumdan daha iyiyimdir.Daha yatkınım)
Bir tane bile resim kursu olmadığından daha önce de bahsetmişimdir.

Bu şehirde ya hayatın internet olacak,ya da kültürsüzlüğe boyun eğeceksin.Ben bu boktan halimle ortalamanın üstündeyim,bu kadar vahim durum.
Şu boktan ingilizcemle okulda dilcilerden bile iyiydim ingilizcemde.Olum rekabet bile yok lan,o yok,bu yok,napak ölek mi? Bu mudur derdin Türkiye?

Neyse lan,berserker'e bağladım ben.Daha önce hiç bu kadar sinirlenmemiştim bu konuya.
Offtopic falan olduysa kusuruma bakmayın nolur.Bir daha bu kadar yardırabileceğimi sanmam.
Saygılar,hürmetler.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

https://www.superhaber.tv/cumhurbaskani ... dilar.html

Resim

Şu ülkede sanattan bahsediyonuz. Başbakan beğenmedi diye heykel yıkılıyo bu ülkede.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Celebhol
Favori Anime: -

@ichibuugin
Hacoli deviantartta farklı şeyler yapan insanlar da var. Ben sanat konusunda çok bilgili bir insan olmadığım için çok bilgim yok bu konuda ama atarım istersen bulabildiklerimi.
Bilmiyorsan diyeyim. Hot kısmı yerine undiscovered kısmına bakarsan senin aradığın tarzda farklı şeyler bulabilirsin.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Yav he he.

Uğur türkiyede sanatla ilgili neler yapıldığını gayet iyi takip ediyorum. Fakat senin öyle ıtalyada sandığın gibi birşey yok.
Adamlar saraylara güvenlik kamerası takmak için duvarları çatlattilar, ondan sonra istanbul surları göçmen ve esrarkesler sarmis.

Neyse ya uğur bilmiyorsun konuşuyorsun sadece.
Babana söyle geliş dönüş uçak biletini alsın. Ben gezdircem sana tr yi kendin görürsün.

Çünkü muhakeme yeteneğin şu anda 0 sıfır zero 0
Muhakeme yapmam icin tanimam gerek, hic gezip gormeden nasil taniyacagim? Muhakeme yapmami bekleyemezsin. :laugh:
Iyi korunduklarini dusunerek yorum yaptim, burada Turkiye'yi gezmis olan kiminle konussam ovuyorlar bana cunku. Genel kultur merkezinde kime turk oldugumu soylesem Turkiye ziyaretini anlatiyor. :laugh:
Edit:
@Jiraiya-Sama
Ne yapmis amk bu gerizekalilar. Zaytung mu yoksa.
En son ugur_tatli tarafından 27 Tem 2014 21:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Türkiye'nin çoğu yerinde evet imkanlar kısıtlı gerçekten,gidip görmeye adam gibi müze,tarihi bir mekan filan yok.Olsa ya çok uzak ya çok pahalı ya da adam gibi bakımlı bile değil.Ama sanırım Uğur'un bahsettiği eldeki fırsatları dibine kadar kullanıp sömürmek.Mesela ben Samsun'da yaşıyorum ve hemen hemen her hafta AKM'ye tiyatro,bale,orkestra konserleri -olursa- izlemeye gidiyordum kışın ve baya da ucuzdu.Bak yazın hiç gitmedim o da ayrı bir olay.Müzeleri de gezdim zaten.Samsun dışında Ankara,İzmir,İstanbul,Bursa,Çanakkale,Tekirdağ gibi yerlerde çoğu tarihi mekanı mümkün olduğunca gezip görmeye çalıştım.Ama bu kadar yani.İmkan olmadığı sürece bu da olmuyor.Ha birde imkanı olup ilgilenmeyenler de azınlık sayıda filan değil,çok tanıdım evine yakın gezip göreceği yer olup da hiç gitmemiş ilgilenmemiş olan.Parası olup da ota boka harcayan.Sonuçta şu da var ki insanlar ilgilendikçe ilgi arttıkça gelişir bu tür şeyler.
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos

“Sanat Köşesi” sayfasına dön