Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Ölülerin Bekçisi - Özgür Bir Adam - Öykü -

Müzik, yazı, fotoğraf, resim, sinema, televizyon, opera vb ilgilendiğiniz sanat dalları hakkında yazabileceğiniz yer.
Kullanıcı avatarı
Elodin
Favori Manga: One Piece, Holyland, Berserk, Kokou no Hito, Liar Game, Vagabond
Favori Anime: One Piece, Death Note, Hellsing, Basilisk, Samurai 7, FMA Brotherhood, Kuro no Keiyakusha

Hocam hikayede bazı şeyleri zaten açık açık söylüyorusn ben de açıklanmamış oluylar hakkında tahminler ve yorumlar yapıyorum; başta Robin olayı olmak üzere bu tahminlerimden bazıları gerçekleşti.
Robin, Dünyanın Umudu, Tanrının gözlerine sahip adam kendini öldü gibi gösterip bu sayede dünyanın düzenini sağlamak için büyük bir plan kurup Hükümsüzleri serbest bıraktı.
Ama mesajının birinde "kendimce yorumlar" yaptığımı söylemişsin bu gerçeği yansıtmıyor. valheru21 söylüyordu Snaga ve Rubingard'ın ilkdoğan oldukları bu son bölümle kesinleşmiş. bunlar meditasyon yapıp vegan beslenerek 10,000 yıldan fazla yaşamıyor, herhalde ilkdoğanlar, yoksa neden "Seçilmiş Büyücü" olsunlar.
Hikayede açıklanan bir düzen var: Tanrı kendisine ilkdoğan seçer, ilkdoğan tanrı bir tarafında pireler uçuşur halde uyuşuklanırken onun işlerini yürütür, insanları piyon olarak kullanır.
Robin buna karşı çıkan bir karakter bulduğu şey ne, tam olarak bilmiyoruz belki tanrıların gerçekten tanrı olmadıklarını öğrendi. Kara El mağarasında öğrendiği şey bu olabilir Justisar'daki düzenin bir yalandan ibaret olduğunu fark etmiş olabilir. Dünyanın Umudu bu düzeni bozabilmek için Hükümsüzleri serbest bırakmış ve kendi halkını bir piyondan ibaret olduğu gerçeğini idrak edemeyeceği için feda etmiş olabilir.

İşte tahmin ileride ne gerçek ne değil öğreneceğiz
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

valheru21 yazdı: 1:Snaga ve Rubin'in babasının tıpkı Endimiyon ve Elrohir gibi ilkyürüyen olduğu anlaşıldı.
@Elodin
Snaga ve Rubin'in babsının ilkdoğan olduğunu söylemişim kendilerinin değil.Greece,Falcon Robin bunlarda uzun yaşıyolar bunlardamı ilkdoğan.Snaga ve Rubin'in ilk yürüyen olduğu hikayede geçtide benmi görmedim.
Geçen biri daha yazdığımı yanlış okuyup cevap yazmıştı.Lütfen yazılarıma cevap vermeden önce yorumlarımı dikkatle oku yanlış anlaşılma olmasın.
elodin yazdı: valheru21 söylüyordu Snaga ve Rubingard'ın ilkdoğan oldukları bu son bölümle kesinleşmiş. bunlar meditasyon yapıp vegan beslenerek 10,000 yıldan fazla yaşamıyor, herhalde ilkdoğanlar, yoksa neden "Seçilmiş Büyücü" olsunlar.
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
Kullanıcı avatarı
Elodin
Favori Manga: One Piece, Holyland, Berserk, Kokou no Hito, Liar Game, Vagabond
Favori Anime: One Piece, Death Note, Hellsing, Basilisk, Samurai 7, FMA Brotherhood, Kuro no Keiyakusha

valheru21 yazdı:
valheru21 yazdı: 1:Snaga ve Rubin'in babasının tıpkı Endimiyon ve Elrohir gibi ilkyürüyen olduğu anlaşıldı.
Burada babası yazdığını görmemiştim açıkçası ama Justisardaki düzen Tektanrılı değil Kedfith tanrıları başkanı olabilir ama Shark ayrı bir tanrı olmalı yoksa Akirama onu bu kadar dikkate almazdı. Elrohir Kedfith'e nasıl "Baba" diyorsa, Snaga ve Rubin de Shark'a öyle baba diyor, ilkdoğan oldukları buradan belli. Özoğlu çıkarsa ters köşeye yatış olurum

Endimiyon'un Sendarlılar'ın başındaki ilkdoğan olmalı bağlı olduğu tanrı da Myrcid, databook'da yazıyor.
Ayrıca Snaga ve Rubin'in ne zaman insan oldukları söylendi ki onları Sendarlılarla karşılıştırıyorsun?
Kullanıcı avatarı
asddsa123
Favori Manga: Gamaran,Gintama,Veritas
Favori Anime: Gintama,Slam Dunk

Mert harika yazıyorsun...kedfithin gücünü fazla abartma bence yoksa başına bela olur söylemesi :D ayrıca robinin yaşaması da iyi oldu...hükümsüzlerin gücünü görüyoruz... sağlam birinin giriş yapması şarttı [ ama robin yerine başkası olsaydı daha güzel olurdu]
Resim
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

Ha gayret, 16bolum okudum. Ben az kaldi dedikce bolumler cogaliyo :3 sevinsem mi uyuz olsam mi karar veremedim.Ama sinavlar bitince ilk isim devam etmek olcak :3 2konuya yorum yapmisdim msnden diye hatirliyom da, biri yazi kurallarina uymakdi :3 digerini hatirlayinca gene buraya da yazacam :3
Kullanıcı avatarı
Lambo
Favori Anime: Gintaman

Sezon finalinden olsa gerek bir sürü ilginç olay olmuş
Falcon öbür elemanın sırtındayken konuşmaları bi yerden sonra sanki çay içiyolarmışta öyle konuşuyolarmış havasındaydı yalnız gözümden kaçmadı :D
Kesinlikle El ile Greece in kardeş olmasını beklemiyodum çok şaşırdım
Son adamında yaşlı birşey çıkmasını bekliyodum, Robin deyince oha felan dedim. Bir sürü yeni malzeme var hikayede.
çok kaliteli gidiyo hakkaten ama birde şu imlalara dikkat etsen reyiz.
Hadi arayı çok açma madem bekliyoruz
God Hates Us
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Elodin yazdı: Robin buna karşı çıkan bir karakter bulduğu şey ne, tam olarak bilmiyoruz belki tanrıların gerçekten tanrı olmadıklarını öğrendi. Kara El mağarasında öğrendiği şey bu olabilir Justisar'daki düzenin bir yalandan ibaret olduğunu fark etmiş olabilir. Dünyanın Umudu bu düzeni bozabilmek için Hükümsüzleri serbest bırakmış ve kendi halkını bir piyondan ibaret olduğu gerçeğini idrak edemeyeceği için feda etmiş olabilir.

Katılmıyorum. "Dünyanın Umudu" olarak görülen bir adamın koca bir halkı feda etmesi çok saçma. Burada kesinlikle "herkesin kurtarılması gerektiği" gibi saçma felsefelerden bahsedecek değilim. Doğanın dengesi birilerinin hayatta kalması birileri mutlaka ölmeli. Yani Bir komutanın askerlerini feda etmesi kahramanlık olabilir ama koca bir halkı kıyımdan geçirmek dünyaya umut getirecek birinin yapacağı şey değil. Ayrıca eğer Robin "tek başına bir orduyu ayakta tutabilen bir adam" ise, mantıklı olarak önce halkına gerçeği göstermeye çalışması gerekmez miydi?
Sonuçta bir dünya olmazsa "Dünyanın Umudu"'nun işlevi ne?
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Lambo
Favori Anime: Gintaman

hercaiebabil yazdı:
Elodin yazdı: Robin buna karşı çıkan bir karakter bulduğu şey ne, tam olarak bilmiyoruz belki tanrıların gerçekten tanrı olmadıklarını öğrendi. Kara El mağarasında öğrendiği şey bu olabilir Justisar'daki düzenin bir yalandan ibaret olduğunu fark etmiş olabilir. Dünyanın Umudu bu düzeni bozabilmek için Hükümsüzleri serbest bırakmış ve kendi halkını bir piyondan ibaret olduğu gerçeğini idrak edemeyeceği için feda etmiş olabilir.

Katılmıyorum. "Dünyanın Umudu" olarak görülen bir adamın koca bir halkı feda etmesi çok saçma. Burada kesinlikle "herkesin kurtarılması gerektiği" gibi saçma felsefelerden bahsedecek değilim. Doğanın dengesi birilerinin hayatta kalması birileri mutlaka ölmeli. Yani Bir komutanın askerlerini feda etmesi kahramanlık olabilir ama koca bir halkı kıyımdan geçirmek dünyaya umut getirecek birinin yapacağı şey değil. Ayrıca eğer Robin "tek başına bir orduyu ayakta tutabilen bir adam" ise, mantıklı olarak önce halkına gerçeği göstermeye çalışması gerekmez miydi?
Sonuçta bir dünya olmazsa "Dünyanın Umudu"'nun işlevi ne?
Bayan senin dediğin dengeyi sadece Greece uyguluyor diye biliyordum ben. Başlarda bahsettiği herkesin farklı denge anlaşıyı olduğu (bazılarının sadece kötü bazıları sadece iyi vs vs uzar). Robin çok gizemli bir karakter öyküde, El in babası onu pek ciddiye almasada. Her an herşey olabilecekmiş gibi bir tempoda hikaye şuan. Böyle detaylara takılmak gereksiz kalır diye düşünüyorum
God Hates Us
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Snaga'ydı sanırım. Robin' için "düzen diye diye ölecekti, öldü de." demişti. Yani Robin'in de bir düzen takıntısı varmış. Ama benim kast ettiğim düzen değil; "Dünyanın umudu" lakabı. Bu kadar ağır ve aydınlık bir lakap, koca bir halkı hem de kendi halkını kırdırtacak adama verilecek bir lakap değil.
Robin'i her kadar sevmesem de zaten Greece'in halkını feda etti sahiden umudu simgeleyen biriyse böyle bir şeyi ikinci kez yapacak bir adam olmaması gerekir.
Çünkü böyle giderse, umut getirilecek bir dünya kalmayacak.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

Oyh be, daha 20yi bitirdim, cook yolum var >.< Her sey henuz guzel de gidiyor :3 bir tek su, bi yerde takildim da. Greece kendisi cocugun gozu onunde o kadar sey yapiyor, ama baskalari yapinca cocugun yaninda yapma diyor o.O iliginc kacmis. Bir de bu cocugu biraz erken sevmeye basladi bence o.O

“Sanat Köşesi” sayfasına dön