Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kurdun Savaşı- Tanıtım, Yorumlar

Müzik, yazı, fotoğraf, resim, sinema, televizyon, opera vb ilgilendiğiniz sanat dalları hakkında yazabileceğiniz yer.
Kullanıcı avatarı
karlidag
Favori Manga: Naruto,bleach
Favori Anime: Naruto,Bleach,D.Grayman,FulMetal Alchemist,One Piece

En nihayetinde aylar sonra yeni bolumle muserref olmayi basardik. :)
Evet olay kaldigi yerden devam ediyor.tanri denenlerin de artik aciklari cikti ortaya.Ve are hakaten mal bi karakter olmaya basladi gibi.boyut kapisinin acik kalma suresi ne acaba cunku hukumsuzler girecek iceri ve are nin soyledigine gire svaslar hic bitmeyecek.tanrilar yeryuzune inerse trol ordusu napacak.bu arada ruzgarbicen nerede?
Falcon ve robinin cocuklari sanirim cok iyi dost ve ortak olacaklar.falcona sanki kapasitesinin ustunde rol verilmis gibi.gul ve bileklik takviyesi olmasa hicten ote degil zora dusunce dostlarini birakip kacan biri nasilsa.
Gumus kilic sahibini bulmali walgere ulasmali bence yada walger bir kilic dovmeli potansiyeli kilicla ortaya cikiyor sendarlilarin.
Yeni bolum hizli olsun lutfen :)
edit: sac sakal haric aklimdaki are

http://vignette1.wikia.nocookie.net/dia ... -prefix=de
GUMUS RENGİ KANATLARİNİ SONUNA KADAR ACTİ BASMELEK CEBRAİL.KAFASİNİ HAFİF CEVİREREK KANLAR İCİNDEKİ İBLİS VE MELEK TAVUSA BAKARAK
"HALA SORGULUYORMUSUNUZ"
"BU BİR SON DEGİL MELEK CİBRİL" DEDİ İBLİS KUZGUNİ KANATLARİNİ ACARAK. CEBRAİL'İN ELİNDEKİ AZRAİL'İN İLAHİ TİRPANİ BİR KEZ DAHA HAVAYA KALKTİ VE FİSİLDAYARAK;

"DAHA BASLAMADİKİ'..........
Kullanıcı avatarı
Dr.M
Kalemşor
Kalemşor
Favori Manga: One Piece, Veritas, Gamaran, Hollyland,Liar Game,Bakuman, One Punch Man, Berserk, Toriko, Tower of God, City of the Darkness, Noblesse,
Favori Anime: Naruto, Bleach,Death Note, Hellsing, Samurai X, Hunter X Hunter, FullMetal Alchemist Brotherhood

Ölülerin Bekçisi devam ediyor...

Bir tarafta derin bir intikam ateşiyle yanan, halkının acısını içinde taşıyan, bu düzeni yıkmak için binlerce yıl beklemiş bir adam.

Üstad Valerion

“Senin merhametin adaletsizliktir, Eoslu Yargıç Gariound Kedfith” dedi Büyük Üstad bedenini gölge ile kaplarken “Ben boş tehditlere kopan bacaklara öldürülen canlara teslim olsaydım bu işten çok önce vazgeçerdim. Biz günahların asla unutulmaması için ortaya çıkaran ışık, sahte alevlerin ardındanki gerçeğin gölgesiyiz. Unutulmaması gereken şeylerin unutulduğu yıllar, değil bin değil on bin, yüz bin yıl geçse bile, Onları hafızalara geri getirmek için çalıştık. Sözlerimde kibir yok ben yok benim yok. O yüzden ben, ben değilim artık Ben, beni aştı yıllar içinde bize dönüştü. Çünkü ben sadece ardınızda bıraktığınız Hieandar Konseyinin Üstadı değilim. Ben şirk koştuğunuz gerçek Tanrı V.R’nin hizmetkarıyım. Öldürdüğünüz kendi halkınızın çığlıklarıyım. Ben bu davaya gerçeği arayanların bu uğurda kaybedenlerin ölenlerin yitenlerin hepsiyim.

Diğer tarafta ise düzenin hükmüne yenik düşmüş eski iktidar sahipleri.

Hükümsüzler.

“Öldürmenin bir tutku olduğunu bilmeyen, bir adamdın Elrohir.” dedi Dughia gülümsemesi kırık bir tebessüme dönüştü “Bende öyleydim, gökyüzünde yıldızların adı bize seslendiğinde huzur içinde bir halk yetiştirmeyi onların içinde gezinirken yarattığın güven ortamını ben de bilirdim Elrohir. Onlar benden alınmadan önce Kimmeriarda Nehirşarkısı her yerde söylenilirdi.”

“Burası Justisar.” Dedi Elrohir, “Kimmeriar değil!”

“Burası Fozkitiliar.” diye cevapladı Hükümsüz “Burası tek, çağların şartı altında üç ayrı kıtaya bölünmesi bizim için bir anlam ifade etmiyor. Ki sen tek kıta olduğu zamanları hatırlayan birisin, bu sahte düzeninizi yaratmadan öncede buradaydın Elrohir.”

“Sizin düzeninizi biz bozmadık ama siz bizim düzenimizi bozdunuz Dughia.”

“Biz hepimiz, aynı yemini ettik, bizi kıtamızdan sürene karşı senin efendin Kedfith, hiçbir şeye yapmadı, bizi dışladınız bize yüz çevirdiniz.”

“Bu yüzden burada sekiz bin yıl önce nerdeyse yaşayan hiçbir canlı bırakmadınız, bu yüzden mi idi gaddarca birçok mavi ırkı asıl yaratılan Justisar ırklarını yok ettiniz. Basit bir yardım etmeyiş mi? En kadim ırklardan Arkonları dizginlemeye çalışan biz size yardım edecek durumda olmadığımız için mi?”

“Arkonlar konusunda yardım edeceğimizi söylemiştik, ama Kedfith bizi oyaladı bize istediğimizi verip sonra yardım edebilirdi ama bunu yapmadılar. Beynin o kadar yıkanmış kör akılla bağdaşmış ki, seni bu hale getirenlerden biri İle bu şekilde konuşabiliyorsun, Siz dokuzunuzun oluşumunda biz de vardık bunu hatırlamıyor musun? Sizi niçin oluşturduk bunu da biliyor musun? Kedfith ve grubu bize yardım ederken gerideki Justisarı size emanet için oluşturdu? Ama Kedfith ve sözde arkadaşlarımız bizi bu çukura ihtiva ettiler gerçi bunu biliyorsun bizi mühürlerlerken sende oradaydın bizi kullanıp bir kağıt mendil gibi atmışlardı.”

Başka bir tarafta, hem hükümsüzlere, hem de V.R ye ihanet etmiş, kendi adaletini yaratan.Halklara özgürlük vaad eden. Muzaffer Komutan

Rüzgarbiçen Glaroth

Önceki görüşmemizde hain toplulukta yanlız kalandır demiştin.” dedi Glaroth yüz hatları gerginleşmişti. “ Ben yalnızdım. Kendimce doğru olanı yaptığım için ikinci defa ihanet etmediğim için yanlız kaldım. Bir yıkımı durdurmak için yanlız kaldım, büyük bir savaşı engellemek için. Diyarın yıkımını engellemek için. Justisar sadece biz Hiandarlara ve bizim yarattığımız ırklara ait değildi hiç bir zaman ama yine de Hain ilan edildim Varsın böyle olsun, benim doğrularım budur.”

“Muzaffer Glaroth.” dedi Büyük Üstad sesi derin ve etkileyiciydi tüm vadide yankılandı. “ Deriburun kuşatmasını yaran, Arkonları yıkım üzerine yıkıma uğratan. Onların taptığı rüzgar tanrıçasının bütün tapınaklarını yıkan, bu yüzden Rüzgarbiçen lakabını alan Başkomutan Glaroth. Bütün halkların savaşla birleştirileceğine inanıyor mu? Özellikle de Arkonların.”

“ Bu düzen, ortak düşmanlara, kendini tanrı ilan edenlere karşıysa, kendinden başka türe yaşamayı sınırlandırıyorsa evet buna inanıyorum çünkü bu tür şartlarda geçmişteki düşmanlıklar unutulur, unutulmalı.Bir kılıç ancak doğru zamanda çekilirse kendi kınına dönebilir.Hem ben o gün kendi hayatımdan vazgeçtim.” Dedi Glaroth’un gözleri kısıldı, gümüş zırhı gün ışığıyla yıkanırken parlak ve sert bir adam gibi görünüyordu. “Ben de o günü unutmadım, Üstad Valerion. Kendi halkıma kılıç doğrulttuğum günü, cesetlerin bir dağ gibi yığıldığı, Ailemin yok edildiği günü unutmadım. Ancak ben bu durumu öğrendiğimde iş işten çoktan geçmişti. Senin gibi onurlu bir karşılık verip onlara saldırsam kazanacağım tek şey kendi ölümüm olacaktı. Ve bütün bunlar unutulacak, onların yanına kar kalacaktı. Bu yüzden hayatta kaldım, gün gelince sahte düzeni yıkabilmek için. Sahte bir düzen sahte ırklarını degil de , bir zamanlar bizimle beraber bu topraklarda yürüyen ırklarla korumanın nesi yanlış. Onlara özgürce yürüyecegi yeni topraklar vaad etmenin nesi yanlış.”

Ve Bu düzeni korumaya çalışan Justisar'ı bir arada tutmaya çalışan şimdinin iktidar sahipleri.

Tanrılar ve ilkdoğanlar.

“Neden?” dedi Dughia öfkeliydi, gözleri doluydu. “ Biz eski arkadaştık Ked, örnek bir ırk bulalım diye Elrohir dediğin, İlkitil’i bulmak için Trollerin arasından beraber geçmedik mi? Bize Dranken’in ihanetinden kıtamızdan sürmemizden sonra, yardım edeceğini söylemedin mi? Birbirimize hep yardım etmedik mi Ked? Neden Ked? Neden?”

“Size verdiğim sözleri ben tuttum ama siz tutmadınız, benim iyi niyetime karşın siz isyan çıkardınız, İblisleri yaratan Korlak’ın oyununa geldiniz.” dedi Kedfith soğuk bir sesle elini kaldırırp Çekicini eline çağırırken. “Ben düzenin yaratıcısıyım, bunu sağlamak uğruna ne gerekiyorsa yapacağım. Bu Justisarın bir kısmını tehlikeye atmak olsa bile, birilerinin yaşaması için birilerinin ölmesi gerekiyorsa düzen için bu fedakarlık yapılır.”

Büyük Üstad Evanir’n zihninde kalmak için yoğun konsatre olmuş bir vaziyette Kedfithe baktı, “Bunu nasıl yapabildin?”

Kedfith başını yukarı kaldırdı yüzü kaskatı bir heykel gibiydi."Benim çocuklarıma hiçbir şekilde dokunamayacaksın. BENİM DÜNYAMI HİÇ BİR ŞEKİLDE DEĞİŞTİREMEYECEKSİN VİCEROSLU ÜSTAD VALERİON AOUSTO RYAN.”

dedi Kedfith son cümleleri bağırarak söylemiş yeni ayağa kalkmış hükümsüzlerde şehirde yayılıp vadiye doğru dağılan bu sese şaşkınlıkla bakıyorlardı. Kedfith derin bir nefes alarak konuşmasına bu sefer soğukkanlılıkla devam etti. “Bu dünya binlerce yıldır bu şekilde şekillendi. Evet, sana yapılanlar haksızlıktı ama artık düzen kuruldu. O yüzden çıktığın deliğe geri dön büyük üstad, bir daha ki sefere merhametimden eser bulamayacaksın.”

Ve bu kadar taraf arasında kalmış olan Ölülerin Bekçisi...

Nickoy, büyücünün arkasından bir süre baktıktan sonra, Greece’e doğru döndü. Ölülerin Bekçisinin ifadesiz yüzüne doğru da bir süre baktı ardından gülümsedi. “ Ondan hoşlanmıyorsun değil mi?"

“Bu işin hiçbir tarafından hoşlanmıyorum.” dedi Greece, ona doğru döndü. Sol kolunu omzuna kadar sıyırdı, sönük mavi rünler görünür gibi oldu. “Ben bunlardan hoşlanıyor muyum zannediyorsun? Ya da çocukları bir güç damızlığı olarak yetiştirmekten… Diğerlerini bilmiyorum ama ben Walger’ı, birilerinin güç oyunlarına alet olsun diye kurtarmadım o köle ağılından. Eğer bir şeyleri kurtarmak isteyecekse bunu kendi isteğiyle yapmalı, birilerinin yönlendirmesiyle değil! Ama yine de…”

“Ama yine de ne ?” dedi Nickoy şapkasının üzerinden Greece’e bakarak.

“Aması şu ozan, elimizde fazla bir seçenek yok. Hükümsüzler, V.R bunlar kendi güçleri için çalışan adamlar kendi düzenlerini kurmak isteyen, diğer düzenleri yok eden bir yapıdalar. Bir düzenin yıkımı kolay yapımı acılıdır, O yüzden kurulmuş düzeni korumak yapabileceğimiz en iyi şey.”

Nickoy dudakları hafifçe büktü ama mavi gözleri parlıyordu. “Bazen bir köprünün önü ve arkası doluysa, yapacak tek şey aşağıya atlamaktır.”

Uzun aylar sonra yeni bölüm gelecek, kendilerini bu evrene hazırlamak isteyenler içinde bir spinoff öykü de yayına girecek. Eski öyküler devam etmeli demişti bir adam bana vakti zamanında, ve pek yakında öyküler devam edecek.
ÖLÜLERİN BEKÇİSİ 3. SEZONU OLAN KURDUN SAVAŞI BAŞLIYOR
GÜNCEL 10. BÖLÜM ÇIKTI [/i][/size] OKUMAK İSTEYENLER BURADAN[/size]

YENİ BAŞLAYANLAR! ÖYKÜNÜN İLK SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ ÖZGÜR BİR ADAM BAŞLIĞINA

İKİNCİ SEZONU İÇİN ÖLÜLERİN BEKÇİSİ KURDUN DOĞUMUNA BAKABİLİRSİNİZ.
Kullanıcı avatarı
karlidag

Öncelikle sana kizginim pat diye bıraktın işlerin vardır farkındayım ama ben bu öyküye hastayım.hafızaya geri yükleme açısından iyi oldu bu inşallah uzatmadan bölümler akarak gelir.

Bölüm yorumu:eline sağlık bölüm iyiydi.Are klasik barbar özelliklerini kuvvetlice tasiyor.Önce yapacağını yapıp sonra düşünüyor:-) Yönlendirmeye müsait bir karakter.Elwinge guvenemedim açıkçası bir anda yardım hevesi ne is? hukumsuzler zayıf kaldı bence.Elrohiri oldurebilmek dışında bi icraatleri olmadı.ana kahramanımız ezik kalıyor bence.hem hukumsuzlere hem bekciye power up şart.falcon kilit adam rolüne giriyor gibi boyut kapısına ulaşması erken oldu sanki.ruzgarbicen ve üstad arasında işbirliği bekliyodun açıkçası savasmalari iyi olmadı.Kedfith gibi kaç kişi vardı hatirlayamadim hepsinin bi anda justisarda boy göstermesinin bir etkisi olacaktır muhtemelen ama nasıl? Ve su hükümsüz olurken ki doğan ölüler bekcinin isi miydi diye düşündüm ama onlar başka yerdeydi başka kim ölüleri canladiriyor? Final deki legistasi hatirlayamadim kimdi bu adam neciydi?Aslında ar eden daha çok hareket bekliyorum yüzlerce yıl sonra hala yavaş hareket ediyor.Bekciye power up ola :-)
Kalemine kuvvet yeni bölümü bekliyorum ve asıl deerlwndirmeyi o zaman yapicam.çok zaman geçti baştan okumam lazim.
GUMUS RENGİ KANATLARİNİ SONUNA KADAR ACTİ BASMELEK CEBRAİL.KAFASİNİ HAFİF CEVİREREK KANLAR İCİNDEKİ İBLİS VE MELEK TAVUSA BAKARAK
"HALA SORGULUYORMUSUNUZ"
"BU BİR SON DEGİL MELEK CİBRİL" DEDİ İBLİS KUZGUNİ KANATLARİNİ ACARAK. CEBRAİL'İN ELİNDEKİ AZRAİL'İN İLAHİ TİRPANİ BİR KEZ DAHA HAVAYA KALKTİ VE FİSİLDAYARAK;

Kullanıcı avatarı
karlidag

12. Bölümü şimdi okudum.Açıkçası dolu dolu bir bölüm olmuş.Asuka ile ilgili kafamdaki bazı sorular yanıt buldu.Asukanin yikiminin sendar eliyle değilde kendi kralları yüzünden olmuş olması bilekligin güç yanında delilik te getirdiğini göstermiş oldu.
Bekcinin asıl adının wallark olması şaşırtmadı açıkçası yada iki isimli :-)
Son bölümdeki 10 hayvanli ölüm laneti bana road to ninjadaki çakma narutonun tekniğini hatırlattı.
Anarion en basindan beri orada savaşmayı planliyormus yani bilekligi alsa bile bir katliam olacakmis.
Şu üç avcılar olayı ve ejderha meselesi de var tabi.üç avcılar kusatmasi tam da bu noktada flashback olarak verilebilir.hatırladığım kadarıyla mardukan bir kolunu kaybediyordu.
Bölüm yine gizemli bitti.ayrıca falcon bilekligi taktı ama neden ustada hizmet ediyor ? Bu bölümde bilekligin gücünü görünce aklıma geldi şimdi.
Ve su ölüm laneti falcona sahin mührü düştü bu adama hikayenin basindan beri sahin lakabını vermenin bu olayla bağlantısı muhtemel.Peki ya diğerleri onlara giden muhurler yada dövmeler Ne anlama geliyor ?
Evanir ormanın hanimiyla bi alakası varmı? Belkide kral archiond la bi anlaşma yapmıştı olabilir tabi :-)
Gelecek bölümü fazla uzatma bence çünkü uzayınca kopukluk oluyor.
Senin hikayeni bir nebze silmarillion a benzetiyorum.Muhakkak bi esin ilham vardır.hikaye içinde hikaye öykü içinde öykü.
Kalemin kırılmasın Areyede devam orda da bekletme :-)

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"HALA SORGULUYORMUSUNUZ"

“Sanat Köşesi” sayfasına dön