Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Manga ve Şarkı Uyumu

Kullanıcı avatarı
genzo
Favori Anime: Naruto
Red Baron

Bu konu ilk açmış olduğum konu sanırım, o yüzden konunun başlığını düzgün adlandıramamış olabilirim. Şimdiden affola.

Bu başlığı açarken düşündüğüm; okuduğunuz mangaları ve mangaları okurken hangi şarkıları dinlediğiniz yani bir nevi manga-şarkı listenizi bizimle burada paylaşmanızı istememdi. Ben manga okurken yanında illa ki bir şarkı dinlemeye çalışırım, ama dinlediğim şarkıyı mangayla uyuşturamazsam okumaya devam edemem. Açıkçası bu konuyu açmamdaki asıl neden bu. Ben ve benim gibi arkadaşlar var ise bu başlık altında paylaşılan yorumlarınız eminim çok yararlı olur. Benim ufak listem şu şekilde;
► Spoiler Göster
Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Tam benlik konu. Ama tek bir şarkı ile götüremezsin bu işi eğer böyle çok gaz, saf aksiyon mangası değilse.

En iyi uyum şüphesiz budur;

Rammstein Amour- Gantz.(Sanırım bana da forumdan biri önermişti.)

Ondan sonra ise;

Killing Joke - Bleach Nothing Can Be gelir.

ToG için çok farklı seçimlerim oldu, başlamadan önce böyle 6-7 tane açardım atmosfere göre değiştirirdim.

Başlarında genellikle Bleach ostleriyle geçiştiriyordum.

Cehennem Treni - Gintama Ending 8.

İsim avı istasyonu için, Matt Elliot - Gloomy Sunday.

Aklıma geldikçe yazarım.
Resim
Kullanıcı avatarı
genzo
Favori Anime: Naruto
Red Baron

Tog için seçtiğim şarkı farkında olmadan benimsediğim bir müzik oldu. Ritmi, melodisi, sözleri. Hepsi bütünleşti neredeyse.

Diğer serilerde de aynısı oldu. Bir şekilde kulağıma ilişen şarkı ben farkına varmadan o manganın olmazsa olmazı oldu. Tabii bu sadece benim için geçerli. Başkaları için farklıdır elbet. Zaten tek bir şarkıyla kısıtlamak istemem böyle bir konuyu.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Oyun oynarken, çalışırken veya her hangi bir şey okurken müzik dinlemek dikkatimi dağıtıyor. Millet nasıl kafasında müzik çalarken konsantre olabiliyor anlamış değilim.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Outlaw yazdı: 08 Eki 2017 13:55 Tam benlik konu. Ama tek bir şarkı ile götüremezsin bu işi eğer böyle çok gaz, saf aksiyon mangası değilse.

En iyi uyum şüphesiz budur;

Rammstein Amour- Gantz.(Sanırım bana da forumdan biri önermişti.)

Ondan sonra ise;

Killing Joke - Bleach Nothing Can Be gelir.

ToG için çok farklı seçimlerim oldu, başlamadan önce böyle 6-7 tane açardım atmosfere göre değiştirirdim.

Başlarında genellikle Bleach ostleriyle geçiştiriyordum.

Cehennem Treni - Gintama Ending 8.

İsim avı istasyonu için, Matt Elliot - Gloomy Sunday.

Aklıma geldikçe yazarım.
https://www.youtube.com/watch?v=00fQMOcFKx8

Şunda epey hoş ostler var.
Resim
Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

http://www.dailymotion.com/video/x2v0tlr

Buna bayılıyorum, youtube'dan kaldırılmış maalesef.
Concord
Favori Anime: ..

@outlaw
Beni ergenliğime götürdün be hacit. O attığındaki ilk şarkı guilty crownda kızın söylediği şarkıydı. İçimize işlemiş, anime iyi olmasada duygulandım.
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Guilty Crown = The Dawn of The Weebos. (:
Concord
Favori Anime: ..

_[Emre]_ yazdı: 18 Eki 2017 10:24 Guilty Crown = The Dawn of The Weebos. (:
:D haklısında neyin lafını çaktın anlamadım. 13-14 civarındayken izlediğimiz animelerin hesabını vereceksek işimiz yaş :side:
Resim
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_

Concord yazdı: 18 Eki 2017 10:36
_[Emre]_ yazdı: 18 Eki 2017 10:24 Guilty Crown = The Dawn of The Weebos. (:
:D haklısında neyin lafını çaktın anlamadım. 13-14 civarındayken izlediğimiz animelerin hesabını vereceksek işimiz yaş :side:
Şakasına yazdım hocam. :cheer:

“Müzik” sayfasına dön