Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Welcome to the Machine

Celebhol
Favori Anime: -

Pink Floyd dinlerken bu şarkı merakımı çeldi ve sözlerinin anlamını araştırayım dedim. Bulduğum şeylerin sizin de ilginizi çekeceğine inanıyorum.

[BBvideo 425,350]http://youtu.be/9qEsTCTuajE[/BBvideo]
Sözler.
► Spoiler Göster
Şimdi bir kişinin yaptığı yoruma geçiyoruz. Alın meali;
Gençliğinde kurulu düzene ve ebeveynlerine karşı isyan etmek için çok ama çok uğraşmıştın...
Senden beklenenin tam da bu olduğunu fark bile edemedin.
Gerçeklikte "isyan" etmedin, tam da bekleneni yaptın.
Şimdi, sen inanç sistemini kurdun ve o da, sen farkında olmadan sana besletilen şeylerden oluşuyor.
Şimdi, makineye dahil edilip onunla bütünleştin ama bunun bile farkında değilsin.
Kendin hakkında öne sürdüğüne inandığın her şey aslında televizyon, beyni yıkanmış arkadaşların, rüya vaad eden reklamlar, okul, üniversite ve benzeri şeyler tarafından programlanmıştı.
Köle olduğunun farkında bile değilsin.

Bu şarkı, sana bunu söylüyor ve bunun farkında bile değilsin.
Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

► Spoiler Göster
En son Gol D. Roger tarafından 03 Şub 2018 06:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Celebhol

Gol D. Roger yazdı:Mutlu sonla bitmemesine sevindim
Yaşasın yıkımın sanatı.
Şaka bir yana panpa valla bende enerji mi yok desem, korkaklık mı desem ne desem bilemiyorum ama bu tarz şeylerle savaşasım yok artık sanki. Aslında uzun yazasım var bu konuda. Dur başlık açayım.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Hayatın özeti aslında, pink floydun en sevdiğim parçası HEY YOU adamlar gerçekten yazmışlar yapmışlar.

Kölelik kalktı diye seviniyoruz, kalktıgını sanıyoruz, sadece zincirlerimizi göremiyoruz.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Sae
Favori Manga: -

Hayko'nun bu tarzda bir sözü vardı, ne yaparsan yap sistemin içindesin diye. Bence artık bu tarz şeyleri sorgulamak için çok geç özellikle böyle bir ülkede.

Bunları siktir edip kendi hayat sürene odaklanmaktan yapacak bir şey yok.
Diabolus Ipsum Amans yazdı:Kölelik kalktı diye seviniyoruz, kalktıgını sanıyoruz, sadece zincirlerimizi göremiyoruz.
Ben bunu Uğur'a anlatamadım :D Belki fiyakalı böyle konuşmadığımdandır.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Müzik” sayfasına dön