Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Klasik Wow Server Kurmak

Mangacı ne arar laaaa bazarda!
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz gibi özellikle Cataclysm sonrası WoW haritası değişti ve eski wow'u oynamanın private server hariç hiçbir imkanı kalmadı. Mevcutta bulunan en iyi klasik wow server server'larını gezdiğimde stabilite ve dos atakları yüzünden sıkıntı yaşadıklarını gördüm sıklıkla. Buradan yola çıkarak Klasik Wow Server(1.12.1) kurmayı düşünüyorum. Ama tabi bu iş sadece server ile bitmiyor. İnternet sitesi kurulacak, belli bir hızda internet olacak, server için belli bir hard disk kapasitesi lazım olacak... Ben maddi olarak bu dediklerimden bir çoğunu karşılayabilirim, özellikle de önümüzdeki ay. Server bilgim de mevcut, çalışmakta olduğum şirketteki serverların çoğunu ben yapıyorum. Basit anlamda internet sitesi de yapabiliyorum. Tek sıkıntım önemli detayları bilmemem: Wow'u server olarak nasıl kurabilirim, kod bilgim olması gerekiyor mu? Sonrasında internet sitesiyle nasıl entegrasyon sağlarım, server'ın internet hızının(download/upload) kaç olması gerekir vs...

Bu konuda tecrübesi ve/veya bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Ayrıca ortaklaşa çalışmak isteyen olursa da kabulümdür.

NOT: Başlığı nereye açacağımı bilemedim, şimdilik buraya açtım. Yanlış yerdeyse gerekli düzenlemeyi yaparım.
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Gereken sistemi bilmiyorum ama fazla kişi toplayacağını sanmıyorum. Geçenlerde nolstalji olsun diye girdim bu classic wow serverlarından birine 30 küsür levela kadar kastım ama sarmadı. Classlardaki talentların çoğunun çöp olması insanın bütün kasma hevesini yok ediyor.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

En başta classic wow'un tadı hiçbirinde yok, önemli olan orada talent değil, oynama yeteneği. Az talent ve özellik ile oyuncular çok daha zorlu oynuyorlar. Zaten classic wow olarak başlayıp sonra talebe göre yeni server açılabilir, mesela Burning Crusade.
O dediğin server'ı biliyorum, ne zaman girsem hep full çakıyor adamlar ve hep raid-dungeon-wsg yapabiliyorlar sıkıntısızca. Maksat giren kişi fazla olsun. Fakat özellikle orada durmadan bir kopma sorunu network problemi yaşanıyor. Bunun temel sebebi de güvenlik sorunu. Ben bu sorunları olmayan bir server kurmayı planlıyorum işte.
Kullanıcı avatarı
Lambo
Favori Anime: Gintaman

Wow un en güzel zamanları 70 di pvp bakımından. Lore olarak LK zamanı çok güzeldi. Pandalardan umutluyum her yönüyle
God Hates Us

“MangaTurk Pazarı” sayfasına dön